Najdete na veletrhu - e-SALON


Česká výstavní předpremiéra: zbrusu nová Kia Sportage Plug-in Hybrid

Vystavovatel: Kia Czech s.r.o. - Hala - 4, Stánek - B03

Pátá generace Kia Sportage míří na svoji českou výstavní předpremiéru na letošní e-SALON. V plug-in hybridní variantě se model Sportage představí vůbec poprvé.

Moderní SUV Sportage zaujme výrazným dynamickým designem exteriéru s ostrými křivkami a nejmodernějším luxusním interiérem s dvojicí zakřivených 12,3“ displejů, doplněných o intuitivní infotainment s moderní funkcí ovládacích prvků.

V plug-in hybridní verzi Sportage našel vysokonapěťový akumulátor místo uprostřed náprav pod kabinou, což přispívá k rovnoměrnému rozložení hmotnosti, praktičnosti a pohodlí v interiéru. Progresivní karoserie se odrazila v  nárůstu prostoru pro zavazadla i v oblasti hlavy a nohou posádky včetně největší nabídky místa pro nohy zadních pasažérů v dané třídě.

Novinkou v rámci modelové řady je zbrusu nový mimořádně propracovaný systém Terrain Mode, který nabádá k výpravám do přírody a volnočasovým aktivitám. Systém automaticky přizpůsobuje nastavení Sportage tak, aby vozidlo zajišťovalo optimální jízdní dynamiku na površích pokrytých sněhem, bahnem nebo pískem.

Zahájení prodeje nové generace modelu Kia Sportage na český trh je naplánováno na začátek roku 2022.


Modelová řada elektrokol MTF 2022

Vystavovatel: Mountfield a.s. - Hala - 3, Stánek - A03

Společnost Mountfield představí na veletrhu e-SALON exkluzivně modelovou řadu elektrokol MTF 2022. Na co se můžete těšit?

Na 40 nových modelů v kategoriích HORSKÁ, KROSOVÁ, TREKINGOVÁ, MĚSTSKÁ a SKLÁDACÍ. V exkluzivních designech, se středovými i zadními motory, prémiovými komponenty. Ke každému modelu jsou na výběr 2 až 4 typy baterií lišících se kapacitou a dojezdem.

 

Jako bonus ukáže Mountfield návštěvníkům i koncept karbonového silničního elektrokola!


2020 - UVEDENÍ NOVÉHO ELEKTROMOBILU GOUPIL G6 NA TRH

Vystavovatel: EUROGREEN CZ s.r.o. - Hala - 3, Stánek - A01

Nový Goupil G6, navržený s ohledem na zákazníky v městských a příměstských oblastech, nabízí - v závislosti na konfiguraci - užitečnou hmotnost až 1 200 kg a nosnost až 9 m3.

Pro zajištění plynulé jízdy v centrech i v okrajových částech měst, G6 je schopen dosáhnout rychlosti 80 km/h, s dosahem do 152 km, dle WLTP cyklu. Díky nabíječce s výkonem 6,6 kW lze 30 kW baterii, pomocí elektrické nabíjecí stanice, plně nabít za 5 hodin.

Zůstává věrný DNA značky – šířka (1,70 m) a délka (4,80 m) činí z G6 kompaktní vozidlo, s hlavním přínosem u jízdy městskými oblastmi, a to i v úzkých uličkách.

S vozidlem G6 se firma Goupil snaží nabízet vysoce kvalitní služby v kategorii elektrických užitkových vozidel do   3,5 t. Toto nové užitkové vozidlo je proto dodáváno s komplexním standardním vybavením: 3-místná kabina, elektrická okna, vyhřívaná zrcátka, brzdění motorem, senzor světla a deště, 5 000 W vyhřívání,... Pro zajištění jedinečného zážitku a optimálního pohodlí umožňuje LCD displej umístěný ve středu kabiny řidiči sledovat spotřebu elektrické energie vozidla a též přístup k funkcím, jako je nastavení elektrické brzdy, přední LED světla nebo zpětná zrcátka.

Od začátku byl G6 navržen tak, aby nabízel užitkové vozidlo, které je pohodlné, robustní a bezpečné. G6 je proto prvním vozidlem Goupil s pohonem předních kol, které v kombinaci s designem podlahy kabiny dává výrobci karosérie značnou flexibilitu a zajišťuje bezpečnou stabilitu na vozovce za všech okolností. S cílem využít variabilnosti karoserie jsou lithiové baterie umístěny pod sedadly kabiny, takže celá zadní část podvozku je k dispozici pro různé variace montáže karoserie.

G6 je nyní k dispozici v různých konfiguracích: hliníkové lože (pick-up nebo sklápěč) s branami, 9 m3 skříňová dodávka, objemný sběrač odpadů a hydraulický hák s hliníkovým mobilním kontejnerem. Aby se vyhovělo požadavkům trhu, Goupil se v blízké budoucnosti spojí se známými výrobci karosérií na vytvoření nových verzí:  letecké pracovní plošiny, přední nakladač odpadu, osobní doprava, chladírenská dodávka, potravinářský vůz, ...


Dopravní podnik hl. m. Prahy je největším dopravcem, zajišťujícím městskou hromadnou dopravu v ČR

Vystavovatel: Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost - Hala - 3, Stánek - C08

Je akciovou společností hlavního města Prahy. Obsluhuje celkem 142 autobusových linek, 1 trolejbusovou linku, dále 26 denních, 9 nočních tramvajových linek a 3 linky metra. Dopravu zajišťuje bezmála 12ti stovkami autobusů, jedním trolejbusem a více než 800 tramvají a 146 vlakovými soupravami metra. Pražský dopravník podnik má více než 11 tisíc zaměstnanců. Denně Pražský dopravní podnik přepraví přes 700 tisíc cestujících.

