Veletrhy v PVA EXPO PRAHA na podzim nově představí i strojírenské a průmyslové obory


 

Praha 2. července 2020 – Podzimní veletržní sezóna na letňanském výstavišti PVA EXPO PRAHA přinese nově možnost prezentace společnostem ze strojírenských a průmyslových oborů. Příležitost zúčastnit se akcí, které jsou důležitou podporou úspěšného restartu české ekonomiky a průmyslu, nabídnou premiérově veletrhy e-SALON a CZECHBUS. Jejich organizátor, společnost ABF, a.s., zareagoval na omezení plánovaných akcí těchto odvětví v České republice a nabídl spojení se svými silnými značkami veletržního oboru.

 

„Jako největší pražský organizátor veletrhů a výstav cítí společnost ABF, a.s. potřebu podpořit všechny české firmy, které se zabývají strojírenskou výrobou, a umožnit jim v dnešní složité ekonomické situaci prezentovat svoje výrobky. Předpokládáme, že v závěru letošního roku, to je v listopadu 2020, již nebudou platit současná omezení a budeme moci realizovat podzimní sezónu ve zcela regulérních podmínkách,“ řekl předseda představenstva společnosti ABF, a.s. Pavel Sehnal.

 

V případě 3. ročníku veletrhu čisté mobility e-SALON, který se v pražských Letňanech koná ve dnech 12. až 15. listopadu 2020, se organizátoři rozhodli pro rozšíření veletržní nomenklatury. Již v minulých ročnících poskytl veletrh prostor pro prezentaci společností zabývajících se tematikou 3D tisku, letos také v kontextu průmyslového využití, a stal se hostitelem významné události ENERGO SUMMIT. Tato konference se věnuje klíčovým tématům současného světa energií, mezi něž patří například také propojení umělé inteligence a průmyslu z pohledu řízení energie apod. „V rámci nové, rozšířené koncepce veletrhu e-SALON budeme věnovat významný prostor také aktuální otázce digitalizace podniků a jejich komplexní podpory v oblasti vývoje a výroby,“ řekla ředitelka veletrhu e-SALON Jana Nosálová.

 

Druhým podzimním veletrhem v letňanském areálu PVA EXPO PRAHA, který nabídne prostor pro prezentaci podnikům ze strojírenských a průmyslových oborů, bude ve dnech 24. až 26. listopadu 2020 desátý ročník veletrhu autobusů, hromadné dopravy, garážové a servisní techniky CZECHBUS. Jeho nová struktura bude zahrnovat premiérový souběh s 18. ročníkem veletrhu FOR INDUSTRY. V rámci tohoto rozšíření se bude jednat především o odvětví související s dopravou a logistikou s akcentem na aktuální téma dnešní doby, kterým je Průmysl 4.0. „Středem pozornosti napříč průmyslovými odvětvími jsou ruku v ruce s Průmyslem 4.0 také související automatizace a digitalizace, jimž se bude výjimečný ročník veletrhu FOR INDUSTRY v listopadu rovněž podrobněji věnovat,“ řekla ředitelka veletrhů CZECHBUS a FOR INDUSTRY Vanda Petrov.

 

www.e-SALON.cz              www.czechbus.eu            www.pvaexpo.cz

 

Lucie Bártová

Vedoucí PR oddělení ABF, a.s.

bartova@abf.czTISKOVÁ KONFERENCE - e-SALON 2020
ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA e-SALON 2019


V minulém týdnu byla vydaná ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA veletrhu e-SALON. Jedná se o krátké shrnutí 2. ročníku veletrhu.

Ještě jednou děkujeme za přízeň všem vystavovatelům, partnerům a návštěvníkům.

