Premiéra Volkswagenu ID. Buzz s dlouhým rozvorem na VW Bus Festivalu

VW Bus Festival v Hannoveru zažil dvě hvězdy na jednom pódiu. Herec Ewan McGregor na něm totiž představil ID. Buzz s dlouhým rozvorem a prostorem až pro sedm osob. Hollywoodská hvězda (Star Wars, Trainspotting) poprvé ukázala elektrické MPV evropskému publiku.

Pětimístný ID. Buzz Pro2 a ID. Buzz Cargo jsou mezi elektromobily designovými ikonami. Nyní následuje nejnovější varianta ID. Buzz s dlouhým rozvorem. „Made in Germany“ z Hannoveru pro Evropu – a nyní i pro Kanadu a USA. Značka Volkswagen Užitkové vozy totiž vrací s prodlouženou verzí modelu ID. Buzz legendární VW Bus do Severní Ameriky.

Dlouhý ID. Buzz rozšiřuje svou délkou téměř pět metrů a až sedmimístným interiérem spektrum možností využití. Prodloužením vnější délky vznikl prostor pro třetí řadu sedadel, ještě větší zavazadlový prostor a pro větší sadu akumulátorů s využitelnou kapacitou 85 kWh, díky níž se prodlouží dojezd vozu na jedno nabití. V zimě ještě zvýší hospodárnost vozu nové tepelné čerpadlo.

Navíc bude ID. Buzz s dlouhým rozvorem uveden na trh s novým elektromotorem o výkonu 210 kW (286 k). Dlouhý ID. Buzz dokáže zrychlit z klidu na 100 km/h za pouhých 7,9 sekundy. Pro rok 2024 již byla ohlášena verze s pohonem všech kol (GTX) a výkonem 250 kW (339 k). ID. Buzz GTX umožní opravdu rychlé zařazení do jízdního pruhu na dálnici, sprint z 0 na 100 km/h zvládne za 6,4 sekundy.

Sériově dodávaná sada akumulátorů pojme 77 kWh využitelné elektrické energie (celkem: 82 kWh). Velkou sadu akumulátorů lze nabít z 10 na 80 procent maximální kapacity za pouhých
25 minut. Doma nebo na veřejných nabíjecích stojanech se střídavým proudem je sada akumulátorů nabíjena výkonem 11 kW.

Nový ID. Buzz s prodlouženým rozvorem nabízí zavazadlový prostor v typickém formátu vozu VW Bus. V pětimístné konfiguraci je možné využívat objem 1340 litrů (NWB: 1121 litrů), měřeno do výšky opěradel. Při využití vnitřního prostoru až k první řadě sedadel nabídne dlouhý ID. Buzz objem až 2469 litrů. Díky tomu lze přepravovat padáky pro paragliding, jízdní kola i prkna pro nejrůznější sportovní disciplíny. Dokonce i se sedmi osobami na palubě zbývá za třetí řadou sedadel modelu ID. Buzz LWB ještě objem 306 litrů.

První vozy ID. Buzz s dlouhým rozvorem budou evropským zákazníkům dodány v roce 2024.