Více informací naleznete na www.dpp.cz


Langmatz – prefabrikované základny k AC/DC dobíjecím stanicím

Vystavovatel: Langmatz CZ s.r.o. - Hala - 3, Stánek - C06

Bavorský výrobce Langmatz uvede na veletrhu své inovativní polykarbonátové základny
pod AC a DC dobíjecí stanice
, které se stály zajímavou alternativou k tradičnímu betonování základů. 
Základny mají univerzální spodní část a individuálně vyrobené horní montážní panely na míru konkrétnímu modelu stanice. 
Prefabrikované základny Langmatz si nejvíce zamilují všechny firmy, které řeší stavební přípravu a následnou montáž dobíjecích stanic. Kromě jiného, zaujme nízká hmotnost oproti betonu, ale přesto vysoká pevnost a zatížitelnost B125 dle EN124.

 


Společnost KAIPAN je tradiční český výrobce sportovních vozidel nabízených i formou kit-car

Vystavovatel: KAIPAN, s.r.o. - Hala - 6, Stánek - A02

Na e-SALONU 2021 představí spolu s TL Systems jako součást expozice ASEP vybrané výsledky spolupráce s VŠB-TU Ostrava. Součástí prezentace bude elektromobil KAIPAN 415 určený pro „náctileté“, který je zahrnut do aktivit podpory motivace k dalšímu studiu studentů středních technicky orientovaných škol v rámci „Postav si svůj elektromobil“. Hlavním tématem expozice je představení modulárního konceptu jeho vyjímatelné a rozšiřitelné trakční baterie s možností prodloužení dojezdu pomocí energetického modulu s vodíkovým palivovým článkem. Pro nabíjení v sídlištních územích bude představena demonstrace využití infrastruktury veřejného osvětlení v podobě „Veřejné napájecí zásuvky“ integrované do sloupu VO. Využitelné nejen pro nabíjení elektrických dopravních prostředků, ale také pro napájení služeb provozovaných přechodně ve veřejnému prostoru či napájení elektrických strojů využívaných např. technickými službami měst a obcí.


ŠKODA AUTO představí celý ekosystém elektromobility

Vystavovatel: ŠKODA AUTO a.s. - Hala - 4, Stánek - A01

ŠKODA AUTO, automobilový leader českého trhu představí na letošním veletrhu e-SALON nejen čistě elektrické či plug-in hybridní modely, ale ukáže také všechny navazující služby, které jsou součástí celého ekosystému elektromobility mladoboleslavské automobilky.

Na stánku budou stát hned tři vozy ENYAQ iV. Jedinečná limitované edice FOUNDERS EDITION, sportovně laděný SPORTLINE a velkým lákadlem bude nepochybně ředitelský vůz z Tour de France. Rodinu elektrifikovaných modelů doplní i plug-in hybridní vozy SUPERB iV, SUPERB COMBI iV a OCTAVIA RS iV a OCTAVIA COMBI RS iV. Autorizovaní prodejci vozů ŠKODA AUTO JAROV a HAVEX AUTO budou mít pro zájemce připraveny vozy pro krátké testovací jízdy.

Mimo modelů bude k vidění také komplexní pohled na ekosystém elektromobility. Návštěvníci zjistí, jak si správně vybrat vůz, jak ho nabíjet v domácím nebo veřejném prostředí, seznámí se s fungováním baterií vozů ŠKODA, dozví se více o zárukách a servisních nákladech a chybět nebude ani představení nové strategie NEXT LEVEL – ŠKODA STRATEGY 2030.


Inovativní produkty, systémy a řešení pro elektrotechniku a automatizaci

Vystavovatel: PHOENIX CONTACT, s.r.o. - Hala - 3, Stánek - A07

Jsme dceřiná společnost německé společnosti působící téměř 30 let na českém trhu, dodáváme kompletní sortiment elektro výrobků a služeb v České republice.

Jedná se o výrobky, které jsou určeny nejen do rozváděčových skříní - svorky a příslušenství, materiály pro značení svorek, vodičů a zařízení, relé, převodníky napětí, napájecí a záložní zdroje, přepěťové ochrany, PCB konektory a průmyslové konektory, Phoenix Contact dokáže také zajistit jednotlivé prvky nebo kompletní řešení z oblasti automatizace.

Samostatnou skupinou jsou pak produkty pro oblast emobility - řídící jednotky, zásuvky, kabely a ochranné prvky. Zástupce těchto produktů naleznete na našem stánku.

Stejně jako v mateřské společnosti i my plníme hlavní poslání dané mottem Phoenix Contact- Inspiring Innovations.


Volkswagen představuje rozrůstající se rodinu ID. ID.4 GTX

Vystavovatel: Porsche Česká republika s.r.o. - Hala - 4, Stánek - A02

ID.4. bylo naše první plně elektrické SUV a nyní se těšíme, že máme možnost představit na letošním e-SALONU jeho vrcholnou verzi GTX s pohonem všech kol.

Spojení racionálního myšlení a radosti z jízdy s neutrální bilancí emisí CO2 - po GTI a GTE navazuje značka GTX na úspěšnou historii sportovních vrcholných verzí modelů Volkswagen a přenáší ji do světa elektromobilů. ID.4 GTX je univerzální elektrické SUV s velkorysým vnitřním prostorem pro rodinu a volný čas. Díky celkovému výkonu 220 kW (299 k) si užijete za volantem spoustu zábavy, zrychlení „z nuly na sto“ za pouhých 6,2 sekundy, což je dokonce o desetinu sekundy rychlejší než u Golf GTI!


