Najdete na veletrhu - e-SALON


elBlesk - dostupné elektromobily, šetřete s každým ujetým kilometrem

Vystavovatel: BLOHMANN spol. s r.o. - Hala - 2, Stánek - B05

elBlesk přináší 100% elektrickou dopravu v podobě levných, jednoduchých a spolehlivých elektrických vozidel.
Po velmi úspěšném minulém ročníku vám letos na e-Salon přivážíme naši novinku - elektromobil elBlesk Tiger, který vás ohromí nejen svým designem, ale také obrovským vnitřním prostorem. Díky celorepublikové prodejní a servisní síti je vám elBlesk vždy nablízku. 

Přijďte si sami elBlesk vozy vyzkoušet do jednoho z našich prodejních a servisních center a staňte se i Vy součástí projektu elBlesk - bouře v dopravě! 

Více na: www.elblesk.cz
 


Elektrokola GreenBike

Vystavovatel: WM Profi s.r.o. - Hala - 2, Stánek - B03

 

Elektrokola GreenBike = Originální design s dokonale integrovanou baterií. Díky tomu elektrokola vypadají jako standardní horská kola.


Ultralehká letadla a komponenty pro ultralehká letadla

Vystavovatel: ULTRALIGHT DESIGN s.r.o. - Hala - 3, Stánek - B02

Společnost Ultralight Design s.r.o zastoupená majitelem Mg.A Miloslavem Novotným se zabývá od roku 1999 navrhováním a výrobou ultralehkých letadel a  komponentů pro ultralehká letadla i jiné aplikace výhradně za použití špičkových kompozitových materiálů. 

Na výstavě e-SALON představíme letošní novinku: tandemové motorové rogalo pojmenované EGO TRIKE pro rekreační, sportovní létání a především pro výcvik nových pilotů. Tandemové rogalo je evolučním vývojem jednomístného motorového rogala, které vzlétlo poprvé v roce 2012 a v současné době je již plně schválené pro provoz a sériovou výrobu pod LAA ČR. Zajímavostí je řešení pohonného systému u tandemového stroje s důrazem na vyšší bezpečnost. Jedná se v podstatě o dvoumotorový systém umístěný na jednu hřídel, který pohání jednu vrtuli. Při poruše jednoho systému je možné pokračovat na 50% příkon jako u dvoumotorového letadla.

Naše rogala jsou unikátní především svými výkony, velmi příjemnými letovými vlastnostmi a velmi vysokou úrovní pasivní bezpečnosti. Posádka sedí v otevřeném kokpitu jako na motocyklu, který skýtá mimořádný výhled a pocit obrovské svobody pohybu. V tomto aspektu je létání na motorovém rogale velmi podobné jízdě na motorce s rozdílem, že pilota neobtěžují dopravní zácpy a může se volně pohybovat i v 3D prostoru. Křídlo již není vyrobené z trubek a textilního potahu. Kostru křídla tvoří speciální konstrukce, více podobná konstrukci a technickému řešení letadla. Křídlo je aerodynamicky velmi čisté a výkonné a v kombinaci s rovněž plně kompozitovou karbon kevlarovou gondolou se sedačkami pro posádku tvoří ideální základnu pro použití elektrického pohonu. Konstrukce je díky moderním karbon kevlarovým materiálům velmi lehká a esteticky čistá. Z koncepce a dominantních výhod původních motorových rogal bylo potřebné plně zachovat možnost složení do malého prostoru za účelem jednoduché manipulace a možnosti přepravy bez nutnosti použití rozměrných přívěsů. EGO TRIKE je možné převážet v kufru osobního, nebo garáži obytného auta a sestavení před letem zvládne jediný člověk bez pomocníků během 1 hodiny.  Běžné konvenční motorové rogalo potřebuje ke svému letu motor o výkonu kolem 30HP pro jednomístné a 50HP pro dvoumístné. Náš lehký a aerodynamicky velmi čistý stroj potřebuje výkon téměř poloviční, což přímo vybízí k instalaci elektropohonu. Motory a baterie jsou relativně malé a cenově a technologicky mnohem dostupnější.

Od prvotních několika minut ve vzduchu se posunujeme stále směrem k většímu doletu a výdrži. V současné době kombinujeme dle požadavků baterie od kapacity 3 kWh a hmotnosti 15 kg, do kapacity 18 kWh a hmotnosti 90 kg. Nejlehčí stroj s nejmenší baterií má výdrž ve vzduchu 40 minut a dolet 45 km a naopak nejnovější tandemové rogalo s 90 kg bateríí na palubě má výdrž přes 2 hodiny a dolet 200 km. Rychlost nabíjení zatím odpovídá dostupnosti běžných elektrických zásuvek 220V a pohybuje se od 3 do 9 hodin. Prozatím se nechceme nechat omezovat tím, že musíme hledat silnější připojení pro nabíjení. Využíváme naopak stávající běžně dostupné možnosti.

