Honda vyvine palivový článek pro nový vodíkový Truck Isuzu

Isuzu zvolilo společnost Honda jako partnera pro vývoj a dodávku systému palivových článků pro svůj těžký nákladní vůz poháněný palivovými články. 

Společnosti Isuzu a Honda se dohodly, že Honda vyvine a dodá systém palivových článků pro těžký nákladní vůz Isuzu  poháněný palivovými články s plánovaným uvedením na trh v roce 2027. 

Obě automobilky věří, že technologie palivových článků využívající jako palivo vodík, u kterého nedochází k žádným emisím CO2, bude účinná pro dosažení uhlíkové neutrality těžkých nákladních vozidel. Od podepsání dohody v lednu 2020 o provádění společného výzkumu těžkých nákladních vozidel využívajících palivové články (FC) jako hnacího ústrojí obě společnosti pracují na vytvoření základny pro základní technologie. Testují kompatibilitu palivových článků s těžkými nákladními vozidly a vyvíjejí technologií řízení vozidel.

Isuzu a Honda v současné době plánují zahájit předváděcí testování prototypu nákladního vozidla na veřejných komunikacích před koncem aktuálního fiskálního roku končícího 31. března 2024.