Nahlédněte do mozku samořídících aut na stánku Valeo na veletrhu e-SALON

Vystavovatel: VALEO AUTOKLIMATIZACE k.s. - Hala - 3, Stánek - A05

Tři technologické a sociální revoluce utvářejí největší historický vývoj v automobilovém průmyslu za poslední dobu: elektrifikace, autonomní vozidla a digitální mobilita. Tyto tři vzájemně propojené revoluce přinášejí rychlou, radikální změnu automobilů a způsob, jakým je používáme, přičemž vozidlo v klasickém pojetí postupně ustupuje do pozice chytrého auta, podobně jako byl telefon nahrazen chytrým telefonem.

Valeo, jako technologická firma je v epicentru všech těchto tří revolucí. Na e-Salonu představíme technologie pro autonomní řízení, naše výzkumné a vývojové aktivity v České republice v tomto oboru a naše technologie pro e-mobilitu.

V závodě o prvenství v asistenčních systémech řízení se rok 2021 již zapsal do historie. Letošek je rok, kdy na trh vstoupily první dva vozy, které dosáhly autonomie úrovně 3: Honda Legend a Mercedes S-Class. Oba modely mají společnou věc - jsou vybaveny technologií Valeo LiDAR, senzorem Scala®, prvním sériově vyráběným LiDAR senzorem na automobilovém trhu.


Elektrokoloběžky, skútry a motocykly značky X-scooters

Vystavovatel: X - scooters s.r.o. - Hala - 3, Stánek - B03

Naše společnost vám představí téměř kompletní řadu svých elektrokoloběžek a těšit se tak mohou příznivci všech věkových kategorií. K vidění bude na 30 různých strojů - od malých modelů pro děti, volnočasové a snadno přenosné koloběžky do města, až po nejvýkonnější motocykl o výkonu 6000W. Pro děti navíc vystavíme několik modelů populárních elektrických čtyřkolek.
 


Společnost VOLTDRIVE představí již potřetí na veletrhu své nabíjecí stanice

Vystavovatel: VOLTDRIVE s.r.o. - Hala - 3, Stánek - A10

Společnost VOLTDRIVE je tradiční český výrobce nabíjecích stanic pro elektromobily s více než desetiletou historií. Na e-SALONU 2021 již potřetí představí své nabíjecí stanice, které jsou oblíbené díky svému designu, odolnosti a kvalitě. Nabíjení automobilů je díky nim až 9x rychlejší než u běžné zásuvky. Beze zbytku splňují veškeré normy a parametry pro český a evropský trh a jsou zcela kompatibilní se standardy dodavatelů elektrické energie. Rozhodně si s nimi nezapálíte dům, což se Vám při použití běžné tříkolíkové zásuvky a prodlužovacího kabelu může jednoduše stát. Díky řadě přídavných „smart“ funkcionalit, jako je například on-line připojení k centrále, autentizace uživatele nebo bezhotovostní platby, nabízejí nabíjecí stanice VOLTDRIVE komplexní řešení jak pro domácí nabíjecí stanice, tak pro ty veřejné. Jako přímý český výrobce garantuje VOLTDRIVE i rychlou dostupnost servisu, ať už budete potřebovat pomoci s čímkoliv.  Jako hlavní téma letošní expozice představíme modulární řešení nabíjecí infrastruktury pro parkovací garáže. Mimo nabíjecí stanice se budou moci návštěvníci seznámit rovněž s využitím systému VoltGuard, který umožňuje bezproblémové a chytré nabíjení elektromobilů i na místech, kde je k dispozici pouze omezený elektrický příkon.

Více informací najdete na: www.voltdrive.com


Webasto představí chytrou nabíječku NEXT

Vystavovatel: Webasto Thermo & Comfort Czech Republic s.r.o. - Hala - 3, Stánek - C07

Webasto je tradiční dodavatel v automobilovém průmyslu a nyní i ve světě elektromobility.

Webasto nabízí osvědčené wallboxy pro nabíjení elektromobilu střídavým proudem a nyní i s NOVINKOU – chytrou nabíječkou NEXT, která přináší vlastní backend.


NOVÝ MEGANE E-TECH 100% ELEKTRICKÝ

Vystavovatel: - Hala - 4, Stánek - B02

Renault a elektřina, to je příběh revoluce, jež předběhla konkurenci. Více než 10 let zkušenosti a nesrovnatelného know-how, potvrzeného více než 10 miliardami „e-kilometrů“ najetých 400 000 prodanými vozy. Renault Group, průkopník elektromobility je dnes lídr tohoto trhu v Evropě. Tento příběh je stále na samém začátku.

Konkrétní projev tohoto historického posunu dnes ztělesňuje řada Renault s Novým Megane E-Tech 100% elektrický. Jeho dynamický a elegantní styl překračuje očekávání. Boří zažité zvyklosti a posouvá limity designu, poměru velikosti a prostornosti a všestranného využití díky platformě CMF-EV vyvinuté přímo Aliancí. Ta ještě více rozšiřuje potěšení z řízení.

Nový Megane E-Tech 100% elektrický je výsledkem technologického náskoku a strategického plánu Renaulution. Jde o první model 100% „made in ElectriCity“, nového evropského průmyslového hubu v oblasti elektromobility, vytvořeného Skupinou Renault na severu Francie.


