Najdete na veletrhu - e-SALON


Elektromobil StudentCar SCX

Vystavovatel: Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava Katedra materiálů a technologií pro automobily - Hala - 2, Stánek - C03

Na stánku VŠB-TU Ostrava a Fakulty materiálově – technologické se představí expozice zaměřená na prezentaci společných projektů Fakulty materiálově – technologické a průmyslových partnerů ŠKODY AUTO, a.s. a EVC group, s.r.o. Prohlédnout si zde můžete stavebnici elektrické buggy, elektromobil StudentCar SCX a další exponáty.


KIA na e-SALON poprvé přiveze 2. generaci modelu e-Soul

Vystavovatel: KIA MOTORS CZECH s.r.o.

Automobilka KIA přiveze coby jeden z leaderů elektrifikace v České republice na veletrh e-SALON dva čistě elektrické modely, oba s dojezdem přesahujícím 450 km v kombinovaném cyklu a 600 km v čistě městském provozu. Vůbec poprvé v České republice bude k vidění druhá generace modelu e-Soul a vystaven bude také první čistě elektrický crossover značky KIA, model e-Niro. Kromě dvou praktických elektromobilů přitom KIA v České republice nabízí další 3 elektrifikované modely (Niro Hybrid, Niro Plug-in Hybrid a Sportage Mild Hybrid). Díky tomu nabízí jedno z nejširších portfolií ekologických vozů na českém trhu. Do roka přitom kromě dalších elektrifikovaných modelů představí také první model na vodíkové palivové články.

e-Soul: premiéra 2. generace kultovního elektromobilu

Ve své české výstavní premiéře se na veletrhu e-SALON představí zcela nová generace elektromobilu e-Soul, který nabízí v kultovním, typicky hranatém designu dojezd až do vzdálenosti 452 km v kombinovaném cyklu a až 648 km ve městě podle metodiky WLTP. To vše díky vysokokapacitní lithium-iontové polymerové baterii s kapacitou 64 kWh. Synchronní AC elektromotor nabízí maximální výkon 150 kW (204 koní), maximální točivý moment 395 Nm a kombinovanou spotřebu (dle WLTP) 15,7 kWh na 100 km.

e-Soul bude k dispozici také s baterií o kapacitě 39,2 kWh, se kterou nabídne výkon 100 kW (136 koní) a dojezd až do vzdálenosti 277 km. Obě verze se na rychlodobíjecí stanici (100 kW) nabijí na 80 % za 42 minut a v domácím prostředí při využití dobíjecí stanice Wallbox (max. 7,2 kW) se na 100 % kapacity dobijí za 9,5 hodiny, respektive za 6 hodin v případě slabší baterie.

V základní výbavě modelu e-Soul bude mimo jiné prémiový audio systém Harman Kardon nabízející 10 reproduktorů. Prodejní cena činí 1 199 980 Kč za model s vysokokapacitní baterií, v případě slabší baterie je o 50 tisíc Kč nižší. Stejně jako na ostatní vozy z portfolia značky je i na model KIA e-Soul a všechny jeho komponenty nabízena dosud nepřekonaná 7letá tovární záruka.

Více o modelu e-Soul se dozvíte zde.


Inovativní produkty, systémy a řešení pro elektrotechniku a automatizaci

Vystavovatel: PHOENIX CONTACT s.r.o. - Hala - 2, Stánek - A16

Jsme dceřiná společnost německé společnosti působící 25 let na českém trhu, dodáváme kompletní sortiment elektro výrobků a služeb v České republice.

Jedná se o výrobky, které jsou určeny nejen do rozváděčových skříní - svorky a příslušenství, materiály pro značení svorek, vodičů a zařízení, relé, převodníky napětí, napájecí a záložní zdroje, přepěťové ochrany, PCB konektory a průmyslové konektory, Phoenix Contact dokáže také zajistit jednotlivé prvky nebo kompletní řešení z oblasti automatizace.

Samostatnou skupinou jsou pak produkty pro oblast emobility - řídící jednotky, zásuvky, kabely a ochranné prvky. Zástupce těchto produktů naleznete na našem stánku.

Stejně jako v mateřské společnosti i my plníme hlavní poslání dané mottem Phoenix Contact- Inspiring Innovations.