Motory používáme s příkonem 12-32 kW na bezpečném napětí 58 Voltů. Celé systémy pohonu v současnosti pochází od německé firmy Geiger engineering.

Všechna naše motorová rogala jsou vybavena raketovými padákovými záchrannými systémy.

Závěrem bych chtěl připomenout hlavní důvod vzniku tandemového rogala - výcvik nových pilotů a také možnost si v praxi vyzkoušet jaké to je létat na elektřinu. Testovací let s názvem „ pilotem elektrického rogala na zkoušku“ je v nabídce nejen pro piloty, ale i pro naprosté začátečníky, kteří mají jednoduše zájem si vyzkoušet nevšední letecký zážitek.

Technické parametry:

EGO TRIKE tandem:

Rozpětí křídel                                                       12 m

Prázdná hmotnost bez pohonných baterí     125 kg

Hmotnost baterií                                            30-90 kg

Kapacita baterí                                                  6-18 kWh  

Maximální vzletová hmotnost                         332 kg

Motor elektrický   HPD 32 (HPD 20)            20-32 kW, 58 V

Vrtule třílistá pevná                                         1650 mm

 

 

EGO TRIKE solo:

Rozpětí křídel                                                        13,8 m

Prázdná hmotnost bez pohonných baterí        89 kg

Hmotnost baterií                                             15-30 kg

Kapacita baterí                                                   3-12 kWh  

Maximální vzletová hmotnost                          228 kg

Motor elektrický   HPD 12 (HPD 16)             12-16 kW, 58 V

Vrtule dvoulistá sklopná                                  1400 mm

WWW.ULTRALIGHTDESIGN.CZ

egotrike@gmail.com


Přední český výrobce nabíjecích stanic VOLTDRIVE - již 10 let na trhu

Vystavovatel: VOLTDRIVE s.r.o. - Hala - 2, Stánek - A11

VOLTDRIVE je tradiční český výrobce nabíjecích stanic pro elektromobily s již desetiletou historií. Na e-Salonu 2019 představí své nové nabíjecí stanice, které jsou oblíbené nejen díky svému designu, odolnosti a kvalitě, ale také pro svou variabilitu a možnosti řady „smart“ funkcionalit jako je například on-line připojení k centrále, autentizace uživatele  nebo bezhotovostní platby. Z širokého portfolia nabíjecích stanic VOLTDRIVE si vybere opravdu každý. Nejen díky tomu, že dosahují až 9x rychlejšího nabíjení než z běžné zásuvky, ale rovněž pro široké uplatnění na trhu, které není vázáno na licenční poplatky.

Značka VOLTDRIVE mimo jiné představí odborné i laické veřejnosti novou sloupkovou nabíjecí stanici SILENTIUM P, která je předvojem produktů nové generace. Mimo nabíjecí stanice se budou moci návštěvníci seznámit rovněž s využitím systému VoltGuard, který umožňuje bezproblémové a chytré nabíjení elektromobilů i na místech, kde je k dispozici pouze omezený elektrický příkon.

Pro návštěvníky výstavního stánku VOLTDRIVE bude připraveno i malé překvapení k výročí 10 let na trhu.

Více informací najdete na: www.voltdrive.com   


Elektromobil StudentCar SCX

Vystavovatel: VŠB-TUO, FMT, Katedra materiálů a technologií pro automobily - Hala - 2, Stánek - C03

Na stánku VŠB-TU Ostrava a Fakulty materiálově – technologické se představí expozice zaměřená na prezentaci společných projektů Fakulty materiálově – technologické a průmyslových partnerů ŠKODY AUTO, a.s. a EVC group, s.r.o. Prohlédnout si zde můžete stavebnici elektrické buggy, elektromobil StudentCar SCX a další exponáty.


Největší dopravce zajišťujícím městskou hromadnou dopravu v České republice

Vystavovatel: Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost - Hala - 2, Stánek - B02

Dopravní podnik hl. m. Prahy, a. s., je největším dopravcem zajišťujícím městskou hromadnou dopravu v České republice. Obsluhuje celkem 141 autobusových linek, dále 25 denních a 9 nočních tramvajových linek a 3 linky metra. K 1. 1. 2019 bylo ve vlastnictví společnosti 1 162 autobusů, 865 tramvajových vozů a 730 vozidel metra. Společnost ročně přepraví více než miliardu osob a ujede více než 180 mil. kilometrů. Podnik má k 1. 1. 2019 celkem 10 930 zaměstnanců, z toho 4 265 tvoří řidiči MHD. Jediným akcionářem Dopravního podniku je hlavní město Praha, množství dopravních spojů a zadání pro jízdní řády v Praze určuje společnost ROPID (Regionální organizátor Pražské integrované dopravy). Více informací o Dopravním podniku naleznete rovněž na http://www.dpp.cz.


