Najdete na veletrhu - e-SALON


Dongfeng sa predstaví spolu s prémiovou značkou VOYAH a ich strategickým produktom VOYAH Free

Vystavovatel: Plastonic s.r.o. - import vozidiel Dongfeng a VOYAH pre SK, CZ a HU - Hala - 2, Stánek - D02

Ako importér značiek DONGFENG a VOYAH sa na tohtoročnom e-SALÓNE v Prahe predstavíme s modelom Dongfeng T5 EVO EV a prémiovým modelom VOYAH Free.

 

T5 EVO EV:

Model Dongfeng T5 EVO EV je stredne veľké elektrické SUV s výkonom 150 kW, krútiacim momentom 340 Nm a kapacitou batérií 85,90 kWh s vodotesným štandardom IP68 a ochranou proti nárazom v štyroch smeroch. Vďaka tejto konfigurácii dokáže plne elektrický model T5 EVO EV prejsť až 521 km na plné nabitie (WLTP dojazd).

V spolupráci s akumulátormi je vo vozidle použitý systém tepelného batériového manažmentu TMS 2.0 spoločnosti Huawei a tým pádom je možné vozidlo plne využívať aj v priestoroch s teplotou mínus 18 stupňov Celzia. V dôsledku toho sa životnosť batérie v zime zlepšila o 16 % v porovnaní s obdobnými konkurenčnými vozidlami.

 

VOYAH Free:

Názov značky vychádza z anglického slova „Voyage“, ktoré odkazuje na plavbu luxusnými zaoceánskymi parníkmi naprieč Atlantikom. Voyah má ambíciu preniesť zážitok z cestovania na mori do svojich elektrických modelov. Model Free preto ponúka prémiový a upokojujúci vzhľad, vďaka ktorému sa cestujúci na palube budú pri jazde cítiť bezpečne a pohodlne.

Voyah Free štandardne prichádza s dvojicou silných elektromotorov (jeden na každej náprave) s celkovým systémovým výkonom až 360 kW (480 k) a krútiacim momentom 750 Nm. Práve kombinácia výborných dynamických parametrov s pohonom všetkých štyroch kolies zabezpečí veľkému crossoveru obdivuhodné zrýchlenie z 0-100 km/h už za 4,4 sekundy.

Každá jazda bude zážitkom. Vzduchové odpruženie spríjemní a zjemní každú cestu, na ktorú sa vydáte.

Cíťte sa ako pán vozidla. Obklopia Vás elektricky nastaviteľné, pamäťové predné sedadlá v 2-tónovom vyhotovení. Aby toho nebolo málo, Voyah Free ponúka ďalšie luxusné prvky ako je viac-stupňové vyhrievanie, ventilácia a masážna funkcia.

V päťmiestnej kabíne sú vodič a spolujazdec oddelení vysokým stredovým tunelom. Predný panel obsahuje tri spojené obrazovky; informačný a zábavný komplex rozpoznáva gestá a hlasové príkazy. Vodič tak môže napríklad nastaviť teplotu v kabíne či ovládať elektrické ovládanie okien.

Voyah Free má zabudovanú technológiu rozpoznávania tváre vodiča a umožňuje bezdrôtové aktualizácie softvéru. Súčasťou je viac ako 15 systémov na podporu vodiča, inteligentný navigačný systém, technológiu aktívneho nočného videnia a mnohé iné funkcie pre vodiča a pasažierov.

Elektronický crossover obsahuje snímače odtlačkov prstov a rozpoznávanie tváre vodiča. Auto má tiež niekoľko 3mm radarov s vlnovou dĺžkou, 9 kamier a

12 ultrazvukových senzorov. K dispozícii je kruhový kamerový systém, monitorovanie „slepých“ zón a nočné videnie, ktoré monitoruje situáciu na ceste na vzdialenosť 150 metrov.

Čerešničkou na torte je aktívne potláčanie okolitého hluku, vďaka čomu sa môže Voyah pochváliť skutočne prémiovou akustikou.


Tern: Inovace v městské E-mobilitě

Vystavovatel: AZUB bike s.r.o. - Hala - 3, Stánek - C06

Společnost Tern

Tern je průkopníkem v oblasti městské e-mobility. Jsme zaníceni vizí budoucnosti, kde se městská doprava stává udržitelnou, ekologickou a efektivní. Naše elektrokola jsou koncipována tak, aby vám umožnila dostat se do cíle včas a bez stresu, přičemž zároveň šetříte životní prostředí.

Městská Elektrokola TERN

Naše elektrokola jsou navržena s ohledem na potřeby moderního městského života. Jsou elegantní, kompaktní a snadno se ovládají. Zlepšují pohyb po městě a umožňují rychlý přesun, aniž byste museli čelit problémům spojeným s automobilovou dopravou.

Naše nabídka zahrnuje elektrokola pro různé typy jízd a potřeb. Od skvělých skládacích elektrokol, která usnadňují přepravu a uložení, až po stylová městská elektrokola s výkonnými motory, které vás dostanou rychle a bez námahy tam, kam potřebujete.

S našimi elektrokoly můžete přispět k udržitelnější budoucnosti měst. Nepotřebujete hledat parkovací místo nebo platit za parkování. Naše elektrokola jsou šetrná k životnímu prostředí a nezanechávají emise.

Přijďte na náš stánek na veletrhu a prozkoumejte naše nejnovější modely elektrokol. Jsme připraveni odpovědět na vaše otázky a ukázat vám, jak můžete měnit svůj způsob pohybu v městském prostředí. S Ternem je čistá mobilita doslova na dosah ruky!

Zažijte budoucnost městské mobility s Ternem na veletrhu čisté mobility v Praze. Buďte součástí změny k lepší a udržitelnější městské dopravě.