 


Největší dopravce zajišťujícím městskou hromadnou dopravu v České republice

Vystavovatel: Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost - Hala - 2, Stánek - C07

Dopravní podnik hl. m. Prahy, a. s., je největším dopravcem zajišťujícím městskou hromadnou dopravu v České republice. Obsluhuje celkem 141 autobusových linek, dále 25 denních a 9 nočních tramvajových linek a 3 linky metra. K 1. 1. 2019 bylo ve vlastnictví společnosti 1 162 autobusů, 865 tramvajových vozů a 730 vozidel metra. Společnost ročně přepraví více než miliardu osob a ujede více než 180 mil. kilometrů. Podnik má k 1. 1. 2019 celkem 10 930 zaměstnanců, z toho 4 265 tvoří řidiči MHD. Jediným akcionářem Dopravního podniku je hlavní město Praha, množství dopravních spojů a zadání pro jízdní řády v Praze určuje společnost ROPID (Regionální organizátor Pražské integrované dopravy). Více informací o Dopravním podniku naleznete rovněž na http://www.dpp.cz.


Přijďte k nám do stánku PRE a nahlédněte s námi do budoucnosti mobility

Vystavovatel: Pražská energetika, a.s. - Hala - 2, Stánek - A04

A na co se můžete těšit? Ukážeme vám žhavou novinku roku 2019 - čistě elektrickou Škodu Citigo iV s dojezdem 260 km. Uvidíte také jednu z prvních ultrarychlých dobíjecích stanic na našem území, která dokáže nabíjet elektromobily výkonem až 300 kW. Představíme vám aktuální plán rozvoje sítě našich dobíjecích stanic PREpoint. Vysvětlíme vám, jak můžete dobíjet svůj vůz ve vlastní garáži. Navíc si můžete na unikátním stroji vyrobit svou vlastní elektřinu. Ukážeme vám také moderní řešení pro pražské ulice a to chytrou lampu PRE, která nejenom svítí, ale také šíří signál Wi-Fi, má tlačítko pro přivolání pomoci v případě nouze a senzory hluku, teploty, prachu a vlhkosti. Lampa je navíc dobíjecí stanice.


Přední český web se specializací na elektromobilitu

Vystavovatel: 24net s.r.o.

fDrive.cz je přední český web se specializací na elektromobilitu, hybridní pohony, moderní technologie v autech a budoucnost dopravy. Nechybí podrobné testy, videa na YouTube, denní aktuální zpravodajství nebo analytické články. Součástí fdrive.cz je také nejlepší česká mapa nabíjecích stanic nebo podrobný katalog specifikací elektromobilů i hybridů.


Lehký užitkový elektromobil eTGE

Vystavovatel: MAN Truck & Bus Czech Republic s.r.o.

Společnost MAN Truck & Bus v letošním roce rozšíří svou nabídku o lehký užitkový elektromobil eTGE, který je dvojčetem již dříve představeného modelu e-Crafter značky Volkswagen Užitkové vozy.

MAN TGE se poprvé představil v létě roku 2016 a je výsledkem spolupráce společnosti MAN Truck & Bus se značkou Volkswagen Užitkové vozy, což potvrzuje jeho vzhled i technika, kterou sdílí s aktuální generací modelu Volkswagen Crafter.

Společnost MAN Truck & Bus nabízí vozidla modelové řady TGE v řadě verzí od klasické skříňové dodávky přes valník až po podvozek s kabinou připravený pro montáž účelové nástavby.

V letošním roce pak nabídku dále rozšíří provedení eTGE, jehož označení odhaluje, že k jeho pohonu slouží elektromotor. Sériová výroba této verze se podle materiálů společnosti MAN Truck & Bus rozběhne v červenci letošního roku.

MAN eTGE je stejně jako sesterský Volkswagen e-Crafter vybaven elektromotorem o výkonu 100 kW a točivém momentu 290 N.m. Potřebnou energii pohonné jednotce poskytují lithium-iontové baterie s kapacitou 36 kWh, které mají při správném způsobu dobíjení a údržby přijít po deseti letech a dvou tisících dobíjecích cyklů maximálně o 15 % své kapacity.

Společnost MAN Truck & Bus uvádí, že dojezd modelu eTGE na jedno nabití se má pohybovat kolem 160 km a jeho maximální rychlost je s ohledem na plánované využití v městském provozu omezena na 90 km/h. Při využití nabíjecí stanice o výkonu 40 kW mají mít baterie během 45 minut až 80 % své kapacity. Přibližně devět hodin je zapotřebí pro plné nabití s napájecím napětím 220V.

