Ministerstvo zdravotnictví ČR potvrdilo: Veletrhy jsou bezpečné a pokračují


V souvislosti s aktuálním vývojem epidemiologické situace v ČR dnes přistoupilo Ministerstvo zdravotnictví k dalším protiepidemickým opatřením. Ta se však týkají především stravovacích zařízení a sportovních akcí. Výstavy a veletrhy nepředstavují zvýšené epidemiologické riziko a jejich konání pokračuje.

 

„S účinností od čtvrtka 24. září se v celé ČR snižuje limit u hromadných akcí konaných v areálu členěných do sektorů […] Výjimkou jsou schůze ústavních orgánů, soudů, výstavy nebo trhy a veletrhy,“ uvádí na svém webu Ministerstvo zdravotnictví ČR. Přípravy na následující akce na letňanském výstavišti tak nadále intenzivně pokračují. Již v prvních říjnových dnech se v Letňanech představí veletrhy FOR GASTRO & HOTEL (1.–3. 10.) a FOR INTERIOR (1.–4. 10.).

 

Stejně jako při předchozích akcích, také během těch následujících budou na výstavišti PVA EXPO PRAHA nastavena speciální pravidla jako stavebně oddělené sektory, povinnost nošení roušek, rozšířené koridory v halách, koordinační tým kontrolorů dodržování nových pravidel, regulace počtu návštěvníků v sektorech v jeden okamžik i dezinfekce prostor.OMV instaluje dobíjecí stanice PREpoint na 44 čerpačkách


Společnost OMV navázala spolupráci s Pražskou energetikou. Přibližně u třetiny z celkového počtu 140 čerpacích stanic OMV V ČR plánuje PRE do konce roku 2021 zprovoznit celkem 60 rychlodobíjecích stanic PREpoint.

OMV tímto krokem vychází vstříc rostoucí skupině majitelů elektromobilů a hybridních automobilů, kteří mohou během přestávky na dobití svého vozu využít pohodlného zázemí a občerstvení na čerpacích stanicích.

První rychlodobíjecí jednotka PREpoint u čerpací stanice OMV v Příbrami byla zprovozněna v polovině září a do konce letošního roku bude zahájena stavba na dalších dvaceti lokalitách. Na jednotlivých čerpacích stanicích bude instalována vždy jedna nebo dvě rychlodobíjecí stanice s výkonem 50 nebo 75 kW. Na třiceti lokalitách bude podle poptávky a vytíženosti možné zvýšit v budoucnu dobíjecí výkon každé stanice až na 150 kW.

„Spolupráce s Pražskou energetikou umožnila zásadně rozšířit síť rychlodobíjecích jednotek pro elektromobily u našich čerpacích stanic. Tímto krokem navazujeme na naše dosavadní aktivity s IONITY. Uvědomujeme si nastupující trend elektromobility a chceme být v rámci naší filozofie We Care More i nadále sítí, která vychází vstříc nejen majitelům automobilů s motorem na tradiční fosilní paliva. Jsme přesvědčeni, že do budoucna se bude elektromobilita dále rozrůstat,“ říká Michal Janda, marketingový manažer společnosti OMV Česká republika. 

„V České republice provozujeme aktuálně na více než 70 lokalitách přes 90 dobíjecích jednotek pro elektromobily. Dohoda s OMV nám umožňuje tento počet zvýšit v horizontu přibližně 16 měsíců o dalších 60 rychlodobíjecích stanic. Na všech plánovaných lokalitách naši klienti uvítají možnost využití služeb a zázemí čerpacích stanic OMV,“ říká Vojtěch Fried, vedoucí oddělení Elektromobilita a Smart City společnosti Pražská energetika.
 Hyundai začal vyvážet systémy palivových článků do Evropy


 
Společnost Hyundai Motor Company zahájila vývoz svého patentovaného systému palivových článků do Evropy, kde ho budou využívat společnosti mimo automobilové odvětví včetně švýcarské firmy GRZ Technologies Ltd., využívající vodíková řešení.
 
Hyundai se tak stal výrobcem aut, který vyváží jak elektromobily s palivovými články, tak i samotné systémy palivových článků. Systém palivových článků využívá zkušenosti z několika desetiletí vývoje. Automobilka představila svůj první elektromobil s palivovými články v roce 2000 – Santa Fe FCEV. Po něm následoval v roce 2013 celosvětově první velkosériově vyráběný elektromobil s palivovými články na základě modelu ix35. V roce 2018 jej nahradila druhá generace SUV s palivovými články s označením NEXO. Nedávno společnost také úspěšně nalodila prvních 10 vozidel XCIENT Fuel Cell a odeslala je do Švýcarska. Jedná se o první velkosériově vyráběná těžká nákladní vozidla s palivovými články na světě.
 
