Kia představila nové elektrické SUV EV3

Kia odhalila zcela nové kompaktní SUV s označením EV3, které bylo od počátku navrhováno jako elektromobil. Model EV3 napomůže zlepšit dostupnost elektromobility zákazníkům, kteří preferují udržitelnou mobilitu.

EV3 přichází s vlastní jedinečnou identitou, čerpající z moderních technologií Kia a zákaznicky zaměřených hodnot většího SUV s označením EV9, jemuž se dostalo řady poct a ocenění.

Vertikální přední světlomety, zasazené až k okrajům čelní partie s čistými povrchy, přispívají k optickému rozšíření vozu. Součástí nového robustního pojetí typické „tygří masky“ Kia je doposud největší světelný podpis ve stylu hvězdné mapy.

EV3 nabízí prostornou kabinu pro pohodlné cestování až pěti pasažérů. Součástí elegantního středového panelu je posuvný stolek, který lze využít pro práci s notebookem nebo tabletem a úložný prostor. EV3 s předním kufrem o objemu 25 litrů a hlavním zavazadelníkem o velikosti 460 litrů nabízí největší zavazadlový prostor ve své třídě.

Řadu funkcí EV3 – například jízdní režimy, tempomat, funkce zábavy a navigaci – lze jednoduše ovládat stiskem tlačítka na volantu. Hladký tlačítkový panel pod centrální obrazovkou slouží k intuitivnímu ovládání různých funkcí včetně používání map, médií a nastavování systémů vozidla.

Vůz používá nejmodernější systém elektrického pohonu předních kol, postavený na podvozkové platformě E-GMP (Electric Global Modular Platform) s využitím technologie akumulátorů Kia čtvrté generace. Provedení EV3 Standard bude spojeno výhradně s akumulátorem o kapacitě 58,3 kW.Verze EV3 Long Range bude vybavena akumulátorem 81,4 kWh.

V obou případech se používá elektromotor 150 kW / 283 Nm, umožňující vozu zrychlovat z místa na 100 km/h již za 7,5 sekundy. Nejvyšší rychlost EV3 dosahuje 170 km/h.