Shell buduje v ČR s ultrarychlé dobíjení pro elektromobily

Společnost Shell spouští v České republice vlastní řešení ultrarychlého veřejného dobíjení elektromobilů s názvem Shell Recharge. Motoristé mají v současné době k dispozici 28 dobíjecích bodů Shell Recharge na 11 lokalitách

Do konce roku 2024 to bude 62 dobíjecích bodů Shell Recharge na 18 lokalitách. Společnost Shell plánuje dobíjecí stanice Shell Recharge budovat také ve spolupráci s partnery i mimo prostory čerpacích stanic. Cílem je zpřístupnit dobíjení v místech, která jsou pro motoristy vyhovující z hlediska dostupnosti a pohodlnosti.

Shell Recharge je služba, která umožňuje majitelům elektromobilů využívat ultrarychlé dobíjení s výkonem až 180 kW v závislosti na technické specifikaci vozidel a aktuální dostupné kapacitě elektrické sítě v dané oblasti. Dobíjecí místa jsou umístěna na rozšířených parkovacích plochách s osvětlením a kamerovým systémem a jsou vybavena praktickými držáky dobíjecích kabelů pro lepší manévrovatelnost a celkově větší bezpečnost při provozu dobíjecího bodu.

Dobíjecí stanice Shell Recharge nabízejí několik možností platby: prostřednictvím hybridní karty Shell nebo aplikace Shell Recharge s integrovanou digitální hybridní kartou Shell. Platba je možná také prostřednictvím platebního terminálu přiložením debetní nebo kreditní karty nebo také naskenováním QR kódu.

Rozvoj elektromobility vychází ze strategie Powering Progress, ve které se společnost Shell zavázala dosáhnout čistých nulových emisí do roku 2050 a pomáhat svým zákazníkům s dekarbonizací prostřednictvím nízkouhlíkových nebo uhlíkově neutrálních řešení. Skupina Shell provozuje druhou největší síť veřejných dobíjecích míst na světě z hlediska počtu trhů (přibližně 55 000 dobíjecích bodů), přičemž dobíjecí místa Shell Recharge už využívají zákazníci ve 30 zemích, nejnověji v České republice a na Slovensku. Do roku 2025 Skupina Shell plánuje rozšířit síť na přibližně 70 000 veřejných dobíjecích bodů a až na 200 000 dobíjecích bodů po celém světě do roku 2030.