Společnosti Hyundai Motor a GRZ Technologies od konce loňského roku intenzivně spolupracují na technologii pro skladování vodíku. GRZ disponuje technologií, která dokáže uložit pět až desetkrát víc vodíku než dosud, a to při tlaku méně než 30 barů. To je výrazně nižší tlak než v obvyklých palivových nádržích, v nichž je vodík uchováván pod tlakem 200 až 500 barů. Obě společnosti počítají do budoucna s nejrůznějšími dalšími možnostmi využití této technologie.
 
Společnost GRZ Technologies plánuje vyrábět na základě systému palivových článků Hyundai stacionární napájecí systém pro výrobu elektrické energie ve špičkách. Systém palivových článků přitom vychází z palivových článků používaných v modelu Hyundai NEXO.
 
Společnost Hyundai Motor Group prezentovala v prosinci 2018 dlouhodobý plán „Fuel Cell Vision 2030“, a znovu tak potvrdila své úsilí o urychlení vývoje vodíkové společnosti na základě svého globálního vůdčího postavení v oblasti technologie palivových článků. Hyundai Motor Group hodlá v rámci tohoto plánu vybudovat do roku 2030 výrobní kapacity pro 700 000 systémů palivových článků ročně pro automobily i neautomobilové produkty včetně plavidel, kolejových vozidel, dronů a generátorů elektrické energie.
 


Ministerstvo zdravotnictví ČR: Veletrhy běží dál!


Přestože ve středu 16. září oznámilo ministerstvo zdravotnictví zavedení zpřísňujících protiepidemických opatření, veletrhy zůstávají v nastaveném režimu a podzimní veletržní sezóna v Letňanech pokračuje podle plánu. Jak ukázaly již realizované akce AUTOSHOW PRAHA, FOR PETS a FOR DECOR & HOME, na výstavišti PVA EXPO PRAHA se úspěšně podařilo nastavit zdravotně-organizační opatření, která maximálně zajišťují bezpečnost a komfort návštěvníků a vystavovatelů.

Postup zpřísňování opatření v souvislosti s aktuálním vývojem epidemiologické situace v ČR jasně ukazuje, že veletrhy a s nimi související akce nejsou rizikovým místem pro širokou veřejnost a právem tak mohou pokračovat v realizaci plánovaného kalendáře. Ministerstvo zdravotnictví ČR ve středu 16. září uvedlo, že je nutné novými opatřeními snížit sociální kontakt v rizikových provozech, mezi něž zabezpečená výstaviště rozhodně nepatří. Nadále ve stejném režimu proto mohou pokračovat veletrhy, trhy, výstavy a jim podobné akce.

Zároveň není nutné více omezovat počet lidí ve vytčených sektorech. „Nadále platí pravidlo, že prostor, ve kterém se vnitřní hromadné akce konají, musí být rozdělen do organizačně oddělených sektorů, jinak u vnitřních prostor je maximální kapacita sektoru 500 osob. Každý sektor musí mít svůj individuální vstup z venkovních prostor nebo jsou organizátoři povinni vstupy a výstupy ze sektorů časově regulovat tak, aby nedocházelo k nežádoucímu shlukování,“ uvádí ministerstvo.

Přípravy na následující akce podzimu intenzivně běží a již ve dnech 22. až 26. září přivítá letňanské výstaviště návštěvníky nejvýznamnější události sezóny – stavebního veletrhu FOR ARCH. Ten se letos koná v souběhu s veletrhem zahradní architektury, zeleně, nábytku, zahradní a komunální techniky FOR GARDEN. Již v prvních říjnových dnech se v Letňanech představí veletrhy FOR GASTRO & HOTEL (1.–3. 10.) a FOR INTERIOR (1.–4. 10.). Stejně jako při předchozích akcích, také během těch následujících budou na výstavišti PVA EXPO PRAHA nastavena speciální pravidla jako stavebně oddělené sektory, povinnost nošení roušek, rozšířené koridory v halách, koordinační tým kontrolorů dodržování nových pravidel, regulace počtu návštěvníků v sektorech v jeden okamžik i dezinfekce prostor.Třetí ročník e-SALONu ukáže bezpečně premiéry moderních elektroaut


Už třetím rokem potěší fanoušky aut a moderních trendů veletrh čisté mobility e-SALON. Na letňanském výstavišti bude v listopadu k viděni to nejzajímavější ze světa elektromobilů, hybridů i pluq-in hybridů.

Hvězdami loňského ročníku, který navštívilo téměř 25 tisíc lidí, byly premiéry nových elektromobilů Volkswagen ID.3, Renault ZOE 2, Škoda Superb iV i vodíkové KIA NEXO. Pro letošní ročník se chystá ještě bohatší účast automobilek zabývajících se ekologickými pohony. Už tradičně se automobilové novinky předvedou v moderní hale 4. Své ekologické vozy by měly předvést značky Škoda, Volkswagen, Mercedes, BMW, Hyundai, KIA, Renault, Ford, Mazda. Tesla by měla ukázat i svůj revoluční elektrický CYBERTRUCK.