e-Niro: praktický crossover s obdivuhodným dojezdem

Vystavovatel: KIA MOTORS CZECH s.r.o. - Hala - 4, Stánek - B03

Model e-Niro je první čistě elektrický crossover značky KIA. Díky svému dojezdu 615 km v městském provozu a 455 km v kombinovaném cyklu WLTP se řadí mezi nejpraktičtější elektromobily, které jsou dnes na trhu k dispozici. Jedním z důvodů je fakt, že model Niro byl od počátku vyvíjen jako praktický automobil pro alternativní pohony. Díky uložení baterie pod sedadly nabízí například prostorný zavazadelník o objemu 451 l.

Také e-Niro je k dispozici s vysokokapacitní lithium-iontovou baterií 64 kWh a výkonem 150 kW (204 k) nebo s baterií o kapacitě 39,2 kWh a výkonu 100 kW (136 k). Obě verze se při použití rychlodobíjecí stanice dobijí na 80 % během 42 minut. Při použití domácího Wallboxu trvá nabití na 100 % kapacity 6 nebo 9,5 hodiny v závislosti na typu baterie.

Jako první z elektromobilů značky KIA nabízí e-Niro systém autonomního nouzového brzdění, který umí detekovat kromě auta a chodců i cyklisty. Prodejní cena verze s prodlouženým dojezdem až 455 km v kombinovaném režimu činí 1 199 980 Kč, model s kapacitou baterie 39,2 kWh stojí o 50 tisíc korun méně. Bezkonkurenční 7letá tovární záruka platí na celý vůz včetně baterie s omezením do 150 tisíc km.

Více informací k modelu KIA e-Niro naleznete zde.

KIA letos slaví 75 let od svého založení

Automobilka KIA letos oslaví už 75 let své existence. Je tak vůbec nejstarší korejskou automobilkou. Zároveň je dohromady se svojí sesterskou značkou pátým největším výrobcem automobilů na světě. KIA vznikla v roce 1944 a původně pod názvem Kyunsung Precision Industry vyráběla díly pro jízdní kola. Následně přešla k výrobě malých motocyklů a nákladních vozů a v roce 1974 vyrobila také první osobní vůz KIA Brisa. Zlom v historii značky KIA na evropském trhu přišel v roce 2006, kdy začala s výrobou vozů ve slovenské Žilině a zároveň postupně najala nejlepší evropské automobilové kapacity. Díky tomu vznikl například oblíbený model cee‘d, který se stal českým autem roku 2008. Velkolepý úspěch zaznamenala také třetí generace SUV KIA Sportage (zakladatel celého segmentu SUV), která poprvé dokázala, že SUV vozy mohou nejen praktické, ale zároveň hezké.

V roce 1993 se KIA usadila díky společnosti KIA Motors Czech také na českém trhu. Jedním z prvních modelů, které zde KIA nabízela, přitom byla právě KIA Sportage. Od roku 2007 je nejprodávanějším modelem značky KIA na českém trhu model Ceed, jehož třetí generace byla na trh uvedena v roce 2018.

Více informací o automobilce KIA naleznete zde.


ŠKODA AUTO: Zažijte s námi elektrizující budoucnost

Vystavovatel: ŠKODA AUTO a.s. - Hala - 4, Stánek - A01

E-Mobilita klepe na dveře a značka ŠKODA je na tuto éru důkladně připravena. Do roku 2025 chce ŠKODA AUTO nabízet 10 elektrifikovaných modelů v různých segmentech.

Na veletrhu společnost představí hned několik modelů: CITIGOe iV, SUPERB iV a VISION iV. Elektrické CITIGO představuje dokonalý vůz do města, kde jeho kompaktní rozměry a bezemisní provoz přinesou největší výhody. SUPERB iV, první plug-in hybrid ŠKODA, kombinující spalovací motor s elektrickým pohonem, nabízí i možnost jízdy v čistě elektrickém režimu. VISION iV, vize čistě elektrického čtyřdveřového crossover-kupé, prvního vozu značky postaveného na modulární platformě pro elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen. Sériový vůz vycházející z této studie se začne vyrábět v roce 2020.

Přijďte se za námi s našimi vozy seznámit. Je na co se těšit!