Dodáváme energii vašim domovům, projektům, firmám i automobilům

Vystavovatel: E.ON Energie, a.s. - Hala - 2, Stánek - C11

Nabízíme ucelený systém dobíjení elektromobilů E.ON Drive, který je vhodný jak pro jednotlivce, tak pro firmy. V kombinaci s naším portfoliem dobíjecích stanic E.ON Drive tak máte stoprocentní kontrolu nad náklady vašeho vozidla. Pokud chcete provozovat veřejnou dobíjecí stanici pro zviditelnění vašeho stávajícího byznysu, máme i pro vás řešení.

 

 

 

 

 

 

 


Značka DS bude na e-Salonu letos vystavovat všechny své modely

Vystavovatel: Emil Frey ČR - Hala - 3, Stánek - C05

Značka DS bude na e-Salonu letos vystavovat všechny své modely, tedy celkem 4: letošní novinku 100% elektromobil DS 3 E-TENSE a 3 x pluginhybrid DS 4 E-TENSE, DS 7 E-TENSE (ve speciální limitované kolekci ESPRIT DE VOYAGE) a vlajkovou loď DS 9 E-TENSE. Návštěvníci budou moci také vyzkoušet 2 naše modely na testovacích jízdách, a to neprodávanější model, SUV střední třídy DS 7 E-TENSE a také hatchback DS 4 E-TENSE.

 

 

 

 

 

Nová DS 3 – letošní novinka značky DS

Nová DS 3, v níž se spojuje charakteristické know-how s avantgardní inspirací, je nástupcem modelu DS 3 CROSSBACK, přičemž nabízí nový design a technologie. 100% elektrická verze Nová DS 3 E- TENSE je opatřena novým motorem o výkonu 115 kW (156 k) a novou baterií s kapacitou 54 kWh, díky níž je její dojezd v kombinovaném cyklu WLTP 404 km.Nová DS 3 se vyrábí výhradně v Poissy nedaleko Paříže, a to ve verzi s elektrickým nebo spalovacím motorem (benzinovým nebo naftovým). Motory i nový elektromotor a baterie se zvýšenou kapacitou se rovněž montují ve Francii.

Nová kolekce DS 4 a DS 7 ESPRIT DE VOYAGE

  • DS Automobiles představuje svou první kolekci. Je inspirována módním průmyslem a přináší do modelů značky DS Automobiles nádech haute-couture.

  • Tuto první kolekci, která dostala označení ESPRIT DE VOYAGE, charakterizují světlé interiéry zvýrazňující exkluzivní povrchové úpravy a bohatá výbava vybízející k cestování.

  • Kolekce ESPRIT DE VOYAGE se představuje u modelů DS 4 a DS 7.

  • DS Automobiles představuje po vzoru módních salonů a v tradici s francouzským stylem cestování svou první kolekci. Ta byla navržena tak, aby propojila know-how značky s jejími oblastmi projevu, a je dynamickou ozvěnou přání společnosti DS Automobiles sdílet to, co je pro ni nejdůležitější, se všemi milovníky elegance a technologií.


Smart4smart představuje nabíjecí stanici s integrovaným platebním terminálem INCH DUO!

Vystavovatel: smart4smart s.r.o. - Hala - 2, Stánek - A05

Smart4smart představuje nabíjecí stanici s integrovaným platebním terminálem INCH DUO! Jedná se o revoluční způsob, jak usnadnit Vašim zákazníkům a hostům pohodlné a samoobslužné nabíjení bez nutnosti žádné registrace nebo stahování aplikace.

S INCH DUO mohou Vaši hosté jednoduše zapojit svůj elektromobil, zaplatit rychle a bezpečně pomocí platební karty a pokračovat v tom, co chtějí dělat. To je perfektní řešení pro hotely, rekreační centra, sportoviště apod.

S dvěma konektory a nabíjecím výkonem 2x22kW INCH DUO zkracuje čas nabíjení a zvyšuje dostupnost pro více vozidel najednou.

Nechte INCH DUO přeměnit Vaše podnikání a poskytněte svým hostům nejmodernější a nejbezstarostnější nabíjecí zážitek. Buďte v čele vývoje s námi a přijměte budoucnost elektromobilů dnes s INCH DUO!

 

 


Opel letos představí hned tři české výstavní premiéry

Vystavovatel: Emil Frey ČR - Hala - 3, Stánek - C05

Corsu Electric s dojezdem až 405 km, Astru Electric – el. verzi populární řady Astra s dojezdem až 418 km a plug-in hybridní kombi Astra ST GSe, které svým systémovým výkonem 225 k představuje vrchol své řady.

Chcete se osobně setkat s Besky - vítězkou Masterchefa a ambasadorkou značky Opel? Navštivte náš stánek v hale 3 v sobotu 11.11. ve 13:00!

 

 

 

 

 

 


VOLTDRIVE - ČESKÝ VÝROBCE nabíjecích stanic: dobíjíme vozy na e-SALONu 2023

Vystavovatel: VOLTDRIVE s.r.o. - Hala - 2, Stánek - B03

Společnost Voltdrive s.r.o. se stala partnerem Testovacích jízd na veletrhu čisté mobility e-SALON 2023. Na E-SALONu budou stanice VOLTDRIVE dobíjet téměř 50 elektromobilů napříč značkami.

V Hale 1 tak budete mít možnost vidět v praxi jednoduchost obsluhy i manipulace při dobíjení u různých typů našich stanic, ať již jde o wallboxy, stanice pilířové nebo na sloupku.

Stanice VOLTDRIVE jsou kompatibilní se všemi elektromobily na evropském trhu. Nabízíme komplexní řešení od domácího nabíjení přes to veřejné nebo řešení pro parkovací garáže.