Testovací jízdy standardem

V hale 6 si návštěvníci budou moci opět vystavené vozy vyzkoušet a projet. K testovacím jízdám budou k dispozici i elektrické skútry a další malá bateriová vozidla. Do doprovodného programu e-SALONu patří také odborné konference zaměřené na inteligentní ekologickou dopravu ve městech i budoucnost elektromobility. „Tématem letošního ročníku bude i aktuální otázka: Jak si automobilový svět poradil s rokem 2020, který přinesl nové plánované i neplánované výzvy? Součástí doprovodného programu bude opět stánek spolupořadatele akce TV PRIMA s atraktivními prezentacemi jednotlivých programů a jejich známých tváří“, přibližuje ředitelka veletrhu Jana Nosálová. Generálním partnerem veletrhu e-SALON 2020 je Skupina ČEZ.

Bezpečně na veletrhu

Veletrhy konané v areálu PVA EXPO PRAHA jsou organizovány v souladu se všemi hygienickými a mimořádnými opatřeními, která jsou dána Vládou České republiky.  

V rámci areálu budou zabezpečeny stavebně oddělené sektory na každou nařízenou okamžitou kapacitu a tím bude zajištěna i oddělenost návštěvníků ve vnitřních prostorech, jak udává nařízení. Omezení týkající se všech návštěvníků i vystavovatelů bude spočívat zejména v nutnosti zakrytí dýchacích cest.

Třetí ročník e-SALON se bude konat ve dnech 12. – 15. listopadu 2020 na výstavišti PVA EXPO Praha v Letňanech.

 AUTOSHOW úspěšně prověřila připravenost veletrhů v PVA EXPO PRAHA


Největší česká automobilová výstava AUTOSHOW PRAHA byla prvním a také úspěšným bodem veletržní sezóny letňanského výstaviště PVA EXPO PRAHA. Premiérová událost podzimu prověřila nově nastavená organizační a zdravotnická pravidla na výstavišti a ukázala, že je možné zajistit plynulý a bezpečný průběh akcí i s potřebnými opatřeními. Ve dnech 28. až 30. srpna vzbudila AUTOSHOW PRAHA velký zájem veřejnosti a během tří dnů ji navštívily tisíce lidí.

Stavebně oddělené sektory, povinnost roušek, rozšířené koridory v halách, koordinační tým kontrolorů dodržování nových pravidel i redukce počtu návštěvníků v jednotlivých sekcích veletrhu v jeden okamžik – tato i mnoho dalších bezpečnostních opatření proměnily letňanské výstaviště v bezpečnou zónu, a přitom zůstal zachován komfort pro návštěvníky a vystavovatele. Úvodní akce veletržního podzimu v Praze se vydařila na jedničku a ukázala, že si veřejnost může užít oblíbené události bezpečně a přitom pohodlně.

Výstava AUTOSHOW PRAHA přinesla amatérským nadšencům i profesionálům z automobilového odvětví mnoho zajímavostí. Ve spojení s tuningovou výstavou ESCAPE6 PRAGUE CAR FESTIVAL zaměřenou především na upravené a sportovní vozy bylo k vidění mnoho zajímavostí, proběhlo také několik národních premiér významných značek, kdy se na veřejnosti poprvé ukázaly například Mazda MX-30, ŠKODA OCTAVIA COMBI RS iV nebo Ford Explorer PHEV. Konala se i jedna světová premiéra v podobě elektrického vozu značky Kaipan. Nechyběly atraktivní prototypy i bohatý doprovodný program. Celkem se v Letňanech prezentovalo 42 značek.

Veletržní sezóna v PVA EXPO PRAHA pokračuje dál a návštěvníci si mohou vychutnat své oblíbené akce s maximální bezpečností. Již ve dnech 3. až 6. září se koná veletrh FOR PETS, o týden později od 10. do 12. září proběhne FOR DECOR & HOME a v termínu 22. až 26. září se bude konat stavební veletrh FOR ARCH v souběhu s akcí FOR GARDEN. Více o programu najdete na www.pvaexpo.cz.

Více fotografií z AUTOSHOW PRAHA 2020 najdete ve fotogalerii.Vodík nahradí naftu jako záložní zdroj energie


Koncem letošního roku by měl být uvedený do provozu první ukázkový projekt stacionárního zdroje energie firem Daimler a Rolls-Royce s využitím modulů palivových článků pocházejících z automobilové výroby ve Friedrichshafenu.

Právě ve vodíkových článcích vidí firmy budoucnost velkých záložních zdrojů energie namísto dieselových centrál, které jsou krajně neekologické, uvedl německý deník Handelsblatt.

Bezemisní alternativa

Jde o první výsledek spolupráce značek Daimler, Volvo a Rolls-Royce v oblasti záložních centrál. Očekává se, že finální dohodu o spolupráci firmy uzavřou do konce letošního roku.