LOGAREX Electricity Smart Metering Solutions

Vystavovatel: LOGAREX Smart Metering, s.r.o. - Hala - 2, Stánek - A19

Společnost Logarex Smart Metering s.r.o. je česká firma založená v roce 2011.  Jako vývojová, výrobní a dodavatelská firma se specializuje na pokrytí potřeb energetického odvětví se zaměřením na měření, zpracování a přenos dat. Společnost se zaměřuje na komplexní řešení požadavků zákazníka. Všechny technické činnosti firmy navazují na znalosti a dlouholeté zkušenosti vývojových a marketingových specialistů v oboru. Tyto zkušenosti zavazují k dalšímu vývoji nových technologií a produktů, které budou splňovat potřeby českých i zahraničních zákazníků, a k dalšímu rozšiřování své působnosti především na zahraničích trzích.

Rozmach internetu věcí

Technologicky orientované společnosti se zaměřují nejen na další zdokonalování výše koncových zařízení pro široké „osobní“ využití, ale také na rozšíření do mnoha dalších lidských činností. Hledají další prostor pro výrobu milionů koncových zařízení a pokouší se vyvolat poptávku po svých výrobcích v dosud neobsazených oblastech lidské činnosti. Díky tomu vznikají spousty konkrétních projektů, zaměřených na zvýšení efektivity a optimalizaci činností, jako je výroba a distribuce elektrické energie

Pro sítě internetu věcí existuje celá řada technologií. Ty nezákladnější jsou prostřednictvím kabelů připojeny k internetu prostřednictvím rozličných převodníků. Další jsou vybaveny běžně používanými bezdrátovými modemy s rozhraním Wi-Fi, Bluetooth nebo třeba Zigbee, které jsou vhodné pro komunikaci na malou vzdálenost, a jejich energetická náročnost není právě optimální. V neposlední řadě jsou to také zařízení schopná komunikovat přes mobilní sítě 2G, 3G nebo LTE. Nakonec jsou ještě specifické technologie optimalizovány pro přenos krátkých zpráv o malém objemu dat s minimální možnou energetickou náročností. V praxi jsme si ověřili jako velmi vhodný systém LoRa.

Technologie LoRaWAn využívá radiové komunikace, která tvoří přístupovou část obousměrné komunikační sítě.

Nabíjecí stanice pro elektromobily 2*22 kW

Nabíjecí stanice   je  vybavena dvěma vývody  a je určena pro montáž na  stojan nebo na  stěnu. Skládá se  z čtečky RFID, elektroměrů, modulu pro řízení nabíjení (včetně rozhraní komunikačního režimu), indikátoru stavu nabíjení a nabíjecího rozhraní. Nabíjecí stanice  má více ochranných funkcí. Při nabíjení lze sledovat stav připojení nabíjecího kabelu v reálném čase. Pokud dojde k poruše v nabíjení nebo vadnému připojení, nabíjení je  okamžitě ukončeno, aby byla zajištěna bezpečnost osob a vozidla během nabíjení. Externí komunikaci s monitorovacím centrem v reálném čase zajišťuje komunikační rozhraní Ethernet  s protokolem OCPP 1.6 (v přípravě),  a umožňuje sledování stavu nabíjení v reálném čase. Nabíjecí stanice má vysokou  odolnost proti prachu a vodě, kterou zajišťuje krytí s  ochranu  IP54. 

Základní parametry

   Vstup

AC 3*230/400V±15%   
    50±1Hz  TN-S
    I max = 3*64A

 

    Výstup

    2* 32A max

    2* 22 kW max

 


PROVĚŘENÁ CNG AUTA ZE ŠVÉDSKA SE ZÁRUKOU

Vystavovatel: Eurocng, s.r.o. - Hala - 3, Stánek - A02

Společnost EUROCNG si klade za cíl podporovat rozvoj dopravy na zemní plyn a bioplyn v České republice a regionu střední Evropy.

Stlačený zemní plyn (CNG – compressed natural gas) jako palivo pro osobní vozy i nákladní a autobusovou dopravu je navýsost ekologickou, ekonomickou a v neposlední řadě i bezpečnou alternativou ke konvenčním fosilním palivům.Začátkem roku 2016 jsme otevřeli CNG showroom v Hostivici u Prahy, kde nabízíme velký výběr originálních CNG vozů dovezených převážně ze Švédska.

Všechna naše auta prodáváme se zárukou pro ojetá vozidla Defend na 12 měsíců nebo 20.000 km, vždy v nejširším možném krytí dle stáří a nájezdu vozidla. Od 1.1.2018 máme jako jediní v ČR zárukou pokryté i vybrané CNG komponenty na vozech mladších 6ti let s nájezdem do 200.000 km.

Během roku 2018 jsme přešli na nezávislou kontrolu technického stavu našich vozů, kdy každé auto je prověřeno nezávislou autoritou a je mu vystaven protokol o skutečném stavu. Eventuální nutné opravy, které z této kontroly vyplynou, provádíme ještě před prodejem na vlastní náklady. Klient od nás vždy odjíždí s vozem, který nevyžaduje další investice a je plně připravený k provozu.

