První člen elektrické rodiny od VW se jmenuje ID.3

Volkswagen potvrdil jméno prvního modelu nové rodiny ID., který bude oficiálně představen ve světové premiéře na mezinárodním autosalonu IAA ve Frankfurtu. Nový elektromobil ponese označení ID.3.

Číslice 3 má hned dva významy. Jednak poukazuje na to, že vůz patří do kompaktního segmentu, který je třetím v pořadí v rámci všeobecně používaného rozdělení automobilového trhu. Za druhé začíná s elektromobilem ID.3 – po modelech Brouk a Golf – třetí kapitola strategického významu v historii značky Volkswagen.

ID. je společné označení pro všechny členy rodiny modelů VW, která vytvoří novou, samostatnou produktovou řadu v portfoliu značky Volkswagen. Zatímco Brouk kdysi postavil společnost na kola a Golf s každou svou generací přináší inovace do segmentu, který je někdy označován jeho jménem, ID. Má podle plánů automobilky zatraktivnit elektrickou mobilitu pro široké skupiny zákazníků. Název ID. symbolizuje inteligentní design, identitu a vizionářské technologie.

Modely ID budou odlišeny číslicemi

Po uvedení modelu ID.3 na trh budou následovat další modely, jejichž podobu naznačily studie ID. CROZZ, ID. VIZZION a ID. ROOMZZ. Tyto budoucí modely budou rovněž odlišeny číslicí.

Značka Volkswagen se chce stát do roku 2025 globální jedničkou s víc než dvaceti čistě elektricky poháněnými modely a ročním prodejem přesahujícím jeden milion vozů s nulovými emisemi a rozsáhlou konektivitou.