Podrobnosti jsou zatím otevřené, nicméně cílem je společně nabízet bezemisní alternativu k naftovým elektrocentrálám pro ta zařízení, u nichž je klíčové zajistit bezpečnost provozu. Jde například o nemocnice nebo datová centra.

Navýšení výroby sníží cenu

Rolls-Royce chce prodávat ekologické záložní generátory postavené na palivových článcích firem Daimler a Volvo pod značkou MTU. Obě firmy věří, že díky spolupráci s Rolls-Royce objem prodávaných palivových článků výrazně naroste.

Tím se sníží náklady na další vývoj této relativně drahé technologie. Daimler chce prostřednictvím joint-venture s Rolls-Royce demonstrovat konkrétní příležitosti pro komerční využívání vodíkové technologie.

Průkopníkem mezi vodíkovými auty je Toyota Mirai

Vodíkové technologie nabízí v porovnání s jinými zdroji bezprecedentně vysokou spolehlivost, modulární rozšiřitelnost a veškeré výhody obnovitelné energie bez závislosti na klasickém energetickém trhu.

Zatímco v energetice se projekty s vodíkem teprve rozbíhají, v oblasti elektromobility již auta na vodík běžně jezdí. Průkopníkem v této oblasti je hlavně japonská Toyota se svým modelem Mirai, který na trh již brzy přijde ve své druhé generaci.

Sedan na palivové články o délce 4,89 metru nabízí cestujícím maximálně ekologický provoz a optimální pohodlí. Mirai je poháněn pouze vodíkem, který se v palivovém článku proměňuje na elektrickou energii pohánějící elektromotor o výkonu 113 kW/154 k.

Jedinými emisemi jsou vodní páry. S plnou nádrží paliva pak Toyota Mirai druhé generace ujede přes 600 km, přičemž tankování zabere necelé tři minuty.Vnější design Volkswagen ID.4 - „Tvarován větrem“


Volkswagen rozšiřuje modelem ID.41 svou nabídku o elektromobil v globálně největším růstovém segmentu, třídě kompaktních SUV. Vůz se bude vyrábět a prodávat v Evropě, Číně a později také v USA. Klaus Zyciora je člověkem, který dokáže charakter modelu ID.4 popsat ze všech nejlépe, protože jako šéfdesignérem koncernu Volkswagen tento vůz se svým týmem navrhl.

„ID.4 ztělesňuje elektrickou evoluci designu,“ říká Zyciora. „Jeho vnější design je čistý, ladný a působivý. Novým způsobem vyzařuje sílu a sebevědomí. Za tím stojí především aerodynamický designérský styl naší rodiny ID. s plynule navazujícími plochami. S modelem ID.4 přenášíme toto pojetí poprvé do segmentu SUV. To znamená, že se jemné, měkké přechody střídají s ostrými, zřetelnými odtokovými hranami. Design vyvolává dojem, že byl tvarován větrem. Z charakteristických světlometů, propojených do nezaměnitelného světelného designu, je současně patrná modernost modelu ID.4.“

Dobrý design je navíc vždy funkční. Na dojezd elektromobilu má významný vliv aerodynamický odpor vzduchu. „Elektrická evoluce designu u modelu ID.4 také znamená, že jsme důsledně zohlednili požadavky na aerodynamiku,“ vysvětluje šéfdesignér koncernu. ID.4 dosahuje vynikající hodnoty součinitele aerodynamického odporu vzduchu cx = 0,28. Nejdůležitějším faktorem jsou ladné základní tvary karoserie a výrazné posunutí prostoru pro cestující dozadu. Celek završuje velký počet precizních detailů. Například tvarové řešení zadních svítilen a velkého střešního spoileru zaručuje čisté oddělování proudícího vzduchu od povrchu karoserie.

Značka Volkswagen investuje do elektromobility v rámci své strategie „Transform 2025+“ celkem 11 miliard eur do roku 2024. ID.4, první zcela elektricky poháněné SUV značky Volkswagen, je po elektromobilu ID.32 druhým modelem na základě nové modulární platformy MEB pro elektricky poháněné vozy. Tato platforma je koncipována pouze pro elektrický pohon a vzhledem k jeho kompaktní konstrukci nabízí velmi prostorný interiér. Díky nízkému součiniteli aerodynamického odporu vzduchu cx = 0,28 a modulárnímu akumulátorovému systému nabídne ID.4 dojezd i více než 500 kilometrů (podle metodiky WLTP).

Nové SUV bude uvedeno na trh nejprve s pohonem zadních kol. Později bude následovat elektrický pohon všech kol. V sendvičové podlaze karoserie uložená vysokonapěťová sada akumulátorů přispívá k nízkému těžišti a skvěle vyváženému rozložení hmotnosti mezi nápravy, což je předpokladem pro vysokou úroveň jízdní dynamiky.Baterie pro elektromobily od Toyoty se dobije za 15 minut


Japonská automobilka Toyota spolu s výrobcem elektroniky Panasonic vytvořila funkční prototyp lithium-iontové baterie pro elektromobily, které stačí k plnému dobití 15 minut. Vedle až desetinásobně kratší doby dobíjení baterie při shodných rozměrech v porovnání se současnými akumulátory nabídne výrazně větší dojezd. Na trhu by se nové řešení mělo objevit v roce 2025.