Souběžně s prodejem skladových vozidel v Praze se také zabýváme zakázkovým dovozem automobilů ze Švédska a to i na jiný pohon, než CNG. Specializujeme se zejména na zánovní vozy Volvo a Subaru, ale umíme uspokojit poptávku i na jiné značky.


Ušetřeno.cz – chytří šetří s námi

Vystavovatel: Ušetřeno.cz s.r.o.

Ušetřeno.cz je největší nezávislý online srovnávač služeb pro domácnosti v ČR. Nabízí bezplatné srovnání produktů více než 100 společností z energetiky, telekomunikací, financí a pojištění.


KIA na e-SALON poprvé přiveze 2. generaci modelu e-Soul

Vystavovatel: KIA MOTORS CZECH s.r.o. - Hala - 4, Stánek - B03

Automobilka KIA přiveze coby jeden z leaderů elektrifikace v České republice na veletrh e-SALON dva čistě elektrické modely, oba s dojezdem přesahujícím 450 km v kombinovaném cyklu a 600 km v čistě městském provozu. Vůbec poprvé v České republice bude k vidění druhá generace modelu e-Soul a vystaven bude také první čistě elektrický crossover značky KIA, model e-Niro. Kromě dvou praktických elektromobilů přitom KIA v České republice nabízí další 3 elektrifikované modely (Niro Hybrid, Niro Plug-in Hybrid a Sportage Mild Hybrid). Díky tomu nabízí jedno z nejširších portfolií ekologických vozů na českém trhu. Do roka přitom kromě dalších elektrifikovaných modelů představí také první model na vodíkové palivové články.

e-Soul: premiéra 2. generace kultovního elektromobilu

Ve své české výstavní premiéře se na veletrhu e-SALON představí zcela nová generace elektromobilu e-Soul, který nabízí v kultovním, typicky hranatém designu dojezd až do vzdálenosti 452 km v kombinovaném cyklu a až 648 km ve městě podle metodiky WLTP. To vše díky vysokokapacitní lithium-iontové polymerové baterii s kapacitou 64 kWh. Synchronní AC elektromotor nabízí maximální výkon 150 kW (204 koní), maximální točivý moment 395 Nm a kombinovanou spotřebu (dle WLTP) 15,7 kWh na 100 km.

e-Soul bude k dispozici také s baterií o kapacitě 39,2 kWh, se kterou nabídne výkon 100 kW (136 koní) a dojezd až do vzdálenosti 277 km. Obě verze se na rychlodobíjecí stanici (100 kW) nabijí na 80 % za 42 minut a v domácím prostředí při využití dobíjecí stanice Wallbox (max. 7,2 kW) se na 100 % kapacity dobijí za 9,5 hodiny, respektive za 6 hodin v případě slabší baterie.

V základní výbavě modelu e-Soul bude mimo jiné prémiový audio systém Harman Kardon nabízející 10 reproduktorů. Prodejní cena činí 1 199 980 Kč za model s vysokokapacitní baterií, v případě slabší baterie je o 50 tisíc Kč nižší. Stejně jako na ostatní vozy z portfolia značky je i na model KIA e-Soul a všechny jeho komponenty nabízena dosud nepřekonaná 7letá tovární záruka.

Více o modelu e-Soul se dozvíte zde.


MAMIBIKE je značka české elektrokoloběžky

Vystavovatel: MAMIBIKE - Hala - 2, Stánek - C08

MAMIBIKE je značka české elektrokoloběžky, která spojuje aktivní sport s pohodovou vyjížďkou bez námahy. Baterie, která se stala součástí nášlapu, je tak plochá, že se podařilo udržet nízký nášlap i pro sportovní jízdu bez využití motoru. Firma SPOLMETAL, s.r.o., která je výrobcem koloběžek MAMIBIKE má mnohaleté zkušenosti s obráběním a zpracováním kovů, které zúročila i při vývoji elektrokoloběžek MAMIBIKE.


Technologie pro samořídící auta vznikají v České republice

Vystavovatel: VALEO AUTOKLIMATIZACE k.s. - Hala - 2, Stánek - B04

Valeo vás zve na svůj stánek na výstavě e-SALON, kde vás nechá nahlédnout do budoucnosti aut. Nejenže se podíváte na auto, které testuje senzory pro budoucí samořídící vozy, ale s virtuální realitou se přenesete do pařížského provozu, abyste si ověřili, že jsme autonomii již velice blízko. Svou cestu do budoucnosti můžete díky rozšířené realitě zakončit na Valeo testovacím polygonu, kde se připravuje prostředí pro testování špičkových systémů samořízení.  