Jsme slovenská firma vyrábějící nabíjecí stanice pro elektromobily

Vystavovatel: ejoin, s.r.o. - Hala - 3, Stánek - B01

Nabízíme velké množství AC i DC nabíjecích stanic, v několika konfiguracích. Výrobu i vývoj provozujeme u nás na Slovensku, v Dubnici nad Váhom.

Kromě výroby máme i vlastní síť veřejných nabíjecích stanic, s názvem ejoin GO. Za krátký čas, po který provozujeme tuto síť, jsme se stali jedním ze tří největších poskytovatelů nabíjecích služeb na Slovensku.


Nabíjecí stanice pro elektrokola POWERBOX.ONE představí novinky pro rok 2022

Vystavovatel: ekolo.cz s.r.o. - Hala - 6, Stánek - A02

Možnost nabít si elektrokolo na cestě umožní cestovat na delší vzdálenosti bez nutnosti vozit s sebou vlastní nabíječku. Představíme novinky: vzdálené ovládání prostřednictvím Powerbox.Cloud a nové typy nabíjecích kabelů kteří budou zdarma k dispozici majitelům elektrokol. 

Powerbox.One = nabíjecí stanice pro většinu typů baterií elektrokol. Pro klienty restaurací, kiosků, hotelů. Pro návštěvníky pamětihodností, info-center, obcí. Také pro firmy s více uživateli elektrokol. Aktuálně Powerbox.One nabije cca 93% všech typů elektrokol na českém trhu. Funguje i pro systémy s oboustrannou komunikací: Bosch Ebike, Shimano STePS. 


Volkswagen představuje rozrůstající se rodinu ID. ID.5

Vystavovatel: Porsche Česká republika s.r.o. - Hala - 4, Stánek - A02

SUV kupé ID.5 se na veletrhu e-SALON představí vůbec poprvé v České republice.

SUV kupé nové generace spojuje sportovně elegantní design kupé s kvalitami rodiny ID. Jeho unikátní vlastností je excelentní aerodynamika daná avantgardním designem, který snižuje odpor vzduchu, zvyšuje efektivitu využívání energie a prodlužuje tak dojezdovou vzdálenost. Uvnitř vozu můžete očekávat spoustu místa, a to jak díky inteligentně navržené koncepci využití prostoru, tak kompaktní technologii elektrického pohonu. Dojezdová vzdálenost modelu ID.5 může být až 540 km. Stejně jako zbytek rodiny ID. bude dodáváno s neutrální emisní bilancí CO2.


Česká premiéra nového Volkswagenu Multivan eHybrid

Vystavovatel: Porsche Česká republika s.r.o. - Hala - 4, Stánek - A02

Jen několik aktuálně vyráběných automobilů lze považovat za kultovní. Jedním z nich je bezesporu MPV Multivan. začátkem příštího roku uvede Volkswagen Užitkové vozy na český trh zcela nově koncipovanou generaci svého bestselleru s variabilním novým digitalizovaným interiérem a systémem „IQ.DRIVE Travel Assist“ pro asistovanou jízdu. Na veletrhu e-SALON se nový Multivan představuje tuzemskému publiku v české premiéře s plug-in hybridním pohonem, který je další technickou novinkou nové generace. Tento druh pohonu dokáže nabídnout jízdu po městě s nulovými emisemi a současně i velmi dlouhý celkový dojezd. Nový Multivan eHybrid ujede typické městské vzdálenosti v každodenním provozu pouze s využitím elektromotoru, napájeného z lithium-iontového akumulátoru o kapacitě 13 kWh. Plug-in hybridní pohon byl koncipován tak, aby se automobil rozjížděl čistě na elektřinu. Hospodárný motor TSI se k elektrickému pohonu připojuje až po překročení rychlosti 130 km/h.


Nejlevnější elektromobily na trhu – elBlesk elektromobily

Vystavovatel: BLOHMANN spol. s r.o. - Hala - 3, Stánek - A02

elBlesk nabízí elektromobily již od 99 tis. Kč. Na veletrhu si můžete prohlédnout kompletní nabídku elBlesk elektromobilů včetně nejprodávanějšího vozu – elBlesk Tiger.
elBlesk elektromobily lze nabíjet z běžné zásuvky 230V. Na veletrhu bude představena novinka – užitkový elektromobil elBlesk N1.

Užitkové elektromobily elBlesk upravujeme také jako komunální vozy s nástavbami pro celoroční užívání (sněhová radlice, postřikovač, popelář, posypový vůz...).

 


MOON představí novinky ve svém portfoliu a nové wallboxy koncernu Volkswagen

Vystavovatel: Porsche Česká republika s.r.o. - Hala - 4, Stánek - A02

Značka MOON, která je součástí Porsche Holding pokrývá celé spektrum služeb pro přechod na elektrický vozový park. Na veletrhu představí novinky z řad dobíjecích zařízení včetně palety wallboxů pro značky koncernu Volkswagen.


Vozidla FORD opět na veletrhu e-SALON 2021

Vystavovatel: FORD MOTOR COMPANY, s. r. o. - Hala - 4, Stánek - C02

Tradiční vystavovatel, společnost Ford Motor Company, ukáže na aktuálním ročníku veletrhu kromě jiných modelů také jednu z velkých novinek letošního roku, to elektrický Mustang Mach-E.

Ten v nabídce nenahrazuje klasickou benzínovou verzi, ale rozšiřuje rodinu vozů s logem koníka o tichý a přitom výkonný elektrický pohon a prostornější karosérii typu SUV. První předváděcí vozy již dorazily k autorizovaným partnerům Ford a možnost vyzkoušet si jej budou mít také návštěvníci výstavy e-SALON.