Nová baterie využívá pevný elektrolyt, který umožňuje, že se dobíjí rychleji, umožňuje větší dojezd a má větší hustotu energie než v současnosti využívané lithium-iontové akumulátory. 

Automobil vybavený takovouto baterií se měl představit na letošních Olympijských hrách v Tokiu, které se však kvůli pandemii přesunuly na příští rok. Následovat bude několikaleté testování, během kterého musí automobilka zajistit, aby byl její vynález bezpečný, odolný a zvládal časté dobíjení.

Dnes trvá dobití od hodiny a půl až k deseti hodinám

V současnosti trvá dobití osobního elektromobilu u nejrozšířenějšího typu dobíječek CHAdeMO, které v tuzemsku provozují například firmy ČEZ nebo PRE, okolo 1,5 hodiny. Nabíjení z běžné domácí zásuvky se pak protáhne až na 10 hodin, tedy přes celou noc. Čas dobití je přitom pro provoz elektromobilu na delší vzdálenosti klíčový a desítky minut strávených u dobíjecího stojanu výrazně snižují provozní komfort elektromobilů, kvůli stále nízkému počtu dobíjecích stanic je navíc na cestách nutné počítat i s tím, že bude nutné počkat, než si vůz dobije někdo jiný.

Zkušenosti z hybridů

Vývoj nového akumulátoru je součástí plánu Toyoty masově proniknout na trh čistých elektromobilů. Automobilka, která má 25letou tradici ve vývoji a výrobě hybridních vozů, chce mít do roku 2025 v nabídce nejméně 10 elektromobilů, z toho šest nabízených celosvětově. 

Z hybridních modelů může využít zejména řídicí jednotku PCU s vysoce spolehlivým konvertorem, jenž umožňuje použití elektromotoru výrazně silnějšího, než jaký je výkon akumulátoru. Toyota tak do svých elektrifikovaných aut může montovat mnohem menší, lehčí a energeticky úspornější baterie než konkurence.

Spolupráce se Subaru i BYD

Toyota již letos uvedla na vybrané světové trhy elektrické varianty vozů C-HR a IZOA, k nimž zanedlouho přibudou Lexus UX 300e a elektrické Proace a Proace City. Ve spolupráci s další japonskou automobilkou Subaru postavila Toyota univerzální platformu pro elektrifikované vozy, jejíž koncepce vychází z architektury TNGA. První výsledek této kooperace, koncepční crossover na elektřinu, představila Subaru letos v lednu.  

Toyota rovněž navázala spolupráci s čínským výrobce baterií a elektromobilů BYD. Investicí do australské firmy Orocobre si zajistila dodávky strategického lithia.BEZPEČNĚ NA VELETRHU
Třetí ročník e-SALONu bude bohatší a nabídne nové trendy


Společnost ABF připravuje už třetí ročník úspěšného veletrhu čisté mobility s názvem e-SALON. Novinkou bude rozšíření nomenklatury o zajímavá aktuální témata jako je například propojení umělé inteligence s průmyslem. Hlavním tahákem pochopitelně již tradičně budou elektromobily, hybridní a další ekologická vozidla.

Loňský ročník e-SALONu v listopadu navštívilo téměř 25 tisíc návštěvníků, na akci se akreditovalo 151 odborných novinářů. Hvězdami výstavy se staly premiéry nových elektromobilů Volkswagen ID.3, Renault ZOE druhé generace, Škoda Superb iV i vodíková KIA NEXO. Hybridy zastupovaly modely Audi Q5 TFSI e, Hyundai KONA hybrid a Ford Mondeo hybrid. A výrobce motorek, čtyřkolek a skútrů Kymco ukázal nový elektrický motocykl RevoNEX.

„Návštěvníci ocenili možnost testovacích jízd, které v tak bohaté formě na veletrzích podobného typu nebývají obvyklé. Svézt se mohli s desítkami ekologických vozidel.  V doprovodném programu měl úspěch stánek spolupořadatele akce TV Prima s atraktivní prezentací jednotlivých programů a jejich známých tváří,“ shrnula ředitelka veletrhu Jana Nosálová.

Odborníci veletrh navštívili také kvůli 2. ročníku konference i-city a tematickým přednáškám čistá mobilita, sdílená data i veřejná doprava ve městech.

e-SALON 2020 s novinkami

Pořadatelská společnost ABF ve spolupráci s televizí Prima a jejím pořadem Autosalon připravují na rok 2020 novinky.