Tři technologické a sociální revoluce utvářejí největší historický vývoj v automobilovém průmyslu za poslední dobu: elektrifikace, autonomní vozidla a digitální mobilita. Tyto tři vzájemně propojené revoluce přinášejí rychlou, radikální změnu automobilů a způsob, jakým je používáme, přičemž vozidlo v klasickém pojetí postupně ustupuje do pozice chytrého auta, podobně jako byl telefon nahrazen chytrým telefonem.

Valeo, jako technologická firma je v epicentru všech těchto tří revolucí. Na e-SSALONU představíme technologie pro autonomní řízení, naše výzkumné a vývojové aktivity v České republice v tomto oboru a naše technologie pro e-mobilitu.

Jsme průkopníkem ve vývoji systému pro autonomní řízení. Nabízíme nejširší spektrum senzorů zahrnující ultrazvukové senzory, kamery, systémy LiDAR (detekce pomocí laserových paprsků) či radary. Tato zařízení fungují jako oči a uši vozidla. S technologií SCALA® je Valeo první a zatím jediný výrobce v oblasti automotive, který sériově vyrábí laserové snímače. SCALA® je také jediný senzor na trhu, který dokáže detekovat jak pevné, tak pohyblivé předměty, a to do vzdálenosti až 150 m v zorném poli 145°. Sledování okolí vozidla je jednou z našich hlavních know-how. Zpracování dat pořízených těmito snímači je další oblastí high-tech znalostí a zkušeností. Náš software spojuje data stejným způsobem, jak mozek zpracovává informace z pěti lidských smyslů. Vyvíjíme také systémy umělé inteligence (AI), které vozům umožňují se samostatně učit. Algoritmy pro zpracování informací a systémy umělé inteligence jsou propojeny, aby umožnily vozidlu provádět vlastní rozhodnutí. Výsledky vývoje autonomních systémů jsme již ukázali během mnoha předváděcích jízd našeho prototypu autonomního vozidla Cruise4U, konkrétně při 24hodinovém testu po pařížském okruhu, či cestou po Evropě a po Spojených státech.

Výrazem „e-mobilita“ neoznačujeme pouze nástup elektromobilů, ale i různých hybridních řešení. Valeo, které vynalezlo systém Stop-Start používaný v milionech vozidel po celém světě, vyrábí zhruba 25 milionů 12V mild-hybrid systémů ročně. Stejně jako systémy Stop-Start pomáhají tyto technologie zvyšovat účinnost spalovacích motorů tím, že dochází k rekuperaci brzdné energie.

Valeo také vyvinulo hybridní systém spojující nízkonapěťový (48V) elektromotor s tradičním spalovacím motorem, který dokáže obnovit kinetickou energii získanou při brzdění a zpomalování a jež následně použije k pohonu vozidla. Valeo již podepsalo 25 smluv na toto mild-hybridní řešení snižující spotřebu paliva a emise CO2 přibližně o 10 %, a to za velmi přijatelné náklady.

V rámci společného podniku Valeo Siemens eAutomotive ale nabízíme samozřejmě i vysokonapěťové řešení (nad 60V) určené pro hybridní, plug-in hybridní i elektrické modely. V prvních čtrnácti měsících své existence společnost Valeo Siemens eAutomotive získala objednávky v celkové výši 10 miliard eur. S 15% podílem na trhu v roce 2018 jsme lídrem také v oblasti chladicích systémů baterií, které jsou potřebné pro zajištění dostatečné životnosti a výkonu baterie.

 


Porsche ČR prezentuje projekt nabíjecí infrastruktury MOON

Vystavovatel: Porsche Česká republika s.r.o. - Hala - 4, Stánek - B01

Společnost Porsche Česká republika, největší importér automobilů do ČR, představí na e-SALONU svůj projekt MOON, jehož cílem je nabídnout firmám i soukromým zákazníkům komplexní služby a vyspělá zařízení pro nabíjení elektromobilů. Produktová řada MOON zahrnuje také systémy pro trvale udržitelnou výrobu elektrické energie a její uchovávání. MOON je důležitým krokem v realizaci strategie koncernu Volkswagen v oblasti elektrické mobility.

Komplexní nabídka značky MOON pro soukromé sektory i veřejnost sahá od elektronicky řízeného kabelu pro nabíjení střídavým proudem a výkonem až 22 kW přes nástěnné nabíječky, domácí akumulátorové systémy a fotovoltaické nabíjecí systémy až po zařízení pro rychlé nabíjení stejnosměrným proudem o výkonu až 300 kW. Sofistikovaná nabíjecí zařízení mohou být komfortně ovládána i na dálku prostřednictvím aplikace v chytrém telefonu.

