Hyundai ukázal první záběry svého nového elektromobilu Inster

Značka Hyundai odhalila první oficiální fotografie jako upoutávku na svůj nový malý elektromobil segmentu A, který dostal název Inster. Jeho jméno je odvozeno z anglických slov „intimate“ (důvěrný, blízký) a „innovative“ (inovativní).

V názvu nového elektromobilu se odráží také jeho návaznost na model Casper poháněný zážehovými motory, který byl představen v roce 2021 a je nabízen pouze v Jižní Koreji. Inster v segmentu malých vozů podel korejské automobilky nastaví nová měřítka v oblasti dojezdu na jedno nabití, použitých technologií i bezpečnostních prvků. 

Fotografie odhalují profil robustního a současně kompaktního SUV s charakteristickými LED světly pro denní svícení, ukazatele směru s pixelovou grafikou a koncové svítilny, které definují design nového malého esúvéčka. Hyundai uvedl také předběžný maximální dojezd modelu na jedno nabití: 355 km (podle metodiky WLTP).

Inster oslaví světovou premiéru na nadcházejícím mezinárodním autosalonu v Busanu, který proběhne v termínu od 27. června do 7. července 2024.