Zpráva je k prohlédnutí níže, po kliknutí na obálku.Vladislav Smrž z MŽP v Miniduelu na Primě


Vladislav Smrž z MŽP v Miniduelu na PriměPražská ulice 21. století na veletrhu čisté mobility e-SALON
VIDEO: STUDIO E-SALON - HOSTEM PAVEL HYKYŠ


Studio e-SALON přináší rozhovory s lidmi, kteří mají co říct k budoucnosti i současnosti ekologické dopravy. Sledujte debatu Honzy Říhy s Pavlem Hykyšem, produktovým manažerem ve společnosti Renault Česká republika.autogramiáda hráčů Bohemians Praha 1905


15.11. se bude konat v hale 4 autogramiáda hráčů Bohemians Praha 1905, a.s. od 12:00 do 13:00.

Na stánku č. 4A02 se na vás budou těšit: Martin Dostál, Lukáš Pokorný, Jakub Rada, Jan Záviška a Petr Hronek.e-SALON: Novinky z čisté mobility, testovací jízdy i slavné tváře


Ve čtvrtek 14. 11. byl v dopoledních hodinách zahájen 2. ročník veletrhu čisté mobility e-SALON. Ten se i letos pyšní národními premiérami elektromobilů od věhlasných světových automobilek. Na letňanském výstavišti můžete obdivovat skvosty od značek Volkswagen, KIA, ŠKODA, Tesla, Hyundai, Ford, Mitsubishi a mnoha dalších. Nechybí ale ani letouny s nadčasovým pohonem, skútry, motocykly, kola nebo loď a supervýkonné dobíjecí technologie. Při návštěvě rozhodně nevynechte stánek pořadu Autosalon a expozici televize Prima ve Vstupní hale II, na které si užijete spoustu zábavy i setkání se slavnými osobnostmi jako je např. Eva Perkausová, Petr Vágner, Monika Leová nebo mistr vychytávek Láďa Hruška. Autogram nebo fotku od nich získáte v pátek či v sobotu. A nezapomeňte – veletrh je také o testovacích jízdách. Přijďte si vyzkoušet elektromobil na vlastní kůži!

 

Pro širokou veřejnost otevřeno od pátku 15. 11. do neděle 17. 11.

Využijte také rodinné vstupné.Expozice Hlavního města Prahy na veletrhu e-SALON
První ročník elektrovýzvy E-challenge boří mýty o elektromobilech


V sobotu 9. listopadu 2019 se vydalo čtrnáct posádek v různých typechelektromobilů na trasu dlouhou téměř 700 kilometrů. Začátek byl situován na výstaviště PVA EXPO PRAHA, kde tento čtvrtek začíná další ročník veletrhu e-SALON, pokračoval do Ostravy a zpět. Cílem cesty bylo otestování jednotlivých typů elektromobilů a zároveň stávající nabíjecí infrastruktury v ČR. Účastníci zároveň vyvrátily mýty, které na veřejnosti k tomuto oboru kolují.

Široká veřejnost, ale i novinářská obec, často sdílí a šíří o elektromobilech mýty, které jsou v přímém rozporu s naší denní uživatelskou zkušeností,“ říká Ivo Pavera, člen organizačního týmu a otec myšlenky E-challenge. „Elektromobil E-Golf používám, jako jediný automobil v rodině. Jak ke služebním cestám po celé ČR, tak i k rodinným dovoleným po Evropě. Letosv červenci jsme navštívili Balkánský poloostrov, mimo jiné i historický Dubrovník, v srpnu pakGdaňskou zátoku, pro změnu u Baltského moře.“E-BIKEshow - lahůdka mezi elektromobily


Magazín Electric Bike Action jako jediný pravidelný časopis o elektrokolech v Česku přichystal na veletrh e-SALON netradiční expozici elektrokol ve spolupráci s prodejnou www.svetelektrokol.cz. Formou ukázek, exhibice, workshopu a testovacích jízd přiblíží všem zájemcům elektrokola v opravdové akci. Můžete se těšit na biketrialovou exhibici týmu BIKE O´clock - známých frestyle jezdců Damjana Siriški a Ondry Šenka, kteří se v těchto dnech intenzivně připravují také na finálové vystoupení v soutěži Československo má talent na TV Prima. Pro zájemce bude připravena i autogramiáda s těmito bikery, ale především se nabízí možnost nechat si od nich ukázat a vysvětlit jednoduché triky při zvládání překážek. Anebo vyslechnout rady či doporučení, jak co nejlépe ovládnout elektrokolo a jezdit bezpečně.

