Společnost Tesla ukazuje v Evropě nový model Cybertruck

Společnost Tesla představuje svůj nový pick-up Cybertruck na vybraných místech a akcích v Evropě v rámci programu Cyber Odyssey. Od začátku května až do 7. července bude vystaven na více než 100 místech ve 20 zemích.

Veřejnost se bude moci seznámit s tímto již ikonickým vozidlem a dozví se více o jeho jedinečných specifikacích, funkcích a inovativní konstrukci. V České republice se Cybertruck poprvé objeví v Tesla Store Praha od 5. do 8. června 2024.

Mimořádný futuristický design vozu Cybertruck čerpá inspiraci z cyberpunkové estetiky, která byla předvedena zejména ve filmech Blade Runner a Špión, který mě miloval. Jeho povrch je vyroben z ultra-tvrdé 30X za studena válcované nerezové oceli. To pomáhá chránit vůz před promáčknutím a škrábanci. Speciálně navržený materiál z nerezové oceli chrání před dlouhodobou korozí a poskytuje ochranu nad rámec průmyslových standardů. 

Performance varianta vozu Cybertruck s názvem Cyberbeast zrychlí z 0 na 100 km/h za pouhých 2,7 sekundy při zachování stability ve vysoké rychlosti. Standardní adaptivní vzduchové odpružení umožňuje nastavení v řádu milisekund a optimalizuje jízdní vlastnosti i ovladatelnost. Díky technologii steer-by-wire a natáčení zadní nápravy nabízí Cyberbeast ovladatelnost sportovního vozu a lepší poloměr otáčení, než má většina sedanů. 

Uvnitř zavazadlového prostoru najdete dvě 120V zásuvky a jednu 240V zásuvku pro připojení, ať už vyrazíte kamkoliv. Technologie Tesla Powershare vůbec poprvé umožňuje obousměrný přenos energie pro nabíjení libovolného zařízení, jiných elektrických vozidel, a dokonce i napájení domácnosti prostřednictvím nabíjecího portu. 

Cybertruck se vyrábí v Tesla Gigafactory v texaském Austinu. Dodávky zákazníkům byly zahájeny počátkem prosince 2023. Zatímco náběh výroby bude nějakou dobu trvat, společnost Tesla se zaměří na Severní Ameriku, která je hlavním objemovým trhem pro pick-upy. Vůz Cybertruck v současné době není dostupný v Evropě a společnost Tesla neoznámila konkrétní čas zahájení dodávek mimo Severní Ameriku.

Místa, kde probíhá program Cyber Odyssey a jeho akce, jsou k dispozici na tomot odkazu: https://www.tesla.com/cs_cz/cyber-odyssey