Toyota s elektrickými vozy partnerem festivalu Rock for People

Hlavním partnerem pro mobilitu festivalu Rock for People je i v letošním roce české zastoupení automobilky Toyota. Pro festival poskytne flotilu 20 nízkoemisních vozů včetně bateriových elektromobilů a vodíkové Toyoty Mirai. 

Letošní ročník Rock for People se uskuteční 12. až 15. června tradičně v Parku 360 v Hradci Králové. Novinkou bude zcela nová aktivační zóna Toyoty. Návštěvníky bude lákat nejen k prohlédnutí vystavené Toyoty Mirai a bezplatnému dobíjení telefonů v charge boxech, ale úplně poprvé nabídne i nealkoholický bar.

Toyota pro letošní Rock for People opět zajistí kompletní dopravní servis pro účinkující i VIP hosty festivalu. V nízkoemisní flotile vozů se objeví bateriový elektromobil Toyota bZ4X i vodíkový elektromobil Toyota Mirai.

Již druhým rokem se tak bude Toyota podílet na záměru organizátorů festivalu dosáhnout do roku 2030 uhlíkové neutrality. K tomu zásadní měrou přispívá právě přechod na nízkoemisní dopravu.

Elektromobily Toyoty budou opět nabíjeny přímo na festivalu, vodíková Mirai se bude tankovat klasicky na vodíkové čerpací stanici.

Elektroauta včetně Toyoty bZ4X bude nabíjet vodíkový generátor H2BASE od české společnosti DEVINN, který bude zároveň z energie vyrobené ze zeleného vodíku zásobovat významnou část festivalového areálu. Další spotřebu čisté energie pokryjí fotovoltaické články, které budou od začátku června instalovány na ploše více než 60 m2.