Tesla, to nejsou jen elektromobily, ale i roboti budoucnosti

Myslíte si, že Tesla vyrábí elektromobily a jejím cílem je „pouze“ urychlit přechod celé společnosti k udržitelné budoucnosti, kterou bude pohánět elektřina? Tak to je jen opravdu velmi malá část ambiciózního plánu a byznysu Elona Muska, aktuálně nejbohatšího člověka na světě!

Tesla je největším výrobcem elektromobilů na světě s aktuálně již dvoumilionovou roční produkcí, kterou zajišťují Gigafactory v Americe, Evropě, i Asii. V budoucnu si brousí zuby na to, že se stane dokonce největším výrobcem aut. A že k tomu má skvěle nakročeno, potvrzují každoročně výsledky Elona Muska aspol, nejen tedy na burze, podle které jde o nejcennější automobilku na světě, ale také z pohledu ekonomiky této společnosti a jejího růstu na trhu.

Tesla však není jen výrobcem elektromobilů. Už roky je označovaná za technologickou firmu, která staví počítače na kolech a má propracovaný ekosystém. Do něj musíme započítat například energetickou část s domácími bateriovými úložištěmi, solárními taškami, či veřejnou sítí rychlonabíječek Tesla Supercharger. A do budoucna to má být ještě o něčem úplně jiném!

Pokud byste neslyšeli o robotovi od Tesly, tak věřte, že tím nejdůležitějším produktem Tesly má být podle nejbohatšího člověka na světě Elona Muska nikoliv elektroauto, ale futuristický robot. Konkrétně humanoid Tesla Optimus, který má lidem pomáhat doma, i v práci a dělat vše, co je pro člověka zkrátka nudné, opakující se, nebo také třeba nebezpečné. Tak uvidíme, čeho se v budoucnu dočkáme.

Chcete sledovat vývoj nejen této slibované technologie, která má hýbat světem v příštích letech a dekádách? Pak čtěte web www.inteligentnisvet.cz, který se zabývá vývojem inovativních technologií prakticky ve všech oborech a odvětvích, nejen na poli smartphonů, automobilů, či chytré domácnosti, ale také například virtuální a rozšířené reality, umělé inteligence, metaversu, a také v oblasti vesmírného bádání a kolonizace vesmíru. To je koneckonců také parketa Elona Muska a jeho firmy SpaceX, která provozuje satelitní internet Starlink.