Ioniq 6 jako první Hyundai podporuje funkci Plug & Charge

Značka Hyundai nabízí své první elektrické modely kompatibilní s funkcí Plug & Charge, která řidičům šetří čas díky automatizovanému ověření. Veřejné nabíjení elektromobilů Hyundai je v kombinaci se službou Charge myHyundai tak nyní ještě praktičtější a bezpečnější, protože eliminuje nutnost používat aplikaci nebo nabíjecí kartu.

Plug & Charge zajišťuje uživatelům jednodušší průběh nabíjení na veřejných stanicích. Jakmile si zákazníci aktivují tuto funkci ve svém uživatelském účtu Charge myHyundai, je při prvním připojení k nabíjecí přípojce (kompatibilní s funkcí Plug & Charge) nainstalováno do jejich vozidla potvrzení o uzavřené smlouvě.

Plug & Charge umožňuje automatizované ověření prostřednictvím integrované komunikace nabíjecím kabelem mezi vozidlem a nabíjecí přípojkou. Elektrický proud začne proudit, jakmile dojde k připojení vozidla, aniž by uživatel potřeboval k ověření aplikaci nebo nabíjecí kartu. Eliminací nutnosti manuálního ověření je tak nabíjení ještě jednodušší.

Díky Charge myHyundai je snadnější také úhrada za odebranou elektrickou energii. Zákazníci i nadále dostávají pouze jednu fakturu za měsíc, a to dokonce i v případech, kdy uživatel uskuteční větší počet nabíjení z přípojek vícera provozovatelů.

Ioniq 6 je prvním modelem značky Hyundai, který je na použití se systémem Plug & Charge připravený. V Evropě nabízejí nabíjecí přípojky kompatibilní se systémem Plug & Charge již dva provozovatelé, IONITY a Aral Pulse. Další provozovatelé budou následovat.