V zóně E-BIKEshow přímo ve vstupní Hale 1 bude vymezený prostor pro exhibice a jízdu na překážkách. O novinkách a sortimentu značek Lectron, Bulls a BH budou informovat zástupci prodejce www.svetelektrokol.cz. Individuální testovací jízdy budou možné i venku. Nenechte si ujít tento netradiční program, do kterého se můžete také sami zapojit. soutěž EcoCar


Spolek Čistá mobilita (na veletrhu expozice č. 2C01) v součinnosti s organizátorem veletrhu pořádá soutěž EcoCar.

Hlasování v anketě EcoCar probíhá od 14. listopadu do 31. listopadu 2019. Veřejnost, novináři a odborníci budou moci hlasovat na webu Čistá mobilita nebo formou vyplněného formuláře v rámci veletrhu čisté mobility E-Salon konaného v PVA Praha Letňany. Každý hlasující má pouze 3 hlasy z unikátní IP pro každou kategorii nominovaných vozidel (Elektromobil, Hybrid, Vozidlo spalující plyn).

V kategorii Elektromobil, Hybrid a Vozidlo spalující plyn se nominují všechna prodávaná vozidla u oficiálních dealerů výrobních značek na českém území v období od 1.1. do 31.10.2019. V kategorii Hybrid budou zařazena jen vozidla s emisní stopou do 50 g CO2 na ujetý kilometr.

Cílem této speciální ankety, ve které o vítězi rozhoduje odborná i široká veřejnost, je vyzdvihnout modely nejšetrnější k životnímu prostředí. Hodnotí se přitom modely nominované v anketě a varianty, které jsou v době ankety již v oficiální české distribuci.

Více informací naleznete na: https://www.cistamobilita.cz/ecocar-2019/Magazín SUV Motor&Styl kráčí s dobou….


Moderní grafika, magazín nabitý zajímavými tématy ze světa automobilů, to je SUV Motor&Styl. Můžete si přečíst zajímavá témata za příznivou cenu. Magazín pravidelně přináší tematické přílohy, mezi které patří ECOmobilita.

Dvouměsíčník SUV Motor&Styl je časopis zaměřený na současný automobilový svět s přesahem do historie. Navazuje na časopis OffROAD 4x4 magazín, který byl na trhu více jak 10 let. Časopis SUV Motor&Styl se nezabývá pouze novými soudobými automobily a historií jejich předchůdců, ale také pravidelně uveřejňuje články ze života čtenářů, kteří tak mají prostor stát se součástí každého vydání. Kromě automobilové tématiky, jako jsou například testy novinek světoznámých značek, se zaměřuje také na cestování a životní styl. Kromě toho jako první na trhu přináší ucelený pohled na elektromobilitu v podobě přílohy ECOmobilita, které vydavatelství Watch Star Media s.r.o věnovalo již jedno speciální samostatné číslo.

Speciál ECOmobilita, nebo magazín SUV Motor&Styl můžete zakoupit na novinových stáncích a v našem e-shopu na www.casopisyknihy.cz

Magazín vydává Watch Star Media s.r.o., vydavatel titulů: Hodinky&šperky, Tennis Arena, Svět Kulturistiky, Fitness, HATTRICK, SeTKání, Ona Ví. www.wsmsro.czAutogramiáda hvězd Primy na veletrhu e-SALON


Autogramiády budou probíhat v stánku televize Prima v pátek od 10.30 do 12.30 a sobotu od 12.30 do 14.30. Návštěvníci budou moci získat autogram nebo se vyfotografovat například s Evou Perkausovou, Monikou Leovou i mistrem vychytávek Láďou Hruškou.