VOLTDRIVE s.r.o. je přední český výrobce nabíjecích stanic pro elektromobily a dodavatel aktivních a pasivních prvků pro budování sítí a elektromobilitu.  Společnost byla založena v roce 2010 v Prostějově a je tak již dlouhou dobu zavedenou značkou na trhu elektromobility.

 

Více informací na https://voltdrive.com/


Mopedix Electrix - pořádný moped pro 21. století

Vystavovatel: GOODPED, s.r.o. - Hala - 2, Stánek - A12

Start-up, společnost GOODPED, se stala teprve pátým českým výrobcem motorek a rovnou vsadila na e-mobilitu. Její mopedix Electrix se stal navíc prvním českým elektrickým mopedem s homologací. Mopedix je unikátní koncept mopedu pro 21. století, který svými parametry a velikostí dává kategorii moped zcela nový rozměr.

Mopedix Electrix je výjimečná a obratná motorka, spolehlivý a bezúdržbový stroj, a také alternativní a ekologický dopravní prostředek. Výkonný elektrický motor s rekuperací v kombinaci s pedály. Minimalistický design, bytelná ocelová konstrukce, poctivé řemeslné zpracování. Pořádné hydraulické kotoučové brzdy vpředu i vzadu. Praktický nosič je i pro sedlo spolujezdce. Parádní přední LED světlomet se třemi režimy svícení. Velká 19“ kola, se kterými prostě projedeš.

Mopedix Electrix je navíc moped Made in Czech Republic: kompletně vyvinutý (ve spolupráci s Technickou univerzitou Liberec a specialistou z UMPRUM) a montovaný v Česku, kde se také vyrábí většina komponentů včetně baterií.

Navštivte stánek číslo 2A 12 na veletrhu e-SALON.


Nabíjecí stanice pro elektromobily a elektrokola vyrobené v České republice

Vystavovatel: IONT tech s.r.o. - Hala - 2, Stánek - B07

IONT tech je lídrem na českém trhu v oblasti nabíjecích stanic pro elektrokola a elektromobily v produktových řadách e:bike a e:car. Nabíjecí stanice IONT tech jsou synonymem pro kvalitní zpracování, udržitelnost a možnost individuálního designu. V produktech IONT tech se spojují atraktivní vzhled a technologické inovace.

Robustní konstrukce stanic zajišťuje spolehlivý provoz i při dlouhodobém používání. Jsou vhodné pro soukromý i veřejný sektor.

IONT tech se věnuje jak výrobě AC, tak i DC stanic. 

Klíčovým prvkem filozofie společnosti IONT tech je udržitelnost. IONT tech aktivně pracuje na využití cirkulárních materiálů a snižování ekologické stopy svých produktů. 

“Věříme, že elektromobilita by měla být šetrná k životnímu prostředí od začátku vývoje až po konečné použití. Proto se snažíme minimalizovat dopad na životní prostředí a šetřit přírodní zdroje.”

 

 

 

 

 

 

 


Stavíme kvalitní fotovoltaické systémy rychle. Nechte Slunce platit vaše účty za energii!

Vystavovatel: SunBrothers s.r.o. - Hala - 2, Stánek - C02

V SunBrothers se zabýváme instalací fotovoltaických elektráren všech rozsahů, od fotovoltaických ohřevů vody, přes rodinné/bytové domy, firmy, obce až po realizaci velkých fotovoltaických parků o výkonech 1 MW+.

Zakládáme si na dodržování technických norem, termínů a standardů při stavbě fotovoltaických elektráren. Jdeme s dobou a pro výstavbu využíváme moderní technologie.

Našim zákazníkům pozorně nasloucháme, abychom pochopili a splnili jejich požadavky nejen na technické ale i estetické parametry jejich fotovoltaické elektrárny.

Instalací fotovoltaické elektrárny se SunBrothers se investoři stávají našimi celoživotními energetickými partnery.

 

 

Charakteristika:

V SunBrothers se zabýváme instalací fotovoltaických elektráren všech rozsahů, od fotovoltaických ohřevů vody, přes rodinné/bytové domy, firmy, obce až po realizaci velkých fotovoltaických parků o výkonech 1 MW+.

Zakládáme si na dodržování technických norem, termínů a standardů při stavbě fotovoltaických elektráren. Jdeme s dobou a pro výstavbu využíváme moderní technologie.

Našim zákazníkům pozorně nasloucháme, abychom pochopili a splnili jejich požadavky nejen na technické ale i estetické parametry jejich fotovoltaické elektrárny.

Instalací fotovoltaické elektrárny se SunBrothers se investoři stávají našimi celoživotními energetickými partnery.

 

 


Budoucnost ekologické mobility s Vmoto Soco

Vystavovatel: Vmoto SUPER SOCO Czech republic - Hala - 3, Stánek - B05

VMoto SUPER SOCO je globální výrobce elektrických motocyklů a skútrů. Společnost byla založena v roce 2015 s cílem vytvářet inovativní a udržitelná řešení mobility budoucnosti.

Happiness is a Journey
Ve společnosti VMoto Soco jsme odhodláni podporovat udržitelnou dopravu a poskytovat našim zákazníkům ty nejlepší elektrické motocykly a skútry na trhu.

NAŠE VIZE

Naší vizí je být předním výrobcem produktů a řešení v oblasti elektromobility pro uživatele na celém světě a poskytnout jim svobodu a flexibilitu při výběru udržitelných a efektivních možností dopravy, které podporují čistší a zdravější životní prostředí pro všechny.

NAŠE MISE

Poskytujeme novou generaci inteligentních a ekologických elektrických vozidel moderním cestujícím, která jim umožní užít si bezpečnou a příjemnou jízdu.

Náš závazek k udržitelnosti nás vede k neustálému vývoji a zlepšování našich elektrických motocyklů a skútrů s využitím nejnovějších technologií a materiálů.

