Třetí ročník e-SALONu bude opět v listopadu a nabídne nové trendy

Praha 25. 2. 2021

Třetí ročník e-SALONu bude opět v listopadu a nabídne nové trendy

Společnost ABF připravuje už třetí ročník úspěšného veletrhu čisté mobility s názvem e-SALON. Kvůli opatřením vlády proti šíření koronaviru byla akce přesunuta z podzimního termínu roku 2020 na listopad 2021. Hlavním tahákem pochopitelně už tradičně budou elektromobily, hybridní a další ekologická vozidla včetně dobíjecích systémů.

Druhý ročník e-SALONu v listopadu 2019 navštívilo téměř 25 tisíc návštěvníků, na akci se akreditovalo 151 odborných novinářů. Hvězdami výstavy se staly premiéry nových elektromobilů Volkswagen ID.3, Renault ZOE druhé generace, Škoda Superb iV i vodíková KIA NEXO. Hybridy zastupovaly modely Audi Q5 TFSI e, Hyundai KONA hybrid a Ford Mondeo hybrid. A výrobce motorek, čtyřkolek a skútrů Kymco ukázal nový elektrický motocykl RevoNEX.

„Návštěvníci ocenili možnost testovacích jízd, které v tak bohaté formě na veletrzích podobného typu nebývají obvyklé. Svézt se mohli s desítkami ekologických vozidel.  V doprovodném programu měl úspěch stánek spolupořadatele akce TV Prima s atraktivní prezentací jednotlivých programů a jejich známých tváří,“ shrnula ředitelka veletrhu Jana Nosálová.

Odborníci veletrh navštívili také kvůli 2. ročníku konference i-city s tematickými přednáškám čistá mobilita, sdílená data i veřejná doprava ve městech.

e-SALON 2021 s novinkami

Automobilové novinky opět obsadí halu 4. V hale 6 si návštěvníci budou moci prezentované vozy otestovat. Součástí výstavy budou i doplňky, služby, aplikace a legislativa spojené s alternativními pohony vozidel.

K veletrhu e-SALON patří i bohatý doprovodný program zahrnující odborné přednášky, workshopy i konferenci SMART CITIES. Úvodní den bude tradičně patřit médiím a odborníkům, pro širokou veřejnost bude akce zpřístupněna o den později.

Třetí ročník veletrhu e-SALON se bude konat ve dnech 11. – 14. listopadu 2021 na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Spolupořadatelem akce je televize Prima. Generálním partnerem výstavy bude i v letošním roce Skupina ČEZ.