Při uvedení na trh bude MAN eTGE nabízen se standardním rozvorem náprav, vysokou střechou a užitečným zatížením od 950 do 1700 kg. Podle současných informací zamíří první exempláře do metropolitních oblastí Německa, Rakouska, Belgie, Francie, Norska a Nizozemska.


Technologie pro samořídící auta vznikají v České republice

Vystavovatel: VALEO AUTOKLIMATIZACE k.s. - Hala - 2, Stánek - B04

Valeo vás zve na svůj stánek na výstavě e-SALON, kde vás nechá nahlédnout do budoucnosti aut. Nejenže se podíváte na auto, které testuje senzory pro budoucí samořídící vozy, ale s virtuální realitou se přenesete do pařížského provozu, abyste si ověřili, že jsme autonomii již velice blízko. Svou cestu do budoucnosti můžete díky rozšířené realitě zakončit na Valeo testovacím polygonu, kde se připravuje prostředí pro testování špičkových systémů samořízení.  

Tři technologické a sociální revoluce utvářejí největší historický vývoj v automobilovém průmyslu za poslední dobu: elektrifikace, autonomní vozidla a digitální mobilita. Tyto tři vzájemně propojené revoluce přinášejí rychlou, radikální změnu automobilů a způsob, jakým je používáme, přičemž vozidlo v klasickém pojetí postupně ustupuje do pozice chytrého auta, podobně jako byl telefon nahrazen chytrým telefonem.

Valeo, jako technologická firma je v epicentru všech těchto tří revolucí. Na e-SSALONU představíme technologie pro autonomní řízení, naše výzkumné a vývojové aktivity v České republice v tomto oboru a naše technologie pro e-mobilitu.

Jsme průkopníkem ve vývoji systému pro autonomní řízení. Nabízíme nejširší spektrum senzorů zahrnující ultrazvukové senzory, kamery, systémy LiDAR (detekce pomocí laserových paprsků) či radary. Tato zařízení fungují jako oči a uši vozidla. S technologií SCALA® je Valeo první a zatím jediný výrobce v oblasti automotive, který sériově vyrábí laserové snímače. SCALA® je také jediný senzor na trhu, který dokáže detekovat jak pevné, tak pohyblivé předměty, a to do vzdálenosti až 150 m v zorném poli 145°. Sledování okolí vozidla je jednou z našich hlavních know-how. Zpracování dat pořízených těmito snímači je další oblastí high-tech znalostí a zkušeností. Náš software spojuje data stejným způsobem, jak mozek zpracovává informace z pěti lidských smyslů. Vyvíjíme také systémy umělé inteligence (AI), které vozům umožňují se samostatně učit. Algoritmy pro zpracování informací a systémy umělé inteligence jsou propojeny, aby umožnily vozidlu provádět vlastní rozhodnutí. Výsledky vývoje autonomních systémů jsme již ukázali během mnoha předváděcích jízd našeho prototypu autonomního vozidla Cruise4U, konkrétně při 24hodinovém testu po pařížském okruhu, či cestou po Evropě a po Spojených státech.

Výrazem „e-mobilita“ neoznačujeme pouze nástup elektromobilů, ale i různých hybridních řešení. Valeo, které vynalezlo systém Stop-Start používaný v milionech vozidel po celém světě, vyrábí zhruba 25 milionů 12V mild-hybrid systémů ročně. Stejně jako systémy Stop-Start pomáhají tyto technologie zvyšovat účinnost spalovacích motorů tím, že dochází k rekuperaci brzdné energie.

Valeo také vyvinulo hybridní systém spojující nízkonapěťový (48V) elektromotor s tradičním spalovacím motorem, který dokáže obnovit kinetickou energii získanou při brzdění a zpomalování a jež následně použije k pohonu vozidla. Valeo již podepsalo 25 smluv na toto mild-hybridní řešení snižující spotřebu paliva a emise CO2 přibližně o 10 %, a to za velmi přijatelné náklady.