GLOBÁLNÍ SÍŤ PRODEJCŮ

Abychom naplnili vizi naší společnosti, jsme odhodláni rozšiřovat naši globální síť prodejců a servisních středisek, abychom zákazníkům poskytli výjimečnou poprodejní podporu a přístup ke spolehlivým, vysoce výkonným elektrickým motocyklům po mnoho dalších let.

ZÁVAZEK K INOVACÍM A KREATIVITĚ

Spojujeme svět umění a mobility. Výsledkem našich spoluprací s kreativními umělci jsou poutavé designy, dokonalá kombinace stylu a výkonu e-motocyklů Vmoto Soco.


Užitkové elektromobily Goupil od prodejce Eurogreen CZ – budoucnost na cestách

Vystavovatel: EUROGREEN CZ s.r.o. - Hala - 3, Stánek - A01

Věříme, že budoucnost patří elektromobilům a rádi vám představíme nejnovější inovace v oblasti udržitelné mobility. Naše vozidla jsou navržena s ohledem na životní prostředí, efektivitu a snížení nákladů. Naše flotila elektromobilů je ideální volbou pro města, průmyslové zóny, a veškeré komunity, které chtějí snížit emise, šetřit energii a zlepšit kvalitu života obyvatel.

Hlavní výhody našich elektromobilů:

1.      Čistá energie: Naše elektromobily neprodukují emise CO2 ani hluk, což přispívá k lepšímu životnímu prostředí a zdraví obyvatel.

2.      Nízké provozní náklady: Elektromobily Goupil mají nízké náklady na provoz a údržbu díky jednoduchému designu a nízkým nákladům na energii.

3.      Flexibilita: Naše vozidla jsou navržena tak, aby vyhovovala různým potřebám – variabilita nástaveb a příslušenství.

4.      Dálkový dojezd: S pokročilou bateriovou technologií nabízíme vozidla s dostatečným dojezdem, který pokryje většinu městských tras.

5.      Inteligentní technologie: Naše elektromobily jsou vybaveny inteligentními řídícími systémy, což zlepšuje bezpečnost a pohodlí řidiče.

Společnost GOUPIL je vaším partnerem pro udržitelnou budoucnost. Snažíme se nejen snižovat emise a šetřit energii, ale také přinášet nová řešení pro rychlý a efektivní přechod na elektromobilitu.

Více na https://polaris-goupil.cz/


Peugeot Inception Concept, symbol nové éry značky Peugeot, se představí na e-Salonu v Praze

Vystavovatel: Emil Frey ČR - Hala - 3, Stánek - C05

Jeden z nejvýznamnějších koncepčních vozů v historii značky, Peugeot Inception, se jen deset měsíců po své mezinárodní a osm měsíců po své evropské premiéře představí v České republice. Veřejnosti se odhalí 9. listopadu 2023 na pátém ročníku veletrhu čisté mobility e-Salon. Na stánku Peugeot mu na výstavišti v pražských Letňanech bude dělat společnost dalších pět sériových modelů značky včetně aktuálních novinek e-2008 a 508 PSE.

 

Premiéry koncepčních vozů se zpravidla odehrávají na mezinárodních autosalonech. Peugeot Inception ovšem není „běžným“ konceptem. Je názornou ukázkou nejmodernějších technologií, vizí značky z hlediska budoucích elektromobilů a branou do nové éry. I proto byla pro představení tohoto vozu veřejnosti zvolena netradiční místa. V lednu letošního roku byl ve světové premiéře odhalen na největším světovém veletrhu nových technologií a inovací, Consumer Electronics Show (CES) v Las Vegas v USA. V březnu se pak konala evropská premiéra v Paříži v jedinečné expoziční hale L’Espace Commines. V dubnu Inception demonstroval sílu svého odvážného a inovativního designu na prestižním milánském Design Weeku. A od 9. do 12. listopadu 2023 tento výjimečný koncept budou moci obdivovat i návštěvníci veletrhu čisté mobility v Praze.

 

Peugeot Inception definuje směry, kterými se značka bude v následujících letech ubírat. Využívá novou platformu pro elektromobily STLA Large, která mu umožňuje dojezd až 800 kilometrů. Díky tomu má moc změnit povědomí veřejnosti o elektromobilech z hlediska dojezdu. S pomocí nových platforem STLA Brain, STLA SmartCockpit a STLA Autodrive Peugeot Inception posunuje značku ještě blíže autonomnímu řízení. Uvedením systému Hypersquare, který v budoucnu nahradí volant, koncept Inception mění samotnou podstatu ovládání vozu a jeho funkcí. Peugeot Inception je významným průkopníkem nových technologií. Principy tohoto konceptu totiž budou od roku 2025 přebírat takřka všechny budoucí osobní vozy značky.

 

Je pro nás velkou ctí ukázat takto klíčový koncept v České republice. Má velmi odvážný design, kterým veřejnost nepochybně ohromí. Zároveň je působivou výkladní skříní technologií budoucnosti – futuristickou, neuvěřitelnou, a přesto reálnou. Zveme tak návštěvníky e-Salonu, aby se k nám přišli podívat, a v předstihu tak objevili designové a technické prvky, které jednou najdou i v našich sériových vozech. A samozřejmě na e-Salonu ukážeme i to nejlepší z naší elektrifikované modelové řady. Návštěvníci si tak budou moci prohlédnout vozy, kterým vděčíme za silnou pozici značky Peugeot na českém trhu elektrifikovaných vozidel,“ říká ředitel značky Peugeot v ČR, Marco Venturini.

 

Společně s konceptem Inception značka Peugeot na svém stánku na e-Salonu vystaví i pět sériových vozů. Jedním z nich bude Peugeot e-2008. Tento model, který je nejprodávanějším elektromobilem značky Peugeot v ČR, letos prošel faceliftem a přichází s atraktivnějším designem, novým elektromotorem i baterií, a hlavně s dojezdem prodlouženým na 406 kilometrů. První vyrobené vozy právě přijíždějí do České republiky a dva z nich se objeví i na e-Salonu, přičemž jeden jako statický na stánku značky a druhý jako testovací pro veřejnost.

