Nový opevněný plug-in hybrid dostal jméno DS 7 VAUBAN

DS 7 VAUBAN byl navržen jako speciální chráněný vůz s délkou 459 cm vycházející ze sériového modelu DS 7 E-TENSE 4×4 300.

Aramidové materiály, které patří mezi lehké a obzvláště odolné proti nárazu a teplu, vlákna HPPE (High Performance Polyethylene), pancéřová ocel a bezpečnostní skla zesilují vůz na úroveň ochrany VPAM 4 (ochrana proti ručním střelným zbraním). Tato přestavba, navržená pro maximální efektivitu jak z hlediska bezpečnosti, tak z hlediska prvotřídního komfortu, přináší jen velmi malé rozdíly v jízdních vlastnostech, neboť hmotnost vozu se zvýšila pouze o 164 kg.

Brzdná dráha vozu DS 7 VAUBAN je proto stejná jako u vozu DS 7 E-TENSE 4×4 300 a zrychlení z 0 na 100 km/h se prodloužilo z 5,9 na 6,1 sekundy, tedy o pouhé 0,2 sekundy. Stejně dobré jsou i jízdní vlastnosti využívající kamerou řízený systém odpružení DS ACTIVE SCAN SUSPENSION a zachován zůstal i poloměr otáčení 10,45 m, který je v segmentu prémiových SUV etalonem.

Na proměnu interiéru dohlíželi čalouníci, díky nimž je zajištěna příkladná úroveň kvality. Vyražený znak Vauban a doplnění specifických ovládacích prvků jsou jedinými detaily, kterými se DS 7 VAUBAN odlišuje. Kromě doplňkové výbavy, která je součástí nabídky, jsou na vyžádání k dispozici i balíčky příplatkové výbavy pro ochranu (sprinklery, uzavřený okruh ventilace, siréna nebo interkom atd.), komfort cestujících (přídavné zásuvky USB, lampičky na čtení atd.) nebo individualizaci vozu (barvy karoserie, čalounění interiéru, výšivky, držáky vlaječek atd.).

DS 7 VAUBAN otevírá novou kapitolu spolupráce mezi skupinou WELP a společností DS Automobiles, která začala vytvořením vozu DS 7 ÉLYSÉE pro francouzskou prezidentskou kancelář. Tento obrněný vůz, vyvíjený v malé sérii, se vyrábí výhradně ve Francii, montuje se v závodě Mulhouse a poté ho přestavuje WELP France v Hérimoncourtu, kde tato společnost převzala část bývalého závodu Stellantis.