DHL Express v ČR pořídila další elektrododávky Ford E-Transitit

Od léta začala česká DHL Express používat 7 nových bezemisních užitkových automobilů značky Ford, speciálně upravených společností Modul-System. Jde o vozy E-Transit v provedení Trend 350 L3H3, tedy s dostatečným úložným prostorem. Elektromotor o výkonu 135 kW napájí akumulátor o kapacitě 68 kWh. Dojezdová vzdálenost je 220 km v kombinovaném režimu a až 346 km při jízdě ve městě.

„DHL Express má dlouhou historii v poskytování rychlých a spolehlivých doručovacích služeb po celém světě a my jsme hrdí na to, že můžeme oznámit další krok naší společnosti směrem k udržitelnější budoucnosti. Věříme, že tato naše iniciativa bude inspirací pro další firmy a společně tak dosáhneme pozitivních změn. Model Ford E-Transit jsme si vybrali pro jeho vynikající parametry v oblasti maximálního dojezdu, objemu nákladového prostoru a spolehlivosti,“ říká Pavel Šmejkal, provozní ředitel společnosti DHL Express.

„Ford E-Transit se právem etabloval mezi nejprodávanější elektrické užitkové vozy v Evropě a my jsme velmi rádi, že naše produkty pomáhají společnostem, jako právě nyní v případě DHL Express, na jejich cestě k udržitelnosti,“ říká Libor Beneš, Country Manager společnosti Ford pro Českou republiku. „E-Transit na našem trhu navíc brzy doplní menší modely E-Transit Custom a E-Transit Courier, díky kterým budeme moci oslovit širší spektrum zákazníků a firem a ještě lépe vyhovět jejich individuálním potřebám.“

Společnost DHL Express provozuje v České republice celkem 251 vozidel, z toho 97 lehkých užitkových. Využívá také smluvní přepravce s vozovým parkem čítajícím dohromady přibližně tři stovky automobilů. Nákup nových vozů Ford Pro E-Transit financuje formou operativního leasingu společnost ALD.