 

Na stánku Peugeot nemůže chybět ani nejprodávanější malý elektromobil v Evropě, e-208. Na e-SALON dorazí v závodních barvách týmu Peugeot TotalEnergies, protože právě tento model reprezentuje značku Peugeot a jejího partnera společnost TotalEnergies v národním šampionátu PHOENIX CONTACT Česká Trophy v ecoRally. Další vozy e-208 budou soutěžit v ECO RALLY PRAHA, která probíhá souběžně s e-Salonem.

 

Třetím plně elektrickým vozem na stánku značky Peugeot bude elektrická dodávka e-Expert.

 

Kromě 100% elektrických verzí Peugeot nabízí i vozy, u kterých elektromotor funguje v kombinaci s benzínovým motorem PureTech jakožto plug-in hybrid. Tímto systémem je vybavený i fastback 408, který bude také na stánku značky vystaven, zatímco druhý vůz 408 doplní model e-2008 na testovacích jízdách pro veřejnost. Dalším plug-in hybridním vozem na stánku značky bude 508 Peugeot Sport Engineered, který je rekordmanem z hlediska výkonu. S 360 koňmi je totiž nejsilnějším sériovým vozem, který kdy automobilka Peugeot vyrobila.

 

Expozice značky Peugeot o rozloze 270 m2 se bude nacházet v hale č. 3. Český import vozů Peugeot tímto srdečně zve své příznivce k návštěvě stánku i k testovacím jízdám.


Daimler Truck ČR přiváží na e-Salon Mercedes-Benz eActros 300 a FUSO eCanter

Vystavovatel: Daimler Truck Česká republika s.r.o. - Hala - 3, Stánek - B07

Importér nákladních vozů Mercedes-Benz a FUSO do České republiky, společnost Daimler Truck ČR, přiváží na elektromobilový veletrh e-Salon své klíčové plně elektrické modely – Mercedes-Benz eActros 300 a FUSO eCanter.

 

Mercedes-Benz eActros 300 | Mercedes-Benz eActros 300 je vlajkovou lodí elektromobility od Mercedes-Benz Trucks. Nulové lokální emise, perfektní zrychlení a dojezd více jak 300 km na jedno nabití. To je ideální kombinace třeba pro potřeby městského zásobování. A to ticho! Kromě dvou elektromotorů s maximálním výkonem 400 kW a dvoustupňové převodovky jsou z technického hlediska samozřejmostí i nejnovější bezpečnostní systémy pro ochranu řidičů a jejich okolí. eActros je dostupný jako podvozek, tak i městský tahač. Mercedes-Benz eActros 300 je tu pro ty, co v elektrické nákladní dopravě chtějí to nejlepší.

 

FUSO eCanter | Značka FUSO je nedílnou součástí společnosti Daimler Truck a díky devíti desetiletím zkušeností mezinárodního výrobce nákladních vozidel a autobusů je známá i daleko za hranicemi rodného Japonska. Třeba na českých silnicích se nejčastěji setkáváme s modelovu řadou FUSO Canter. Plně elektrické nákladní vozy FUSO eCanter se vyznačují svou širokou variabilitou dostupnou v hmotnostních variantách od 4,25 t do 8,55 t. Dojezd v případě maximálního počtu baterií, tedy tří, činí až 210 km, přičemž eCanter lze nabíjet střídavým i stejnosměrným proudem. A nástavbáři mohou vyžít různé varianty vedlejších pohonů. Vysoce agilní FUSO eCanter je zkrátka připraveno na (téměř) jakoukoliv práci.

 

eConsulting | Přechod na elektromobilitu se zprvu může zdát jako náročný. S eConsultingem od Mercedes-Benz Trucks to ale jde snadno. Naši experti vám totiž pomohou s přípravou od A do Z. Od specifikace elektrických nákladních vozidel a výběru nabíječek, přes plánování vhodných tras, až po telematiku a servisní služby. S eConsultingem od Mercedes-Benz Trucks nejste na elektromobilitu sami.

 


Škoda Auto

Vystavovatel: Škoda Auto a.s. - Hala - 4, Stánek - A01

Škoda Auto jako lídr českého automobilového trhu bude mít na veletrhu reprezentativní zastoupení. Na jejím stánku se představí v národních premiérách plug-in hybridní verze nových modelů Superb a Kodiaq. Velkým lákadlem budou rovněž sochy budoucích elektrických modelů značky Škoda, které poodhalí nový designový jazyk Modern Solid. Půjde o kompaktní a malé městské SUV, díky nimž bude elektromobilita dostupná širokému spektru zákazníků. Škoda Enyaq bude vystaven ve vrcholné verzi L&K i sportovní RS. Nebude chybět ani Roadiaq, žákovská studie modelu Enyaq.

 

 

 

 

 

 

 


TPC CITY II – Komunální elektromobil N1/SS

Vystavovatel: TPC INDUSTRY CZECH REPUBLIC a.s. - Hala - 2, Stánek - C09

TPC INDUSTRY na veletrhu představí:

CITY II – Komunální vozidlo kategorie N1/SS. Moderní řešení pro obce, technické služby a veškeré komunální služby. Tichý, bezemisní a moderní stroj zvyšuje komfort jak obsluhy tak všech v okolí. Pro svou multifunkčnost je opravdu neocenitelným pomocníkem v každém ročním období.

 

 

 

 

 

 

 


POJEĎTE S NÁMI NA E-SALON!