 VIDEO: STUDIO E-SALON - HOSTEM ROMAN CHVOJ


Studio e-SALON přináší rozhovory s lidmi, kteří mají co říct k budoucnosti i současnosti ekologické dopravy. Sledujte debatu Honzy Říhy s Romanem Chvojem, jednatelem společnosti AUTO-ROCH s.r.o.​VIDEO: STUDIO E-SALON - HOSTEM ONDŘEJ DURKÁČ


Studio e-SALON přináší rozhovory s lidmi, kteří mají co říct k budoucnosti i současnosti ekologické dopravy. Sledujte debatu Honzy Říhy s Ondřejem Durkáčem ze společnosti iQ Smart solution.​Operátor O2 na úvodní konferenci


Operátor O2 představí na úvodní konferenci e-SALONu Čistá mobilita v chytrých městech, 14.11.2019 dopravní mobilní aplikaci a vozidlovou jednotku, díky které dokáží auta komunikovat mezi sebou, s dopravními značkami, železničními přejezdy, vozidly záchranného systému nebo semafory.  Realizováno v rámci projektu C-Roads Czech Republic.VIDEO: STUDIO E-SALON - HOSTEM JAN ŠNAJDR


Studio e-SALON přináší rozhovory s lidmi, kteří mají co říct k budoucnosti i současnosti ekologické dopravy. Sledujte debatu Honzy Říhy s Janem Šnajdrem ze společnosti MAN Truck & Bus Česká republika.VIDEO: STUDIO E-SALON - HOSTEM STANISLAV GÁLIK


Studio e-SALON přináší rozhovory s lidmi, kteří mají co říct k budoucnosti i současnosti ekologické dopravy. Sledujte debatu Honzy Říhy se Stanislavem Gálikem, výkonným ředitelem inovací ve společnosti AAA AUTO.VIDEO: STUDIO E-SALON - HOSTEM HELENA ŠVEJDOVÁ


Studio e-SALON přináší rozhovory s lidmi, kteří mají co říct k budoucnosti i současnosti ekologické dopravy. Sledujte debatu Honzy Říhy s Helenou Švejdovou ze společnosti E.ON Energie.Miniduel na Primě
VIDEO: STUDIO E-SALON - HOSTEM VOJTĚCH FRIED


Studio e-SALON přináší rozhovory s lidmi, kteří mají co říct k budoucnosti i současnosti ekologické dopravy. Sledujte debatu Honzy Říhy s Vojtěchem Friedem, manažerem PREmobility.STUDIO E-SALON - HOSTEM ARNOŠT BARNA


Studio e-SALON přináší rozhovory s lidmi, kteří mají co říct k budoucnosti i současnosti ekologické dopravy. Sledujte debatu Honzy Říhy s Arnoštem Barnou, generálním ředitelem Kia Motors Czech.STUDIO E-SALON - HOSTEM ONDŘEJ VYSYPAL


Studio e-SALON přináší rozhovory s lidmi, kteří mají co říct k budoucnosti i současnosti ekologické dopravy. Sledujte debatu Honzy Říhy s Ondřejem Vysypalem, šéfredaktorem časopisu ElectricBikeAction.cz.STUDIO E-SALON - HOSTEM MARTIN PULTZNER


Studio e-SALON přináší rozhovory s lidmi, kteří mají co říct k budoucnosti i současnosti ekologické dopravy. Sledujte debatu Honzy Říhy s Martinem Pultznerem, redaktorem časopisu fDrive.cz.STUDIO E-SALON - HOSTEM MILAN HYNEK