Plug-in hybridní vozy jsou skvělým řešením pro ty, kdo mohou pohodlně nabíjet doma (stačí k tomu zásuvka 230 V) a jejichž cesta do zaměstnání a zpět má několik desítek kilometrů. Vůz může tuto vzdálenost urazit tiše a levně na elektrický pohon. Pokud je potřeba jet dále, spalovací motor zajistí obvyklý dojezd v řádu stovek kilometrů. Nejprodávanějším plug-in hybridním vozem v Evropě je Ford Kuga, který mohou vyzkoušet i návštěvníci výstavy e-SALON.


NOVÉ MITSUBISHI ECLIPSE CROSS PHEV

Vystavovatel: M Motors CZ s.r.o. - Hala - 3, Stánek - C03

Mitsubishi Eclipse Cross PHEV charakterizuje vytříbená japonská kvalita, jízdní dynamika, promyšlené uspořádání interiéru, špičkové a pokrokové prvky výbavy posouvají vůz na zcela novou úroveň.

Nový ECLIPSE CROSS převzal z modelu OUTLANDER PHEV upravený systém pohonu 4WD S-AWC PHEV s dvojicí elektromotorů a pěti jízdními režimy. Použitá architektura zahrnuje jeden přední a jeden zadní výkonný elektromotor, velkokapacitní baterii pohonu a spalovací motor 2,4 MIVEC, čímž zajišťuje rychlé, tiché a zároveň dynamické zrychlování a výkon až 188 koní.

Baterie pohonu o kapacitě 13,8 kWh umožňuje čistě elektrický dojezd až 55 km, a tak by k většině jízd v rámci každodenního dojíždění měla postačovat elektřina. Unikátní je také kombinovaný systém nabíjení z běžné zásuvky, během jízdy nebo prostřednictvím rychlonabíjecí stanice.

Díky architektuře na bázi elektromobilu bez převodové skříně se Eclipse Cross PHEV chlubí zcela hladkým zrychlováním bez rázů při řazení. Tichý systém PHEV tak zaručí hladkou, pohodlnou a plně bezemisní jízdu s nulovou, nebo velmi nízkou spotřebou paliva.

S inovativní technologií V2H a palubní zásuvce o výkonu až 1500 W (230V) pak můžete z vozu napájet elektrická zařízení a spotřebiče při pobytu venku mimo dosah elektrické rozvodné sítě. Poslouží též jako spolehlivý zdroj elektřiny v nouzových situacích. Vozidlo tak může plnit roli akumulátoru pohánějícího i celou domácnost za pomoci uložené elektřiny. A jelikož Eclipse Cross PHEV si dokáže vyrábět elektřinu sám z paliva, po úplném nabití a natankování může běžné domácnosti zajistit dost energie s příkonem až 10 kWh.

Nový systém navigace SDA s podporou připojení chytrých telefonů nabízí praktické funkce vč. navigování prostřednictvím vestavěných map a podpory dopravních informací VICS. Součástí základní výbavy všech provedení jsou také technologie Apple CarPlay a Android Auto. Palubní displej infotainmentu byl zvětšen na 8" ve prospěch lepší čitelnosti i snadnějšího ovládání. Prémiový systém ozvučení MPSS (Mitsubishi Power Sound System), který MISUBISHI MOTORS navrhlo speciálně pro Eclipse Cross PHEV, zahrnuje osm reproduktorů vysoké kvality vč. specifického odladění a rozmístění s ohledem na tvary vozu.

Propojte se s vaším vozem a jděte svou vlastní cestou.

Poznejte oázu pohodlí a kultivovanosti, kde potěšení z jízdy znásobuje velkorysý prostor, komfortní výbava a zcela mimořádné ticho v kabině. Požitek z kultivované jízdy v novém Eclipse Cross PHEV 4x4 je ještě příjemnější díky dokonalému odhlučnění interiéru a řadě prvků, které vám zpříjemní každodenní cestování.


Hyundai přiváží širokou paletu elektromobilů, plug-in hybridů i vodíkové NEXO

Vystavovatel: Hyundai Motor Czech s.r.o. - Hala - 4, Stánek - C03

Automobilka Hyundai, jedna z nejúspěšnějších značek na českém trhu, na letošní e-SALON přiváží flotilu nabitou novinkami i špičkovými technologiemi. Na své si přijde každý návštěvník, ať už preferuje plug-in hybridy, čisté elektromobily, nebo vyhlíží vodíkovou budoucnost.

Největší hvězdou prezentace jihokorejské automobilky bezesporu bude revoluční elektromobil IONIQ 5, kombinující fascinující design se špičkovými technologiemi včetně 800 V architektury nabízející ultra rychlé dobíjení, nebo funkce V2L, umožňující napájení externích elektrických přístrojů. Návštěvníci si budou moci prohlédnout také luxusní SUV Hyundai NEXO, poháněné vodíkovým palivovým článkem, které na českém trhu brzy vstoupí do prodeje. Nabídku doplní úsporný nošovický crossover KONA Electric, popřípadě plug-in hybridní SUV Hyundai TUCSON a Hyundai SANTA FE.


2020 - UVEDENÍ NOVÉHO ELEKTROMOBILU GOUPIL G6 NA TRH

Vystavovatel: EUROGREEN CZ s.r.o. - Hala - 3, Stánek - A01

Nový Goupil G6, navržený s ohledem na zákazníky v městských a příměstských oblastech, nabízí - v závislosti na konfiguraci - užitečnou hmotnost až 1 200 kg a nosnost až 9 m3.