Vystavovatel: Žena v autě.cz/ ELenka.cz - Hala - 2, Stánek - B01

Magazín Žena v autě.cz a průvodce elektromobilitou pro řidičky ELenka.cz, v rámci doprovodného programu na stánku, nabídne ženám zajímavé workshopy, soutěže, líčení a manikúru zdarma. Na stánku se představí Kia Niro EV, Světové ženské auto roku 2023. Každý den bude vyhlášena soutěž o Kia Niro EV na víkend. K vidění bude také Peugeot e-208, se kterým jezdí dámská posádka ELenka Peugeot EcoRally na letošním šampionátu v ecorally.

Program doplní workshopy o dobíjení a bezpečném cestování, líčení make-up artistů od Max Factor a manikúra s laky Sally Hansen a další soutěže o ceny.

Více se dozvíte na: https://www.zenavaute.cz/pojedte-s-nami-na-e-salon/

 


X-scooters XS05 60V Li Extreme Dual 4000W

Vystavovatel: X - scooters s.r.o. - Hala - 2, Stánek - C04

Nový model elektro koloběžky X-scooters XS05 Extreme Dual. Má dojezd až 70 km a maximální rychlost 80 km/h. Velký výkon díky motorům o výkonu 2000 W v předním i zadním kole.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


10. A 11. LISTOPADU PROBĚHNE ECO RALLY PRAHA, START/CÍL: PVA EXPO PRAHA LETŇANY. ZNAČKU PEUGEOT BUDOU REPREZENTOVAT ČTYŘI POSÁDKY.

Vystavovatel: TIMPECON s.r.o. - Hala - 5, Stánek - CD

Na předposlední soutěži letošního ročníku Phoenix Contact Česká Trophy v ecoRally se očekává silná účast. Eco Rally Praha se totiž koná souběžně s veletrhem čisté mobility e-Salon, který na výstaviště PVA EXPO, odkud závod startuje, zřejmě přitáhne mnoho příznivců elektromobility. Za značku Peugeot bude v Eco Rally Praha bojovat velmi různorodá sestava posádek. Velký zájem určitě vzbudí herec Radim Fiala, který představí divákům nový Peugeot e-2008.

 

Stálé posádky, které absolvovaly většinu soutěží letošního šampionátu v ecoRally, už se pátého kola nemohou dočkat. Soutěžit se totiž chystají po několikaměsíční pauze. Mnohé z účastníků navíc v Praze čeká závod „na domácí půdě“, což potvrzuje i favorit šampionátu a průběžně nejlepší jezdec s vozem Peugeot, Kryštof Hájek: „Na pražskou soutěž se moc těšíme. Bude ale těžké všechno stihnout, protože se účastníme i souběžně probíhajícího e-Salonu. Vzhledem k tomu, že v Praze bydlíme, budeme mít oproti některým konkurentům možná trochu výhodu, nicméně plánovaná páteční noční zkouška je velmi dlouhá a bude zřejmě extrémně náročná pro všechny. Našim cílem je dostat se na stupně vítězů.“

Někteří účastníci této ecoRally usednou za volant soutěžního peugeotu poprvé. To je případ herce Radima Fialy, kterého bude navigovat jeho „seriálová manželka“ Jana Holcová. Radim Fiala si na Eco Rally Praha s novým Peugeotem e-2008 splní jeden ze svých dětských snů: „Už jako malý kluk, když mě můj otec držel na klíně a nechal mě točit volantem našeho rodinného auta, jsem někde uvnitř toužil zajet si nějakou formu rallye. Teď, když mám usednout za volant a soutěžit v Eco Rally Praha, posílám pozdrav tátovi do nebe se vzkazem: „Hlídej mé časy a spotřebu,“ říká s úsměvem Radim Fiala.

Premiéra čeká také Petra Žemličku, zástupce partnera Peugeotu v ecoRally, značky Nupreme. „Na Eco Rally Praha jedeme s cílem poznat na vlastní kůži, jak takové závody probíhají, jak je náročné je absolvovat a co posádky prožívají. Jakožto dodavatel zdravého občerstvení a potravinových doplňků pro soutěžící očekáváme, že to pro nás bude skvělá zkušenost. Samozřejmě chceme také vyzkoušet soužití s elektromobilem, dobře si zazávodit a v soutěži uspět, i když vzhledem k ostříleným soupeřům to rozhodně nebude snadné. Mohlo by nám ale pomoci, že zkoušky pravidelnosti povedou místy, kde to dobře známe,“ prozradil Petr Žemlička.

Čtvrtou dvojicí s vozem Peugeot na Eco Rally Praha bude dámská posádka Lucie Kudrnovská a Klára Kolomazníková. Zatím spolu absolvovaly jen jedinou soutěž, a to ecoRally Hustopeče v červenci. Od té doby však pilně trénovaly. „Zkusíme to tentokrát pojmout trochu jinak. Podařilo se mi zefektivnit hospodaření elektromobilu s energií a taky s Klárou pracujeme na tom, abychom se jako tým lépe sehrály. To je ale komplikované vzhledem k tomu, že nejsem z Prahy a Klára má jakožto zpěvačka o víkendech velmi nabitý program. Jen těžko hledáme termíny, což platí i pro ecoRally. Nicméně podařilo se a pojedeme spolu nejen pražskou, ale i závěrečnou klatovskou soutěž,“ říká Lucie Kudrnovská.

První ročník Eco Rally Praha odstartuje v pátek 10. listopadu v 16:00 z výstaviště PVA EXPO, a to obávanou dlouhou a zrádnou noční zkouškou pravidelnosti. Závodníci se vydají do pražských ulic, ale také do okolí metropole. První etapa bude zakončena ve 21:00.

 

Druhý den, v sobotu 11. listopadu, odjedou v 10:00 závodníci opět z letňanského výstaviště a po absolvování měřených zkoušek se na stejné místo vrátí, a to kolem 14:00. Vyhlášení výsledků pak proběhne v 16:00, jakožto jeden z bodů doprovodného programu e-Salonu.