V rámci společného podniku Valeo Siemens eAutomotive ale nabízíme samozřejmě i vysokonapěťové řešení (nad 60V) určené pro hybridní, plug-in hybridní i elektrické modely. V prvních čtrnácti měsících své existence společnost Valeo Siemens eAutomotive získala objednávky v celkové výši 10 miliard eur. S 15% podílem na trhu v roce 2018 jsme lídrem také v oblasti chladicích systémů baterií, které jsou potřebné pro zajištění dostatečné životnosti a výkonu baterie.

 


Moderné nabíjacie stanice pre elektromobily

Vystavovatel: ejoin, s.r.o. - Hala - 2, Stánek - B07

Sme slovenská firma, ktorá vyvíja a produkuje moderné nabíjacie stanice pre elektromobily. Prinášame nové a inovatívne riešenia na poli elektromobility. K nabíjacím staniciam ponúkame jedinečné funkcie, ako napr. čítačku EČV či čítačku čiarových kódov.

 


Přední český výrobce nabíjecích stanic VOLTDRIVE - již 10 let na trhu

Vystavovatel: VOLTDRIVE s.r.o. - Hala - 2, Stánek - A11

VOLTDRIVE je tradiční český výrobce nabíjecích stanic pro elektromobily s již desetiletou historií. Na e-Salonu 2019 představí své nové nabíjecí stanice, které jsou oblíbené nejen díky svému designu, odolnosti a kvalitě, ale také pro svou variabilitu a možnosti řady „smart“ funkcionalit jako je například on-line připojení k centrále, autentizace uživatele  nebo bezhotovostní platby. Z širokého portfolia nabíjecích stanic VOLTDRIVE si vybere opravdu každý. Nejen díky tomu, že dosahují až 9x rychlejšího nabíjení než z běžné zásuvky, ale rovněž pro široké uplatnění na trhu, které není vázáno na licenční poplatky.

Značka VOLTDRIVE mimo jiné představí odborné i laické veřejnosti novou sloupkovou nabíjecí stanici SILENTIUM P, která je předvojem produktů nové generace. Mimo nabíjecí stanice se budou moci návštěvníci seznámit rovněž s využitím systému VoltGuard, který umožňuje bezproblémové a chytré nabíjení elektromobilů i na místech, kde je k dispozici pouze omezený elektrický příkon.

Pro návštěvníky výstavního stánku VOLTDRIVE bude připraveno i malé překvapení k výročí 10 let na trhu.

Více informací najdete na: www.voltdrive.com   


Elektrokola GreenBike

Vystavovatel: WM Profi s.r.o. - Hala - 2, Stánek - B03

 

Elektrokola GreenBike = Originální design s dokonale integrovanou baterií. Díky tomu elektrokola vypadají jako standardní horská kola.


PROVĚŘENÁ CNG AUTA ZE ŠVÉDSKA SE ZÁRUKOU

Vystavovatel: EUROCNG s.r.o.

Společnost EUROCNG si klade za cíl podporovat rozvoj dopravy na zemní plyn a bioplyn v České republice a regionu střední Evropy.

Stlačený zemní plyn (CNG – compressed natural gas) jako palivo pro osobní vozy i nákladní a autobusovou dopravu je navýsost ekologickou, ekonomickou a v neposlední řadě i bezpečnou alternativou ke konvenčním fosilním palivům.Začátkem roku 2016 jsme otevřeli CNG showroom v Hostivici u Prahy, kde nabízíme velký výběr originálních CNG vozů dovezených převážně ze Švédska.

Všechna naše auta prodáváme se zárukou pro ojetá vozidla Defend na 12 měsíců nebo 20.000 km, vždy v nejširším možném krytí dle stáří a nájezdu vozidla. Od 1.1.2018 máme jako jediní v ČR zárukou pokryté i vybrané CNG komponenty na vozech mladších 6ti let s nájezdem do 200.000 km.

Během roku 2018 jsme přešli na nezávislou kontrolu technického stavu našich vozů, kdy každé auto je prověřeno nezávislou autoritou a je mu vystaven protokol o skutečném stavu. Eventuální nutné opravy, které z této kontroly vyplynou, provádíme ještě před prodejem na vlastní náklady. Klient od nás vždy odjíždí s vozem, který nevyžaduje další investice a je plně připravený k provozu.

Souběžně s prodejem skladových vozidel v Praze se také zabýváme zakázkovým dovozem automobilů ze Švédska a to i na jiný pohon, než CNG. Specializujeme se zejména na zánovní vozy Volvo a Subaru, ale umíme uspokojit poptávku i na jiné značky.


