Oslo si pro řízení dobíječek elektromobilů vybralo český ChargeUp

Agentura pro životní prostředí norského města Oslo vybrala řešení ChargeUp na dodávku řídícího systému pro provozování dobíjecích stanic pro elektromobily. ChargeUp bude až do roku 2031 vzdáleně řídit a monitorovat více jak 2 300 veřejných dobíjecích bodů, které se aktuálně na území Osla nacházejí a všechny budoucí dobíjecí stanice, kterých přibývá 200 ročně.

„Vítězství ve výběrovém řízení pro město Oslo je pro nás velký úspěch. Především proto, že je Oslo považováno za hlavní město světové elektromobility – nikde jinde nejezdí tolik elektromobilů a nikde není hustota dobíjecí infrastruktury tak vysoká jako v Oslu,“ řekl Daniel Ševčík, výkonný ředitel ChargeUp. 
 
Software ChargeUp CPO od léta 2023 nahradí jiné řešení, které ve městě Oslo doposud řídilo dobíjecí stanice. Řešení je provozováno v cloudu jako softwarová služba (SaaS). Díky své otevřenosti dokáže integrovat jakékoliv aplikace třetích stan. V případě oboustranné spokojenosti bude délka kontraktu až 8 let, tedy do roku 2031. 
 
„ChargeUp CPO hodnotíme jako moderní a funkční řešení připravené k okamžitému použití, s přehledným uživatelským rozhraním. Díky němu budeme mít úplný přehled nad dobíjením a budeme moci stanice vzdáleně plnohodnotně obsluhovat,“ odůvodnila volbu systému ChargeUp CPO ve vyhlášení výsledku výběrového řízení Agentura pro životní prostředí města Oslo. 
 
V loňském roce se v Norsku prodalo 80 % nových automobilů na elektrický pohon, čímž se země dostala na přední místo v přechodu na mobilitu poháněnou bateriemi. Prodej automobilů se spalovacími motory země ukončí již v roce 2025.