Americké ocenění bezpečnosti pro Kia Niro HEV

Americký Pojišťovací institut pro bezpečnost silničního provozu (IIHS) udělil hybridnímu modelu Kia Niro HEV nejvyšší možné ohodnocení za bezpečnost „Top Safety Pick Plus“ (TSP+). Vztahuje se na výbavu s volitelným systémem prediktivního varování před čelní srážkou (FCWS), nezávislým systémem nouzového brzdění (AEB) a světlomety (HID).

Parametry testování IIHS požadují, aby vozidlo aspirující na výsledek TSP+ získalo ohodnocení „Good“ (dobrý) ve všech šesti testech bezpečnosti v případě kolize. Musí úspěšně zvládnout čelní střet s malým přesahem na straně řidiče, čelní střet se středním přesahem, boční náraz, pevnost konstrukce střechy a funkčnost hlavových opěrek. Dále musí získat ohodnocení „Good“ (dobrý) nebo „Acceptable“ (přijatelný) v testu čelního střetu s malým přesahem na straně předního spolujezdce, resp. ohodnocení „Advanced“ (pokročilý) nebo „Superior“ (vynikající) za schopnosti předcházet čelnímu střetu a ohodnocení „Good“ (dobrý) v testu světlometů.

Kia už má devět bezpečnostních cen

Ziskem hodnocení TSP+ pro Niro HEV se celkový počet vozidel Kia s ohodnocením Top Safety Pick 2018 a Top Safety Pick Plus 2018 zvýšil na devět.