Udržitelná mobilita v letectví

Vystavovatel: Sport Prop spol. s r.o.

Projekt udržitelné mobility v letectví PURE FLIGHT představí své elektrické letadlo ΦNIX. Tento letoun je momentálně světovou špičkou letadel na baterky v doletu a délce letu. Dále představí evoluci tohoto stroje pro příští roky a tou bude elektroletadlo s vodíkovým palivovým článkem. Toto nové letadlo nebude potřebovat nabíječky a jeho dolet se ještě zdvojnásobí. Na systému pohonu HEAD (Hydrogen Electric Aircraft Drive) se již pracuje a jeho prototyp bude představen v následujícím roce.


e-Niro: praktický crossover s obdivuhodným dojezdem

Vystavovatel: KIA MOTORS CZECH s.r.o.

Model e-Niro je první čistě elektrický crossover značky KIA. Díky svému dojezdu 615 km v městském provozu a 455 km v kombinovaném cyklu WLTP se řadí mezi nejpraktičtější elektromobily, které jsou dnes na trhu k dispozici. Jedním z důvodů je fakt, že model Niro byl od počátku vyvíjen jako praktický automobil pro alternativní pohony. Díky uložení baterie pod sedadly nabízí například prostorný zavazadelník o objemu 451 l.

Také e-Niro je k dispozici s vysokokapacitní lithium-iontovou baterií 64 kWh a výkonem 150 kW (204 k) nebo s baterií o kapacitě 39,2 kWh a výkonu 100 kW (136 k). Obě verze se při použití rychlodobíjecí stanice dobijí na 80 % během 42 minut. Při použití domácího Wallboxu trvá nabití na 100 % kapacity 6 nebo 9,5 hodiny v závislosti na typu baterie.

Jako první z elektromobilů značky KIA nabízí e-Niro systém autonomního nouzového brzdění, který umí detekovat kromě auta a chodců i cyklisty. Prodejní cena verze s prodlouženým dojezdem až 455 km v kombinovaném režimu činí 1 199 980 Kč, model s kapacitou baterie 39,2 kWh stojí o 50 tisíc korun méně. Bezkonkurenční 7letá tovární záruka platí na celý vůz včetně baterie s omezením do 150 tisíc km.

Více informací k modelu KIA e-Niro naleznete zde.

KIA letos slaví 75 let od svého založení

Automobilka KIA letos oslaví už 75 let své existence. Je tak vůbec nejstarší korejskou automobilkou. Zároveň je dohromady se svojí sesterskou značkou pátým největším výrobcem automobilů na světě. KIA vznikla v roce 1944 a původně pod názvem Kyunsung Precision Industry vyráběla díly pro jízdní kola. Následně přešla k výrobě malých motocyklů a nákladních vozů a v roce 1974 vyrobila také první osobní vůz KIA Brisa. Zlom v historii značky KIA na evropském trhu přišel v roce 2006, kdy začala s výrobou vozů ve slovenské Žilině a zároveň postupně najala nejlepší evropské automobilové kapacity. Díky tomu vznikl například oblíbený model cee‘d, který se stal českým autem roku 2008. Velkolepý úspěch zaznamenala také třetí generace SUV KIA Sportage (zakladatel celého segmentu SUV), která poprvé dokázala, že SUV vozy mohou nejen praktické, ale zároveň hezké.

V roce 1993 se KIA usadila díky společnosti KIA Motors Czech také na českém trhu. Jedním z prvních modelů, které zde KIA nabízela, přitom byla právě KIA Sportage. Od roku 2007 je nejprodávanějším modelem značky KIA na českém trhu model Ceed, jehož třetí generace byla na trh uvedena v roce 2018.

Více informací o automobilce KIA naleznete zde.


Elektřina.cz – jiskřivé novinky ze světa energií a techniky

Vystavovatel: Ušetřeno.cz s.r.o.

Elektřina.cz je odborný server zaměřený na témata týkající se energií, techniky a technologií. Hlavním cílem je podávat čtenáři srozumitelné, faktické a objektivní informace a zároveň mu pomoci při výběru vhodného dodavatele elektřiny, věcí do domácnosti nebo elektromobilů.

 


Ušetřeno.cz – chytří šetří s námi

Vystavovatel: Ušetřeno.cz s.r.o.