Studio e-SALON přináší rozhovory s lidmi, kteří mají co říct k budoucnosti i současnosti ekologické dopravy. Sledujte debatu Honzy Říhy s Milanem Hynkem, ředitelem společnosti Unicorn Solutions s.r.o.Setkání s hvězdami na veletrhu e-SALON


Atraktivní zábavu pro širokou veřejnost, především pro rodiny s dětmi chystá i spoluorganizátor akce – televize Prima. Ta připravuje program podle zaměření jednotlivých televizních kanálů. „Ti odvážní si mohou vyzkoušet simulátor rally nebo virtuální realitu s Prima COOL, setkání s přírodou a živočichy nabídne stanoviště Prima ZOOM a dámy si oddechnou v zóně Prima LOVE. Nebudou chybět ani známé tváře z obrazovky televize Prima, které budete moci navíc v pátek i v sobotu potkat na autogramiádě,“ jmenuje jednotlivé atrakce marketingový ředitel FTV Prima Aleš Pýcha.Škoda chystá elektrickou ofenzivu


Domácí automobilka očekává, že podíl elektrifikovaných aut na celkovém prodeji bude do roku 2025 asi 25 procent. Heslo e-mobilita proto bude silně rezonovat i na stánku okřídleného šípu. Škodovka se pochlubí prvním sériově vyráběným elektromobilem Citigoe iV i hybridem Superb iV. Citigo s elektromotorem, které bude mít výhradně pět dveří, využívá lithium‑iontovou baterii o kapacitě 36,8 kilowathodiny. Umístěna je v podlaze a skládá se ze 168 článků. U rychlodobíječky s výkonem 40 kilowatů systému CCS se dá dobít za hodinu do 80 procent kapacity. Auto bude pohánět elektromotor o výkonu 61 kilowatů, se kterým dokáže zrychlit z nuly na stovku za dvanáct a půl sekundy. Škodovka už zveřejnila i cenu svého prvního elektromobilu. Začíná na bezmála 430 tisících.

Plug-in hybridní Superb dostal základní cenovku 876 900 korun. Využívá benzinový motor 1,4 TSI o výkonu 115 kilowatů společně s elektromotorem. Kombinace slibuje maximální systémový výkon 160 kilowatů. S přenosem maximálního točivého momentu 400 Nm pomáhá šestistupňová automatická převodovka DSG. Při plném dobití zvládne čistě na elektřinu ujet v přísnějším testovacím režimu WLTP 55 kilometrů. V obou případech se první auta objeví na silnicích těsně před koncem roku.VIDEO: STUDIO E-SALON - HOSTEM RADIM ROČEK


Studio e-SALON přináší rozhovory s lidmi, kteří mají co říct k budoucnosti i současnosti ekologické dopravy. Sledujte debatu Honzy Říhy s Radimem Ročkem, obchodním a marketingovým ředitelem firmy Phoenix Contact.Prodej elektromobilů v Evropě


Výsledky prodejů elektromobilů za první pololetí troku 2019 v Evropě potvrzují nástup moderních technologií šetrných k životnímu prostředí. V zemích EU a EFTA si koupilo elektrifikované auto téměř 260 tisíc zákazníků. To je podíl 2,7 % celkového trhu s osobními vozy. Elektromobily přitom pomalu vytlačují plug-in hybridy, když si ukrojily 68 % trhu s vozidly do zásuvky. Loni to bylo jen 51 %.

Tesla ovládla Evropu

Nejvíc se letos daří na starém kontinentu americké Tesle díky novinkovému modelu Tesla 3. V roce 2019 si ho pořídilo už přes 40 tisíc řidičů. Z vedoucích příček tak letos sesadil letos Renault Zoe a Nissan Leaf 40kWh. (28 257 a 19 206 prodaných kusů)

Největším trhem s elektromobily zůstává Německo, kde se uplatnilo skoro 50 tisíc elektrifikovaných aut. Stříbrná příčka patří Norsku se 44 tisíci a třetí Francii s 32 tisíci prodanými vozy do zásuvky.