Pro zajištění plynulé jízdy v centrech i v okrajových částech měst, G6 je schopen dosáhnout rychlosti 80 km/h, s dosahem do 152 km, dle WLTP cyklu. Díky nabíječce s výkonem 6,6 kW lze 30 kW baterii, pomocí elektrické nabíjecí stanice, plně nabít za 5 hodin.

Zůstává věrný DNA značky – šířka (1,70 m) a délka (4,80 m) činí z G6 kompaktní vozidlo, s hlavním přínosem u jízdy městskými oblastmi, a to i v úzkých uličkách.

S vozidlem G6 se firma Goupil snaží nabízet vysoce kvalitní služby v kategorii elektrických užitkových vozidel do   3,5 t. Toto nové užitkové vozidlo je proto dodáváno s komplexním standardním vybavením: 3-místná kabina, elektrická okna, vyhřívaná zrcátka, brzdění motorem, senzor světla a deště, 5 000 W vyhřívání,... Pro zajištění jedinečného zážitku a optimálního pohodlí umožňuje LCD displej umístěný ve středu kabiny řidiči sledovat spotřebu elektrické energie vozidla a též přístup k funkcím, jako je nastavení elektrické brzdy, přední LED světla nebo zpětná zrcátka.

Od začátku byl G6 navržen tak, aby nabízel užitkové vozidlo, které je pohodlné, robustní a bezpečné. G6 je proto prvním vozidlem Goupil s pohonem předních kol, které v kombinaci s designem podlahy kabiny dává výrobci karosérie značnou flexibilitu a zajišťuje bezpečnou stabilitu na vozovce za všech okolností. S cílem využít variabilnosti karoserie jsou lithiové baterie umístěny pod sedadly kabiny, takže celá zadní část podvozku je k dispozici pro různé variace montáže karoserie.

G6 je nyní k dispozici v různých konfiguracích: hliníkové lože (pick-up nebo sklápěč) s branami, 9 m3 skříňová dodávka, objemný sběrač odpadů a hydraulický hák s hliníkovým mobilním kontejnerem. Aby se vyhovělo požadavkům trhu, Goupil se v blízké budoucnosti spojí se známými výrobci karosérií na vytvoření nových verzí:  letecké pracovní plošiny, přední nakladač odpadu, osobní doprava, chladírenská dodávka, potravinářský vůz, ...


MIKU Super – konečně sexy elektromotorka

Vystavovatel: L PRECISION s.r.o. - Hala - 3, Stánek - A14

Miku Super je novější, vylepšená verze elektrického skútru Miku Max. Ale v tomto případě mluvíme o motorce. Originální, poutavý design a tvar dodávají tomuto vozidlu jeho charakter. Rychlá, agilní – ideální pro milovníky vzrušení a fanoušky originálního vzhledu.

Dvě vyjímatelné lithium-iontové baterie 72V 40Ah zaručují dojezd až 110km (samozřejmě v režimu ekonomické jízdy :-)) Každá baterie má životnost 1000 nabíjecích cyklů a lze ji kdekoliv plně nabít za 4 hodiny - stačí zásuvka 220V! Nyní se můžete vydat na dlouhou cestu za rozumnou cenu, aniž byste se museli starat o provozní náklady nebo náklady na palivo.

3000W pohon Miku vám umožní vyvinout rychlost až 80 km/h, přičemž maximální rychlosti dosáhnete za 8,5 sekundy! Díky této síle si motocykl docela dobře poradí i v horském terénu, zvládne sklon až 27°. Motor je integrován se zadním kolem a má duální systém. Stejně jako všechny moderní elektromotorky i Miku Super pracuje s velmi malým počtem pohyblivých částí. Proto je téměř bezúdržbový. Žádná hladina oleje, řetěz nebo řemen pro pravidelnou kontrolu.

Chcete více podrobností? Tady jsou! 12-ti palcová kola, přední a zadní kotoučové brzdy spojené kombinovaným brzdovým systémem (CBS). Zde stojí za zmínku, že CBS má tu výhodu, že výrazně zkracuje brzdnou dráhu: rozděluje brzdnou sílu mezi přední a zadní brzdu. Sedlo je pohodlné a dostatečně dlouhé i pro vysoké uživatele.

Miku Super má také USB port pro nabíjení mobilního telefonu a prostornou odkládací přihrádku. Tento model lze navíc propojit s Androidem nebo iOS pomocí k tomu určené aplikace. Díky této funkci budete moci ovládat alarm, zapínat a vypínat moto a provádět kontrolu stavu vozidla. Zmiňme také LED ve všech světlech Miku Super – díky nim v noci vše perfektně vidíme!

MIKU Super je el.motocykl kde stačí řidičský průkaz A1 (od 16 let), ten je zároveň součástí kategorie B (os. automobil).

 


ECO CARS s.r.o. představuje malé užitkové a osobní elektromobily

Vystavovatel: ECO CARS s.r.o. - Hala - 3, Stánek - A04

Společnost ECO CARS s.r.o. představuje malé užitkové a osobní elektromobily do měst a obcí, firemních areálů, pro velké farmy, lesy, a třeba i produkční nebo filmové společnosti. Zkrátka, které nacházejí využití především tam, kde je požadavek na čistý a tichý provoz.

Na našem stánku Vám představíme nejnovější modely od značek Garia, Evolution, HiSUN a dalších. Například Garia Utility, jako zástupce komunální třídy, HiSUN Vector E1 pro práci v náročném terénu nebo Evolution Forester jako vůz pro osobní užití.

Těšíme se na Vás,

team Eco Cars.