Veletrh bude rozšířen o nomenklaturu digitální továrna 2.0 neboli e-FACTORY. Na výstavě se tak objeví trendová témata jako je digitalizace, počítačové simulace, softwarová řešení, elektronické řízení výroby, 3D tiskárny i virtuální realita. „V rámci nové, rozšířené koncepce budeme věnovat významný prostor také aktuální otázce digitalizace podniků a jejich komplexní podpory v oblasti vývoje a výroby,“ doplnila Jana Nosálová.

Automobilové novinky opět obsadí halu 4. Své ekologické vozy by měly předvést automobilky Škoda Auto, Volkswagen, KIA, Renault, Ford i Tesla. V hale 6 si návštěvníci budou moci opět vystavené vozy otestovat.

Součástí výstavy budou i doplňky, služby, aplikace a legislativa spojené s alternativními pohony vozidel. e-SALON opět přinese i atraktivní doprovodný

 

program včetně odborné konference zaměřené mimo jiné na inteligentní ekologickou dopravu ve městech.

Třetí ročník veletrhu e-SALON se bude konat ve dnech 12. – 15. listopadu 2020 na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech.

Generálním partnerem veletrhu e-SALON 2020 je Skupina ČEZ.

 Veletrhy v PVA EXPO PRAHA na podzim nově představí i strojírenské a průmyslové obory


 

Praha 2. července 2020 – Podzimní veletržní sezóna na letňanském výstavišti PVA EXPO PRAHA přinese nově možnost prezentace společnostem ze strojírenských a průmyslových oborů. Příležitost zúčastnit se akcí, které jsou důležitou podporou úspěšného restartu české ekonomiky a průmyslu, nabídnou premiérově veletrhy e-SALON a CZECHBUS. Jejich organizátor, společnost ABF, a.s., zareagoval na omezení plánovaných akcí těchto odvětví v České republice a nabídl spojení se svými silnými značkami veletržního oboru.

 

„Jako největší pražský organizátor veletrhů a výstav cítí společnost ABF, a.s. potřebu podpořit všechny české firmy, které se zabývají strojírenskou výrobou, a umožnit jim v dnešní složité ekonomické situaci prezentovat svoje výrobky. Předpokládáme, že v závěru letošního roku, to je v listopadu 2020, již nebudou platit současná omezení a budeme moci realizovat podzimní sezónu ve zcela regulérních podmínkách,“ řekl předseda představenstva společnosti ABF, a.s. Pavel Sehnal.

 

V případě 3. ročníku veletrhu čisté mobility e-SALON, který se v pražských Letňanech koná ve dnech 12. až 15. listopadu 2020, se organizátoři rozhodli pro rozšíření veletržní nomenklatury. Již v minulých ročnících poskytl veletrh prostor pro prezentaci společností zabývajících se tematikou 3D tisku, letos také v kontextu průmyslového využití, a stal se hostitelem významné události ENERGO SUMMIT. Tato konference se věnuje klíčovým tématům současného světa energií, mezi něž patří například také propojení umělé inteligence a průmyslu z pohledu řízení energie apod. „V rámci nové, rozšířené koncepce veletrhu e-SALON budeme věnovat významný prostor také aktuální otázce digitalizace podniků a jejich komplexní podpory v oblasti vývoje a výroby,“ řekla ředitelka veletrhu e-SALON Jana Nosálová.

 

Druhým podzimním veletrhem v letňanském areálu PVA EXPO PRAHA, který nabídne prostor pro prezentaci podnikům ze strojírenských a průmyslových oborů, bude ve dnech 24. až 26. listopadu 2020 desátý ročník veletrhu autobusů, hromadné dopravy, garážové a servisní techniky CZECHBUS. Jeho nová struktura bude zahrnovat premiérový souběh s 18. ročníkem veletrhu FOR INDUSTRY. V rámci tohoto rozšíření se bude jednat především o odvětví související s dopravou a logistikou s akcentem na aktuální téma dnešní doby, kterým je Průmysl 4.0. „Středem pozornosti napříč průmyslovými odvětvími jsou ruku v ruce s Průmyslem 4.0 také související automatizace a digitalizace, jimž se bude výjimečný ročník veletrhu FOR INDUSTRY v listopadu rovněž podrobněji věnovat,“ řekla ředitelka veletrhů CZECHBUS a FOR INDUSTRY Vanda Petrov.

 

www.e-SALON.cz              www.czechbus.eu            www.pvaexpo.cz

 

Lucie Bártová

Vedoucí PR oddělení ABF, a.s.

bartova@abf.czTISKOVÁ KONFERENCE - e-SALON 2020
ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA e-SALON 2019


V minulém týdnu byla vydaná ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA veletrhu e-SALON. Jedná se o krátké shrnutí 2. ročníku veletrhu.

Ještě jednou děkujeme za přízeň všem vystavovatelům, partnerům a návštěvníkům.

