KIA odhalila první snímky svého kompaktního SUV EV3

Značka Kia odhalila první snímky připravovaného modelu EV3, nového kompaktního SUV s čistě elektrickým pohonem, jehož úkolem je podpořit dostupnost elektrické mobility v podání značky Kia.

První snímky vozu naznačují smělé geometrické křivky a robustní charakter zevnějšku EV3 s důrazem na jeho dynamický styl. Design je postaven na stejných základech, které stály za vlajkovým SUV Kia s označením EV9. I přes jedinečný charakter každého z vozů napříč celou modelovou nabídkou značky Kia je patrná příbuznost podepřená celosvětově oceňovanou designovou filozofií „Spojené protiklady“ značky Kia.

EV3 je kompaktním, avšak bohatě vybaveným SUV s čistě elektrickým pohonem, nabízejícím mimořádné jízdní schopnosti a řadu pokrokových technologií. Nový model si klade za cíl zlepšit dostupnost elektrické mobility v návaznosti na uvedení široce oceňovaných modelů Kia EV6 a EV9.

Model EV3  coby dostupnější řešení pro zákazníky zvažující koupi svého prvního elektromobilu napomůže urychlit celosvětový přechod k elektromobilitě.

Nová Kia EV3 bude uvedena na trh ještě v letošním roce v návaznosti na světovou premiéru, která bude 23. května ve 12:00 hodin (středoevropského času) streamována živě na světovém kanálu Kia na YouTube (Kia Worldwide YouTube Channel).