Výhradní dovozce Honda-motorové stroje představuje značku Selvo

Vystavovatel: BG Technik cs, a.s. - Hala - 3, Stánek - B09

Selvo - nejprodávanější elektrické vozíky a užitkové elektromobily v ČR. Přijďte se podívat, proč jsou tříkolky, čtyřkolky a užitková auta od Selvo tak oblíbená. Cena elektro tříkolek s výstavní slevou už od 36 990 Kč.

Multifunkční užitková auta se systémem Toyota jsou vhodná pro obce i areály firem, je zde řada možností různých nástaveb a příslušenství. Cena už od 280.000 Kč. Celosvětově poprvé představíme elektrický zametací kartáč před vozidlo plně na elektrický pohon, bez spalování a bez hydrauliky. Vozidlo lze zároveň používat i jako power banku pro 230V spotřebiče. Pojďte se přesvědčit proč desítky měst a obcí volí k údržbě právě Selvo. Síla spočívá v jednoduchých kvalitních výrobcích za příznivou cenu. Selvo navrhne řešení na míru vašemu podnikání nebo obci. Auto s elektřinou kdekoliv a k čemukoliv.

Více na https://www.selvo.cz/


CUPRA Born: První 100% elektrický model značky

Vystavovatel: Porsche Česká republika s.r.o. - Hala - 4, Stánek - A02

CUPRA Born mění trh a je impulzem nové éry. První 100% elektromobil značky, která je nekonvenčním vyzývatelem, nabízí emocionální design a sportovní výkony s okamžitými reakcemi, čímž mění status quo.

CUPRA Born nabízí vyspělý pohon poskytující okamžité výkony ve spojení s podvozkem pro emocionální zážitky z řízení v jakékoli jízdní situaci. CUPRA Born je připravena otřást trhem také svým atraktivním designem, díky němuž první elektromobil CUPRA opravdu vyniká.

CUPRA Born používá nejvyspělejší technologii výhradně elektrického pohonu. Zákazníci budou mít na výběr elektromotory o výkonu 150 k (110 kW) nebo 204 k (150 kW), jejichž hnací síla je přenášena na vozovku zadními koly. Napájení zajišťuje vysokovýkonná sada lithium-iontových akumulátorů s kapacitou až 58 kWh, která postačuje k dojezdu až 421 km.


i-CHARGE CION – firma Schrack Technik nabízí ucelené řešení nabíjení elektrických vozidel

Vystavovatel: Schrack Technik spol. s r.o. - Hala - 3, Stánek - B10

Nová produktová řada nabíjecích stanic CION zohledňuje všechny případné způsoby nasazení AC nabíjecích stanic, bez ohledu na to, zda jde o rodinný dům, garáž nebo speciálně vyhrazené parkovací stání. Všechna provedení nabíjecí stanice i-CHARGE CION jsou vybaveny detekcí DC reziduálních proudů, DC 6 mA podle ČSN EN 61851.

Celá produktová rada se logicky dělí dle výkonu, provedení připojení a základních

požadavků na způsob využívání nabíjecí stanice. Základní výkony jsou 11kW nebo 22kW.

- Připojení pomocí zásuvky TYP2 nebo pevně instalovaného kabelu TYP2.

- Způsobu využití nabíjecí stanice, jako je domácí, neveřejná, veřejná stanice.

Portfolio produktů firmy Schrack Technik zahrnuje několik klíčových pilířů: energie, průmysl, budovy, zařízení, data, kabely, svítidla a alternativní energie. Firma nabízí široký sortiment produktů pro průmysl, budovy, dále pak se zaměřujeme na skříňové rozváděče, relé, jističe, ale také na nouzové osvětlení a datové produkty. 


Volkswagen e-Crafter sklápěč

Vystavovatel: Porsche Česká republika s.r.o. - Hala - 4, Stánek - A02

Na technickém základu elektrického e-Crafteru v provedení L3H3 nabízí specializovaná nizozemská společnost Veth Automotive hned několik přestaveb včetně sklápěče. Stejně jako dodávka e-Crafter se tyto vozy uplatní zejména v nízkoemisních zónách velkých měst, kde bude do budoucna vyžadována schopnost jízdy s nulovými výfukovými emisemi. Sklápěcí mechanismus hliníkové korby je vybaven bezpečnostní pojistkou i tlačítkem pro nouzové přerušení pohybu. Při nejvyšší technicky přípustné hmotnosti 2758 kg se sklápěč e-Crafter pyšní užitečným zatížením až 742 kg. Hnací ústrojí je převzaté z e-Crafteru beze změn a vztahuje se na něj také původní záruka výrobce. Při využití odpovídající nabíjecí stanice lze lithium-iontovou trakční baterii nabít na 80 procent kapacity za pouhých 45 minut.


Elektrický pohon invalidních vozíků

Vystavovatel: HURT s.r.o. - Hala - 3, Stánek - A16

Jsme firma, která se primárně zabývá výrobou, montáží a prodejem speciálních komponentů pro hendikepované do vozidel. Výrobky vyvážíme do mnoha zemí světa.

Jako související činnost jsme se rozhodli vyvinout elektrický pohon vozíku pro vozíčkáře. Náš pohon vozíku HURT-e dodává nový rozměr mobility pro aktivní vozíčkáře. Vozíčkář může mít pouze toto jedno univerzální zařízení pro komplexní řešení své mobility. HURT-e patří do pohonů, které jsou svými vlastnostmi co nejvíce univerzální. Je lehký, skladný, snadno propojitelný. Náš způsob propojení vozíku s pohonem je unikátní. Pohon lze snadno demontovat a vozík má nezměněné vlastnosti. Pohon lze instalovat na jakýkoliv vozík s pevným i skládacím rámem.

Aktivní vozíčkáři dokážou zpravidla pohon sami obsluhovat, od naložení do auta, přes propojení s vozíkem po nabíjení.