Ušetřeno.cz je největší nezávislý online srovnávač služeb pro domácnosti v ČR. Nabízí bezplatné srovnání produktů více než 100 společností z energetiky, telekomunikací, financí a pojištění.


Innogy Energo - aktuálně největší provozovatel CNG stanic

Vystavovatel: innogy Energo, s.r.o. - Hala - 2, Stánek - A10

Společnost innogy Energo se zaměřuje především na podnikatelské aktivity spojené s výrobou tepelné a elektrické energie, čistou mobilitou, provozování lokálních distribučních soustav elektřiny a nově i instalace fotovoltaických panelů společně s bateriovými úložišti. Čistá mobilita pak pokrývá jak činnosti v oblasti stlačeného zemního plynu (CNG), tak i v elektromobilitě. Jedná se především o výstavbu a provozování plnicích stanic CNG, jeho prodej v dopravě a také výstavbu a provoz nabíjecích stanic pro elektromobily. Aktuálně je innogy Energo největším provozovatelem CNG stanic.


LOGAREX Electricity Smart Metering Solutions

Vystavovatel: LOGAREX Smart Metering, s.r.o. - Hala - 2, Stánek - C06

Společnost Logarex Smart Metering s.r.o. je česká firma založená v roce 2011.  Jako vývojová, výrobní a dodavatelská firma se specializuje na pokrytí potřeb energetického odvětví se zaměřením na měření, zpracování a přenos dat. Společnost se zaměřuje na komplexní řešení požadavků zákazníka. Všechny technické činnosti firmy navazují na znalosti a dlouholeté zkušenosti vývojových a marketingových specialistů v oboru. Tyto zkušenosti zavazují k dalšímu vývoji nových technologií a produktů, které budou splňovat potřeby českých i zahraničních zákazníků, a k dalšímu rozšiřování své působnosti především na zahraničích trzích.

Rozmach internetu věcí

Technologicky orientované společnosti se zaměřují nejen na další zdokonalování výše koncových zařízení pro široké „osobní“ využití, ale také na rozšíření do mnoha dalších lidských činností. Hledají další prostor pro výrobu milionů koncových zařízení a pokouší se vyvolat poptávku po svých výrobcích v dosud neobsazených oblastech lidské činnosti. Díky tomu vznikají spousty konkrétních projektů, zaměřených na zvýšení efektivity a optimalizaci činností, jako je výroba a distribuce elektrické energie

Pro sítě internetu věcí existuje celá řada technologií. Ty nezákladnější jsou prostřednictvím kabelů připojeny k internetu prostřednictvím rozličných převodníků. Další jsou vybaveny běžně používanými bezdrátovými modemy s rozhraním Wi-Fi, Bluetooth nebo třeba Zigbee, které jsou vhodné pro komunikaci na malou vzdálenost, a jejich energetická náročnost není právě optimální. V neposlední řadě jsou to také zařízení schopná komunikovat přes mobilní sítě 2G, 3G nebo LTE. Nakonec jsou ještě specifické technologie optimalizovány pro přenos krátkých zpráv o malém objemu dat s minimální možnou energetickou náročností. V praxi jsme si ověřili jako velmi vhodný systém LoRa.

Technologie LoRaWAn využívá radiové komunikace, která tvoří přístupovou část obousměrné komunikační sítě.

Nabíjecí stanice pro elektromobily 2*22 kW

Nabíjecí stanice   je  vybavena dvěma vývody  a je určena pro montáž na  stojan nebo na  stěnu. Skládá se  z čtečky RFID, elektroměrů, modulu pro řízení nabíjení (včetně rozhraní komunikačního režimu), indikátoru stavu nabíjení a nabíjecího rozhraní. Nabíjecí stanice  má více ochranných funkcí. Při nabíjení lze sledovat stav připojení nabíjecího kabelu v reálném čase. Pokud dojde k poruše v nabíjení nebo vadnému připojení, nabíjení je  okamžitě ukončeno, aby byla zajištěna bezpečnost osob a vozidla během nabíjení. Externí komunikaci s monitorovacím centrem v reálném čase zajišťuje komunikační rozhraní Ethernet  s protokolem OCPP 1.6 (v přípravě),  a umožňuje sledování stavu nabíjení v reálném čase. Nabíjecí stanice má vysokou  odolnost proti prachu a vodě, kterou zajišťuje krytí s  ochranu  IP54. 