Zpráva je k prohlédnutí níže, po kliknutí na obálku.Vladislav Smrž z MŽP v Miniduelu na Primě


Vladislav Smrž z MŽP v Miniduelu na PriměPražská ulice 21. století na veletrhu čisté mobility e-SALON
VIDEO: STUDIO E-SALON - HOSTEM PAVEL HYKYŠ


Studio e-SALON přináší rozhovory s lidmi, kteří mají co říct k budoucnosti i současnosti ekologické dopravy. Sledujte debatu Honzy Říhy s Pavlem Hykyšem, produktovým manažerem ve společnosti Renault Česká republika.autogramiáda hráčů Bohemians Praha 1905


15.11. se bude konat v hale 4 autogramiáda hráčů Bohemians Praha 1905, a.s. od 12:00 do 13:00.

Na stánku č. 4A02 se na vás budou těšit: Martin Dostál, Lukáš Pokorný, Jakub Rada, Jan Záviška a Petr Hronek.e-SALON: Novinky z čisté mobility, testovací jízdy i slavné tváře


Ve čtvrtek 14. 11. byl v dopoledních hodinách zahájen 2. ročník veletrhu čisté mobility e-SALON. Ten se i letos pyšní národními premiérami elektromobilů od věhlasných světových automobilek. Na letňanském výstavišti můžete obdivovat skvosty od značek Volkswagen, KIA, ŠKODA, Tesla, Hyundai, Ford, Mitsubishi a mnoha dalších. Nechybí ale ani letouny s nadčasovým pohonem, skútry, motocykly, kola nebo loď a supervýkonné dobíjecí technologie. Při návštěvě rozhodně nevynechte stánek pořadu Autosalon a expozici televize Prima ve Vstupní hale II, na které si užijete spoustu zábavy i setkání se slavnými osobnostmi jako je např. Eva Perkausová, Petr Vágner, Monika Leová nebo mistr vychytávek Láďa Hruška. Autogram nebo fotku od nich získáte v pátek či v sobotu. A nezapomeňte – veletrh je také o testovacích jízdách. Přijďte si vyzkoušet elektromobil na vlastní kůži!

 

Pro širokou veřejnost otevřeno od pátku 15. 11. do neděle 17. 11.

Využijte také rodinné vstupné.Expozice Hlavního města Prahy na veletrhu e-SALON
První ročník elektrovýzvy E-challenge boří mýty o elektromobilech


V sobotu 9. listopadu 2019 se vydalo čtrnáct posádek v různých typechelektromobilů na trasu dlouhou téměř 700 kilometrů. Začátek byl situován na výstaviště PVA EXPO PRAHA, kde tento čtvrtek začíná další ročník veletrhu e-SALON, pokračoval do Ostravy a zpět. Cílem cesty bylo otestování jednotlivých typů elektromobilů a zároveň stávající nabíjecí infrastruktury v ČR. Účastníci zároveň vyvrátily mýty, které na veřejnosti k tomuto oboru kolují.

Široká veřejnost, ale i novinářská obec, často sdílí a šíří o elektromobilech mýty, které jsou v přímém rozporu s naší denní uživatelskou zkušeností,“ říká Ivo Pavera, člen organizačního týmu a otec myšlenky E-challenge. „Elektromobil E-Golf používám, jako jediný automobil v rodině. Jak ke služebním cestám po celé ČR, tak i k rodinným dovoleným po Evropě. Letosv červenci jsme navštívili Balkánský poloostrov, mimo jiné i historický Dubrovník, v srpnu pakGdaňskou zátoku, pro změnu u Baltského moře.“E-BIKEshow - lahůdka mezi elektromobily


Magazín Electric Bike Action jako jediný pravidelný časopis o elektrokolech v Česku přichystal na veletrh e-SALON netradiční expozici elektrokol ve spolupráci s prodejnou www.svetelektrokol.cz. Formou ukázek, exhibice, workshopu a testovacích jízd přiblíží všem zájemcům elektrokola v opravdové akci. Můžete se těšit na biketrialovou exhibici týmu BIKE O´clock - známých frestyle jezdců Damjana Siriški a Ondry Šenka, kteří se v těchto dnech intenzivně připravují také na finálové vystoupení v soutěži Československo má talent na TV Prima. Pro zájemce bude připravena i autogramiáda s těmito bikery, ale především se nabízí možnost nechat si od nich ukázat a vysvětlit jednoduché triky při zvládání překážek. Anebo vyslechnout rady či doporučení, jak co nejlépe ovládnout elektrokolo a jezdit bezpečně.

V zóně E-BIKEshow přímo ve vstupní Hale 1 bude vymezený prostor pro exhibice a jízdu na překážkách. O novinkách a sortimentu značek Lectron, Bulls a BH budou informovat zástupci prodejce www.svetelektrokol.cz. Individuální testovací jízdy budou možné i venku. Nenechte si ujít tento netradiční program, do kterého se můžete také sami zapojit. soutěž EcoCar


Spolek Čistá mobilita (na veletrhu expozice č. 2C01) v součinnosti s organizátorem veletrhu pořádá soutěž EcoCar.