Ejoin – nabíjecí stanice pro elektromobily

Vystavovatel: ejoin, s.r.o. - Hala - 2, Stánek - A09

Ejoin je Slovenská firma poskytujúca komplexné riešenia pre elektromobilitu. Na Slovensku máme vlastnú výrobu AC aj DC staníc. Naše porfólio produktov zahrňuje stanice na domáce aj komerčné použitie, či ultra-rýchle nabíjacie riešenia. Okrem hardvéru ponúkame aj softvérové riešenie na správu nabíjacích staníc so zabudovanou platobnou bránou.

 

 

 

 

 


Poskytujeme komplexní služby v oblasti nabíjení elektromobilů od A do Z

Vystavovatel: SECTRON s.r.o. - Hala - 2, Stánek - A13

28 let působíme v oblasti bezdrátových technologií. Jsme dodavatelem komponent do nabíjecích stanic. Zákazníkům nabízíme AC nabíječky a DC stanice, wallboxy, nabíjecí kabely, technickou pomoc. Na trh přichází nabíječky s unikátní rozšířenou funkcionalitou. Solar management je rozšiřující funkce pro běžné nabíjecí stanice OlifeEnergy, která podporuje komunikaci se solárními střídači pro domácí fotovoltaické elektrárny. Spolupráce se střídačem umožňuje stanici řídit nabíjení elektrického vozu, tak aby bylo dosaženo nejvyšší možné rychlosti nabíjení s maximální efektivitou produkované solární energie. Aktuálně jsou tato zařízení kompatibilní se střídači GoodWe, SOLAX, Huawei a SOFAR. Tato skupina značek tvoří většinu instalovaných fotovoltaických elektráren v Evropě.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Legální radarové detektory pro klid a pohodu na cestách

Vystavovatel: Genevo - Hala - 2, Stánek - A02

Jsme GENEVO, vyrábíme a vyvíjíme legální radarové detektory - vysoce citlivá přenosná i napevno zabudovaná zařízení, schopná řidiče upozorňovat na měření rychlosti, úsekové kamery i další pasti na cestách, nejen v u nás, ale i v Evropě. Naše produkty testujeme napříč celou Evropou, abyste se na nás mohli 100% spolehnout, ať už se vydáte kamkoliv.

Od roku 2012 přinášíme řešení všem motoristům, profesionálním řidičům i automobilovým nadšencům, kteří chtějí cestovat bez stresu a s pocitem bezpečí.

Tak se přijďte dozvědět více, budeme se na těšit na vaší návštěvu!

 

 

 

 


Fotovoltaická elektrárna S ČEZ BATTERY BOX QUEEN

Vystavovatel: ČEZ Prodej, a.s. - Hala - 2, Stánek - B06

Co je součástí tohoto řešení?

1. Fotovoltaické panely s 15letou zárukou na mechanické vady a garancí 25 let na 85 % výkonu.

2. Bateriové úložiště ČEZ BATTERY BOX QUEEN zajišťující řízení a správu vaší fotovoltaické elektrárny

·         třífázové řešení

·         integrovaný asymetrický střídač o výkonu 10 kW

·         volitelná kapacita baterií od 9,6 kWh

·         kapacitu je možné kdykoli zvětšit přidáním dalšího bateriového modulu

·         použité baterie umožňují za stanovených podmínek více jak 6000 nabíjecích cyklů

·         maximální výkon na fázi 3,33 kVA

·         záruka na zařízení 5 let, na kapacitu baterií 10 let

·         pasivní chlazení snižující hladinu akustického hluku

·         4 varianty provozního režimu

·         úsporný zimní režim

 

 

 

 

 


Zvolte si elektromobilitu od Pražské energetiky!

Vystavovatel: Pražská energetika, a.s. - Hala - 2, Stánek - B04

Pražská energetika je největším provozovatelem veřejných dobíjecích stanic v České republice. V současné době provozuje v celé České republice přes 650 dobíjecích stanic o výkonu od 22 do 300 kW. V jednu chvíli tak ve veřejné síti PREpoint může dobíjet přes 1 300 bateriových vozů.

Zároveň nabízí originální a komplexní řešení dobíjení elektromobilů pro firmy jak v prostorách garáží, tak i na venkovních parkovacích plochách. Kromě instalace nástěnných a stojanových dobíjecích stanic dokáže Pražská energetika zabezpečit celou infrastrukturu, a to především s ohledem na aktuální potřeby zákazníka a podmínky budovy nebo areálu. Řešení firemního dobíjení připraví od návrhu až po samotnou instalaci, včetně následného provozu dobíjecích stanic a vyúčtování.

Dodává také inteligentní řešení dobíjení i jednotlivým domácnostem. Wallboxy od Pražské energetiky jsou připraveny na klíč, tj. včetně montáže, připojení k elektroinstalaci, úpravu odběrného místa, zajištění dodávky elektřiny a servisu. Je jen na zákazníkovi, jaké funkce chce, aby domácí dobíjecí stanice splňovala. Více se dozvíte v naší expozici v hale č. 2.


Peugeot představí na e-Salonu šest vozů, největším lákadlem bude nový Peugeot e-2008

Vystavovatel: Emil Frey ČR - Hala - 3, Stánek - C05

Veletrh e-SALON 2023 pořádaný od 9. do 12. listopadu v pražských Letňanech je pro značku Peugeot skvělou příležitostí představit návštěvníkům svou elektrifikovanou modelovou řadu. Na výstaviště PVA Expo Praha tak Peugeot přiveze šest vozidel pro statickou expozici a dva vozy určené pro testovací jízdy veřejnosti. Hlavní hvězdou stánku bude nepochybně nový Peugeot e-2008, který právě přichází na český trh.