Máme také spoustu příslušenství a speciální verzi s ovládáním pro kvadruplegiky pomocí naklápění řídítek.

Tento pohon je velmi výkonný díky 500 W motoru se slušným dojezdem okolo 30 km. Pro jezdce, kteří stráví s pohonem hodně času dokážeme nabídnout dodatečné baterie o několika kapacitách s dojezdem až do 90 km.

Díky tomu, že jste samo výrobci, dokážeme nabídnout rychlý servis a okamžité dodání náhradních dílů.


Volkswagen představuje rozrůstající se rodinu ID. ID.3

Vystavovatel: Porsche Česká republika s.r.o. - Hala - 4, Stánek - A02

ID.3 je prvním modelem, který je s neutrální bilancí emisí CO₂ nejenom vyráběn, ale jako vůz s neutrální bilancí CO₂ také dodáván zákazníkům. Při výrobě klademe důraz na energetickou efektivitu a využívání energie z obnovitelných zdrojů.

ID.3 představuje po Brouku a Golfu třetí kapitolu strategického významu v historii značky Volkswagen. ID.3 je prvním modelem Volkswagen na revoluční modulární platformě MEB, nabízí tři sady akumulátorů s kapacitou od 45 do 77 kWh a dojezd dle WLTP od 330 do 550 kilometrů. Ve výbavě vozu naleznete IQ.LIGHT, Head-up-Display a také hlasový asistent. ID.3 získalo pět hvězd v testech bezpečnosti NCAP stejně jako Golf.


Volkswagen představuje rozrůstající se rodinu ID. ID. LIFE

Vystavovatel: Porsche Česká republika s.r.o. - Hala - 4, Stánek - A02

Premiéra konceptu ID. LIFE

Studie kompaktního crossoveru ID. LIFE představuje naši vizi městské elektromobility příští generace. ID. LIFE ztělesňuje trvalou udržitelnost, digitální technologie, nadčasový design a inovativní uspořádání interiéru. Studie důsledně zohledňuje požadavky uživatelů a je výhledem na městskou mobilitu budoucnosti. Model ID. LIFE, který řadíme do segmentu malých vozů, bude k dispozici od roku 2025.


Přelomový elektromobil Kia EV6

Vystavovatel: Kia Czech s.r.o. - Hala - 4, Stánek - B03

Čistě elektrický crossover EV6 je prvním modelem značky Kia postaveným na nové modulární platformě pro elektromobily E-GMP, která umožňuje různorodé uspořádání interiéru pro větší prostornost ve voze odpovídající úrovni středních a větších SUV. S úctyhodným dojezdem až 528 km dojedete na jedno dobití například z Chebu do Ostravy. V městském provozu činí dojezd dokonce až 740 km, což při průměrném denním nájezdu 50 km ve městě vystačí na téměř 15 dní provozu bez dobíjení.

18 minut stačí

EV6 představuje celosvětově první systém vysokorychlostního dobíjení, díky němuž je EV6 kompatibilní s ultra rychlými nabíjecími stanicemi 800 V i častějšími rychlodobíjecími stanicemi 400 V bez potřeby speciálního adaptéru. Při využití 800V dobíječky směřuje proud ultra vysokou rychlostí přímo do akumulátoru, a dokáže tak nabít akumulátor EV6 za ideálních podmínek z 10 na 80 % kapacity za pouhých 18 minut (maximální dobíjecí výkon činí 250 kW), přičemž pro prodloužení dojezdu o 100 km strávíte u dobíječky jen necelé 4,5 minuty. Když EV6 zastaví u běžnější 400V dobíjecí stanice, tak pomocí vlastního elektromotoru a střídače zvyšuje 400 V z dobíjecí stanice na hladinu 800 V, čímž dokáže akumulátor dobíjet s maximálním možným výkonem.

Model Kia EV6 je nově dostupný také v Online prodeji na stránkách www.kia.cz


Elektromotorky SUPER SOCO od ANTIK Telecom

Vystavovatel: ANTIK Telecom s.r.o. - Hala - 3, Stánek - C01

Super Soco je moderní značka elektrických motocyklů, jejichž design je navrhován v Itálii a servisní centrum je vybudováno v Nizozemsku. Jsme výhradním distributorem v České republice i na Slovensku. Motocykly prodávame prostředníctvim obchodních zastoupení v největších městech ČR, přičemž momentálně vybíráme nejlepší prodejce v dalších městech. Každý model má platné typové schválení pro EU, čímž je zajištěno bezproblémové přihlášení i servisování motorek. Super Soco je kolekce elektrických motocyklů pro milovníky čisté energie s nulovým spalováním CO2 širokému publiku motoristických nadšenců, jejichž trh se neustále rozrůstá o nové „zelené“ řidiče. Naše portfolio zahrňuje modely skútrů jako CPX, CUX, CU mini, lehkých motorek jako TS X, TC nebo TS, a v neposlední řadě i vlajkovou loď TC Max a jeho limitovanou edici TC Pro. Na e-SALONU v Praze budete mít možnost vidět modely CPX, CUX, TC Max a CU mini a také naši unikátní hybridní nabíjecí stanici. Super Soco skútry jsou taky provozovány v největším „skútrsharingu“ na Slovensku, kde ve službě sdílených motocyklů nabízíme zákazníkům přes 120 sdílených prostředků. Super Soco je zákaznicky orientovaná značka, která pravidelně přináší na trh novinky v podobě nových, vylepšených modelů a na jaře 2022 se proto můžeme těšit na vylepšené verze modelů TS a TC.