 


Czech New Energies Rallye

Vystavovatel: ČK motorsport s. r. o. - Hala - 3, Stánek - A01

Czech New Energies Rallye je tradiční automobilová soutěž zaměřená na čistou mobilitu. Devátý ročník jihočeské rallye pravidelnosti bude v roce 2020 opět součástí světového seriálu FIA Electric and New Energy Championship, pořádaného pod hlavičkou Mezinárodní automobilové federace. Prezentace sportovního podniku určeného pro elektromobily, hybridy, vozidla poháněná CNG, LPG či jiným alternativním palivem nebude na veletrhu e-SALON chybět.

 


E.ON Drive: Díky, že dokážete myslet jinak-vstupte s námi do světa čisté mobility

Vystavovatel: E.ON - Hala - 3, Stánek - B01

Společnost E.ON se čistou mobilitou zabývá několik let. V oblasti výstavby dobíjecích stanic jsme začali být aktivnější po získání dotací v rámci budování transevropské dopravní sítě. V současné době E.ON provozuje na úze­mí ČR 44 veřejných dobíjecích stanic z toho je jedna ultrarychlá. Jen do konce letošního roku plánujeme otevřít další ultrarychlou a dalších 11 rychlodo­bíjecích stanic. Do roku 2020 plánuje spo­lečnost dosáhnout počtu 100 veřejných dobíječek, přičemž většinu z nich by měly tvořit ty vysokorychlostní. Kromě toho se bude pokračovat i v rozvoji infrastruktury AC stanic s pozvolným dobíjením, kterých v následujících letech přibydou desítky. V oblasti čisté mobility se společnost E.ON nevěnuje pouze výstavbě dobíjecích stanic, ale i výstavbě a provozu CNG plnících stanic. V současné době jich provozujeme 27. V příštích letech plánujeme vystavět další 4.

Na výstavě se bude společnost prezentovat v oblasti čisté mobility. Přijďte se za námi podívat do našich prostor. Výstavní prostory jsou koncipovány v duchu největšího dobíjecího pointu v ČR, tím je Vystrkov u Humpolce. K dispozici Vám budou naši odborníci. Zeptat se můžete na dotace, výstavbu a vlastně na vše, co Vás o čisté mobilitě zajímá.

 


Elektřina.cz – jiskřivé novinky ze světa energií a techniky

Vystavovatel: Ušetřeno.cz s.r.o.

Elektřina.cz je odborný server zaměřený na témata týkající se energií, techniky a technologií. Hlavním cílem je podávat čtenáři srozumitelné, faktické a objektivní informace a zároveň mu pomoci při výběru vhodného dodavatele elektřiny, věcí do domácnosti nebo elektromobilů.

 


Apache, to jsou kola s příběhem

Vystavovatel: Apache Bicycles - Hala - 2, Stánek - C09

Jsme česká značka, čtyř českých společníků, s českým kapitálem. Co je náš příběh? Od roku 2001 vyrábíme kola. Naše zaměstnání je nám zábavou i koníčkem. Je to práce dynamická a po všech stránkách zajímavá. Pracujeme v malém a mladém týmu. Celou kolekci jízdních kol i elektrokol vyrábíme v Čechách, většinu v malé fabrice v Úpici v Jestřebích horách a část kol u partnera v Šumperku. Dáváme práci českým lidem. Bavíme nás naše práce. Dává nám vyšší smysl, protože spoustu našich zákazníků díky elektropohonu vrací zpátky do sedla. Vrací je zpátky do aktivního života. Děláme lidem radost. Třeba se i vám naše práce a naše kola líbí. Třeba i vy už jste, nebo jednou budete naším spokojeným zákazníkem. Třeba i vy už s námi píšete náš společný příběh. Apache, to jsou kola s příběhem.


VOLKSWAGEN PASSAT GTE

Vystavovatel: Porsche Česká republika s.r.o. - Hala - 4, Stánek - B02

GTE – krátkodobě vozidlo s nulovými emisemi. Passat GTE s technologií plug-in hybrid je zástupce nové generace externě nabíjitelných hybridních modelů Volkswagen s výrazně delším dojezdem. Rozhodujícím znakem jsou akumulátory s vyšší kapacitou. V případě modelu Passat došlo k jejímu zvýšení o 31 procent na celkových 13 kWh oproti předchozímu modelu. S tímto množstvím elektrické energie ujede Passat GTE dle metodiky WLTP pomocí výhradně elektrického pohonu až 56 km. Tyto hodnoty odpovídají dojezdu cca 70 km v kombinovaném cyklu EU, což je o velých 20 km více než u předchůdce. Možnosti využití modelu Passat GTE se tím zásadně mění. Dokonce i ve velkých metropolích, jako je Berlín nebo Paříž, postačuje větší kapacita akumulátorů k absolvování většiny každodenních jízd výhradně s elektrickým pohonem, a tím s nulovými emisemi. Díky nově nastavenému hybridnímu režimu je nyní mnohem snadnější uložit i při jízdě na velké vzdálenosti do akumulátorů dostatek elektrické energie pro jízdu s nulovými emisemi na posledním úseku trasy do cíle v městské oblasti.