 

Elektrifikace modelové řady Peugeot postupuje mílovými kroky. Značka Peugeot už dnes nabízí v rámci evropského trhu nejširší nabídku elektrických vozů ze všech francouzských automobilek, do roku 2025 pak plánuje šíří nabídky překonat i všechny mainstreamové evropské automobilové značky. Příležitost demonstrovat svou silnou pozici prostřednictvím expozice na nejvýznamnějším českém veletrhu čisté mobility tak Peugeot nemůže vynechat, zvláště pak když má ve svém produktovém portfoliu atraktivní novinky jako elektrický Peugeot e-2008 a plug-in hybridní 508.

 

Právě nejprodávanější elektromobil značky Peugeot v Česku, e-2008, bude hlavním lákadlem expozice. Tento model je považován za průkopníka elektromobility. Od roku 2019, kdy byl uveden na trh, se v Evropě prodalo přes 75 000 vozů. Letos Peugeot e-2008 prošel faceliftem a nyní přichází s atraktivnějším designem, novým elektromotorem i baterií, a hlavně s dojezdem prodlouženým na 406 kilometrů. První vyrobené vozy právě přijíždějí do České republiky a dva z nich se objeví i na e-Salonu, přičemž jeden jako statický na stánku značky a druhý jako testovací pro veřejnost.

 

Na stánku Peugeot nemůže chybět ani nejprodávanější malý elektromobil v Evropě, Peugeot e-208. Na e-SALON dorazí v závodních barvách týmu Peugeot TotalEnergies, protože právě tento model reprezentuje značku Peugeot a jejího partnera společnost TotalEnergies v národním šampionátu PHOENIX CONTACT Česká Trophy v ecoRally. Další vozy e-208 budou soutěžit v ECO RALLY PRAHA, která probíhá souběžně s e-Salonem.

 

Třetím plně elektrickým vozem na stánku značky Peugeot bude elektrická osobní dodávka e-Rifter. Ta bude demonstrovat rozmanitost řady víceúčelových elektrických vozů, do které patří i e-Traveller a užitkové protějšky těchto verzí: e-Partner, e-Expert.

 

Kromě 100% elektrických verzí Peugeot nabízí i vozy, kde elektromotor funguje v kombinaci s benzínovým motorem PureTech jakožto plug-in hybrid. Tímto systémem jsou vybaveny i modely 308 a 408, které budou také na stánku značky vystaveny. Trojici plug-in hybridních vozů doplní i fastback nový Peugeot 508. Tento vůz je společně s verzí 508 SW letošní novinkou značky. V nové atraktivnější a dravější podobě bezpochyby vzbudí velkou pozornost návštěvníků.

 

Zájemci o testovací jízdy si plug-in hybridní pohon mohou vyzkoušet na zvýšeném fastbacku Peugeot 408, který bude k dispozici pro testování společně s modelem e-2008.

 

Expozice značky Peugeot o rozloze 270 m2 se bude nacházet v hale č. 3. Český import vozů Peugeot tímto srdečně zve své příznivce k návštěvě stánku i k testovacím jízdám.


elBlesk - elektromobily, co dávají smysl

Vystavovatel: BLOHMANN spol. s r.o. - Hala - 2, Stánek - A03

Klatovská značka elBlesk letos představila nový elektromobil s označením elBlesk Pony.

Vozidlo kombinuje skvělou výbavu, zajímavou cenu a praktické využití především v městském provozu. Pony je zkrátka výjimečný v poměru cena/výkon - přijďte se podívat, vyzkoušet a přesvědčit i vy.

Nebude tradičně chybět ani elBlesk Tříkolka - celokapotovaný skútr, který lze řídit i bez řidičského průkazu.

Nově letos přibude širší výběr baterií a příslušenství. Oproti běžným skútrům máte velkou výhodu v odolnosti vůči počasí. Navíc má tříkolka i topení a možnost vyjímatelné přenosné baterie.

V elBlesku se podílíme na vývoji nových technologií i zdokonalování stávajících.

Přijďte se podívat, co máme letos nového.
Těšíme se na vás.


Přední český výrobce elektroniky pro stavbu nabíjecích stanic a hotových řešení pro veřejné i domácí nabíjení elektromobilů. Deset let zkušeností v oboru.

Vystavovatel: inChaNet s.r.o. - Hala - 2, Stánek - C08

Nováček na e-SALONU, ne však v oboru, společnost inChaNet s.r.o. představí své horké novinky z oblasti nabíjení vozidel.

Těšit se můžete jak na inovované veřejné nabíječky s integrovaným platebním terminálem, tak na samotné řídící elektroniky vlastní výroby s velkým množstvím funkcí a integrací. Velkým lákadlem bude také sloup veřejného osvětlení se zabudovanými dvěma nabíjecími body.

Pro individuální zákazníky společnost inChaNet nabídne inteligentní, snadno instalovatelné a extrémně odolné domácí nabíjecí stanice s velkou škálou výbavy.

Společnost inChaNet s.r.o. je předním výrobcem špičkových a inovativních nabíjecích stanic pro elektromobily. S téměř 10letou zkušeností a vášní pro udržitelnou dopravu jsme se stali průkopníky v oblasti nabíjecích technologií, které umožňují efektivní, rychlé a bezpečné nabíjení elektromobilů.


elBlesk elektromobily – nejlevnější druhé auto do rodiny

Vystavovatel: BLOHMANN spol. s r.o. - Hala - 2, Stánek - A03

Elektromobil pro každý den nemusí stát milion. Hledejte nově v hale 2.
U elBlesk najdete:
elBlesk Pony - třímetrový fešák nejen do města se skvělou výbavou a obrovským kufrem
elBlesk tříkolka - celokapotovaný skútr - lze i bez řidičského průkazu
elBlesk N1 - víceúčelové vozidlo s max. rychlostí 85 km/h a nosností 1 tuna