Hlasování v anketě EcoCar probíhá od 14. listopadu do 31. listopadu 2019. Veřejnost, novináři a odborníci budou moci hlasovat na webu Čistá mobilita nebo formou vyplněného formuláře v rámci veletrhu čisté mobility E-Salon konaného v PVA Praha Letňany. Každý hlasující má pouze 3 hlasy z unikátní IP pro každou kategorii nominovaných vozidel (Elektromobil, Hybrid, Vozidlo spalující plyn).

V kategorii Elektromobil, Hybrid a Vozidlo spalující plyn se nominují všechna prodávaná vozidla u oficiálních dealerů výrobních značek na českém území v období od 1.1. do 31.10.2019. V kategorii Hybrid budou zařazena jen vozidla s emisní stopou do 50 g CO2 na ujetý kilometr.

Cílem této speciální ankety, ve které o vítězi rozhoduje odborná i široká veřejnost, je vyzdvihnout modely nejšetrnější k životnímu prostředí. Hodnotí se přitom modely nominované v anketě a varianty, které jsou v době ankety již v oficiální české distribuci.

Více informací naleznete na: https://www.cistamobilita.cz/ecocar-2019/Magazín SUV Motor&Styl kráčí s dobou….


Moderní grafika, magazín nabitý zajímavými tématy ze světa automobilů, to je SUV Motor&Styl. Můžete si přečíst zajímavá témata za příznivou cenu. Magazín pravidelně přináší tematické přílohy, mezi které patří ECOmobilita.

Dvouměsíčník SUV Motor&Styl je časopis zaměřený na současný automobilový svět s přesahem do historie. Navazuje na časopis OffROAD 4x4 magazín, který byl na trhu více jak 10 let. Časopis SUV Motor&Styl se nezabývá pouze novými soudobými automobily a historií jejich předchůdců, ale také pravidelně uveřejňuje články ze života čtenářů, kteří tak mají prostor stát se součástí každého vydání. Kromě automobilové tématiky, jako jsou například testy novinek světoznámých značek, se zaměřuje také na cestování a životní styl. Kromě toho jako první na trhu přináší ucelený pohled na elektromobilitu v podobě přílohy ECOmobilita, které vydavatelství Watch Star Media s.r.o věnovalo již jedno speciální samostatné číslo.

Speciál ECOmobilita, nebo magazín SUV Motor&Styl můžete zakoupit na novinových stáncích a v našem e-shopu na www.casopisyknihy.cz

Magazín vydává Watch Star Media s.r.o., vydavatel titulů: Hodinky&šperky, Tennis Arena, Svět Kulturistiky, Fitness, HATTRICK, SeTKání, Ona Ví. www.wsmsro.czAutogramiáda hvězd Primy na veletrhu e-SALON


Autogramiády budou probíhat v stánku televize Prima v pátek od 10.30 do 12.30 a sobotu od 12.30 do 14.30. Návštěvníci budou moci získat autogram nebo se vyfotografovat například s Evou Perkausovou, Monikou Leovou i mistrem vychytávek Láďou Hruškou.


 VIDEO: STUDIO E-SALON - HOSTEM ROMAN CHVOJ


Studio e-SALON přináší rozhovory s lidmi, kteří mají co říct k budoucnosti i současnosti ekologické dopravy. Sledujte debatu Honzy Říhy s Romanem Chvojem, jednatelem společnosti AUTO-ROCH s.r.o.​VIDEO: STUDIO E-SALON - HOSTEM ONDŘEJ DURKÁČ


Studio e-SALON přináší rozhovory s lidmi, kteří mají co říct k budoucnosti i současnosti ekologické dopravy. Sledujte debatu Honzy Říhy s Ondřejem Durkáčem ze společnosti iQ Smart solution.​Operátor O2 na úvodní konferenci


Operátor O2 představí na úvodní konferenci e-SALONu Čistá mobilita v chytrých městech, 14.11.2019 dopravní mobilní aplikaci a vozidlovou jednotku, díky které dokáží auta komunikovat mezi sebou, s dopravními značkami, železničními přejezdy, vozidly záchranného systému nebo semafory.  Realizováno v rámci projektu C-Roads Czech Republic.VIDEO: STUDIO E-SALON - HOSTEM JAN ŠNAJDR


Studio e-SALON přináší rozhovory s lidmi, kteří mají co říct k budoucnosti i současnosti ekologické dopravy. Sledujte debatu Honzy Říhy s Janem Šnajdrem ze společnosti MAN Truck & Bus Česká republika.VIDEO: STUDIO E-SALON - HOSTEM STANISLAV GÁLIK


Studio e-SALON přináší rozhovory s lidmi, kteří mají co říct k budoucnosti i současnosti ekologické dopravy. Sledujte debatu Honzy Říhy se Stanislavem Gálikem, výkonným ředitelem inovací ve společnosti AAA AUTO.