Základní parametry

   Vstup

AC 3*230/400V±15%   
    50±1Hz  TN-S
    I max = 3*64A

 

    Výstup

    2* 32A max

    2* 22 kW max

 


elBlesk - dostupné elektromobily, šetřete s každým ujetým kilometrem

Vystavovatel: BLOHMANN spol. s r.o. - Hala - 2, Stánek - B05

elBlesk přináší 100% elektrickou dopravu v podobě levných, jednoduchých a spolehlivých elektrických vozidel.
Po velmi úspěšném minulém ročníku vám letos na e-Salon přivážíme naši novinku - elektromobil elBlesk Tiger, který vás ohromí nejen svým designem, ale také obrovským vnitřním prostorem. Díky celorepublikové prodejní a servisní síti je vám elBlesk vždy nablízku. 

Přijďte si sami elBlesk vozy vyzkoušet do jednoho z našich prodejních a servisních center a staňte se i Vy součástí projektu elBlesk - bouře v dopravě! 

Více na: www.elblesk.cz
 


MAMIBIKE je značka české elektrokoloběžky

Vystavovatel: SPOLMETAL, s.r.o.

MAMIBIKE je značka české elektrokoloběžky, která spojuje aktivní sport s pohodovou vyjížďkou bez námahy. Baterie, která se stala součástí nášlapu, je tak plochá, že se podařilo udržet nízký nášlap i pro sportovní jízdu bez využití motoru. Firma SPOLMETAL, s.r.o., která je výrobcem koloběžek MAMIBIKE má mnohaleté zkušenosti s obráběním a zpracováním kovů, které zúročila i při vývoji elektrokoloběžek MAMIBIKE.


Unicorn představí své produkty v oblasti e-mobility

Vystavovatel: Unicorn Solutions s.r.o. - Hala - 2, Stánek - A08

Oblast E-Mobility považujeme za jednu z klíčových strategických priorit. V posledních letech do této oblasti znatelně investujeme, vyvíjíme nové produkty a domlouváme strategická partnerství. Přijďte se podívat jak fungují naše produkty v praxi.

ChargeUp – snadná aplikace pro koncové uživatele i provozovatele stanic

Řešení v oblasti elektromobility musí zajistit spojení mezi provozovateli nabíjecích stanic, obchodníky i distributory elektrické energie na straně jedné, s koncovým zákazníkem (uživatelem elektrovozu) na straně druhé. Potřeby obou jsou rozdílné. I informační systémy, jsou pro plnění jejich potřeb odlišné, ale bezpodmínečně nutná je jejich dokonalá integrace. To přesně řeší naše aplikace ChargeUp.

Pro provozovatele a distributory splňuje bezproblémový provoz nabíjecích stanic a jejich optimální využití s cílem výdělku z nabíjení. Díky aplikaci mohou své stanice snadno spravovat odkudkoliv, mají přehled o veškerých chybách, mohou evidovat základní informace o zákaznících, spravovat platby a faktury. Aplikace je navíc osvobozuje od řešení veškeré administrativy.

Koncoví zákazníci přijdou do přímého styku se systémem, buď přímým kontaktem s nabíjecí stanicí nebo prostřednictvím webové aplikace. Aplikace by proto měla být připravena tak, aby dokázala nejen naplnit hlavní cíle, ale plnila i požadavky na rychlou identifikaci provozovatele a jednoduché grafické rozhraní.

I tak hlavním cílem aplikace zůstává komfortní nabití vozu. Naši aplikaci není potřeba instalovat a uživatel se nemusí nikam registrovat. Zahrnuje přehlednou mapu a seznam stanic a po vybrání stanice odnaviguje uživatele přímo k ní. Uživatel má přehled o svém nabíjení, veškeré daňové doklady k dispozici, placení je rychlé a snadné a funguje i prostřednictvím platební karty.

Aplikace ChargeUp je navíc plně responsivní, tzn. že veškeré operace lze realizovat jak na desktop, tak na mobilním zařízení. Výhodou takového přístupu je například možnost nabití elektromobilu díky mobilnímu zařízení a následné stažení daňového dokladu z pohodlí domova přes PC.

Více naleznete na stránkách www.chargeup.cz.

 ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA veletrh e-SALON 2018