Formuli E týmu DS PENSKE otestoval chilský pilot Nico Pino

Nadějný chilský závodník Nico Pino se v dubnu připojil k soutěžní odnoži DS Automobiles, aby absolvoval testy Formule E v rámci nového programu pro mladé jezdce, který spustila divize Stellantis Motorsport.

Chilanův testovací program začal úvodní sérií testů vozu DS E-TENSE FE21 druhé generace Formule E na španělském okruhu Mallorca. Nico na této trati, která je pro vozy Formule E dobře uzpůsobená, předvedl několik skvělých výkonů a navzdory svému věku 19 let se předvedl jako velmi všestranný a kvalitní jezdec.

"Posledních několik dní testování na Mallorce bylo velmi intenzivních a velmi produktivních. Být mentorován těmi nejlepšími na světě a připravovat se s nimi na další kroky v mé kariéře je jedinečná příležitost. Všichni pracujeme s naprosto stejnou motivací a to je pro mě velmi obohacující. Lekci za lekcí se navzájem lépe poznáváme a všichni sdílíme ambice dosáhnout něčeho většího," řekl po testech pilot Nico Pino.

Ten absolvuje od září další testovací program s vozem DS E-TENSE FE21 a poté usedne za volant aktuální 3. generace vozu DS E-TENSE FE23, který pilotují Jean-Eric Vergne a Stoffel Vandoorne v v rámci desáté sezóny Formule E s DS PENSKE.

Pod dohledem inženýrů a mechaniků z DS Performance, kteří se věnují speciálně jeho programu, má mladý Chilan ideální podmínky pro přípravu na nejvyšší kategorie motorsportu.