GTE – předurčen rovněž pro dálkové trasy. Hospodárný zážehový motor (TSI) modelu Passat GTE je na delších trasách a při rychlosti jízdy vyšší než 130 km/h podporován výkonným elektromotorem. Hnací síla elektromotoru může přitom pomáhat při akceleraci, a to zejména ve sportovním režimu „GTE“, který nabízí nevšední jízdní dynamiku, protože elektromotor poskytuje okamžitě maximální točivý moment. Aktuální hybridní pohon modelu Passat GTE s možností externího nabíjení je ústředním technickým modulem pro novou éru elektrické mobility. Passat GTE totiž spojuje výhody elektrického pohonu s kvalitami vozidla pro cestování na velké vzdálenosti. Díky tomu vznikl jeden z nejhospodárnějších modelů střední třídy současnosti – s nulovými emisemi ve městě a čistým a úsporným provozem na dálkových trasách. Passat GTE o výkonu 160 kW/218 k splňuje totiž jako jedno z prvních vozidel své třídy již nyní limity emisní normy Euro 6d, která začne pro nové vozy platit až od roku 2021.


Elektrické motocykly Racceway

Vystavovatel: RULYT s.r.o. - Hala - 2, Stánek - A01

Firma Rulyt s.r.o. založena v roce 1997, jako distributor sportovního zboží, na výstavě e-SALON představuje elektrické skútry, koloběžky a E-Babetu.


Výkon, stabilita, vývoj, váha, energie… tým studentské elektroformule eForce s 4ISP posouvají hranice

Vystavovatel: 4ISP s.r.o. - Hala - 2, Stánek - C10

Pro sezónu 2019 tým připravil po mechanické stránce zcela nový monopost. Osmá generace elektrické formule má nový monokok, který umožnil zástavbu optimalizovaného akumulátoru. Díky firmě 4isp, která nám pomocí laseru řezala velmi tenké měděné a niklové plechy, jsme byli schopni vyrobit kvalitní battery pack. Řezání takových plechů je natolik specifické, že většina firem zabývajících se laserovým řezáním nám tyto plechy odmítla vyřezat. Optimalizovaný akumulátor slibuje rychlejší časy při vytrvalostní disciplíně závodů. Elektrická sekce týmu se zaměřila zejména na vylepšení telemetrie, se kterou souvisí vyladění kontroly trakce a přidání přesného měření inerciálního bodu monopostu. Proběhla také miniaturizace všech řídících jednotek.


Přední český web se specializací na elektromobilitu

Vystavovatel: 24net s.r.o. - Hala - 2, Stánek - A05

fDrive.cz je přední český web se specializací na elektromobilitu, hybridní pohony, moderní technologie v autech a budoucnost dopravy. Nechybí podrobné testy, videa na YouTube, denní aktuální zpravodajství nebo analytické články. Součástí fdrive.cz je také nejlepší česká mapa nabíjecích stanic nebo podrobný katalog specifikací elektromobilů i hybridů.


VOLKSWAGEN ID.3

Vystavovatel: Porsche Česká republika s.r.o. - Hala - 4, Stánek - B02

ID.3 – začátek nové éry. Volkswagen vstupuje do nové éry klimaticky neutrální mobility a představuje elektromobil ID.3. První model na základě platformy MEB zkonstruované výhradně pro elektromobily má neutrální bilanci emisí CO2, ohromí vysokou úrovní jízdní dynamiky, která je pro elektromobily charakteristická, je kompletně síťově propojený a ve speciální edici ID.3 1ST se třemi variantami výbavy umožní zpočátku dojezd až 420 kilometrů (WLTP). Všechny modely ID.3 1ST jsou vybaveny nejžádanější sadou akumulátorů, která disponuje skutečně využitelnou kapacitou 58 kWh. Pro sériovou verzi budou později nabízeny také menší sady akumulátorů s kapacitou 45 kWh a dojezdem až 330 kilometrů, resp. větší sady akumulátorů s kapacitou 77 kWh a dojezdem až 550 kilometrů. Díky možnosti rychlého nabíjení lze u modelu ID.3 1ST doplnit pomocí nabíjecího výkonu 100 kW během 30 minut dostatek elektrické energie pro ujetí 290 kilometrů (WLTP) nebo cca 200 km na dálnici – to je výrazně více, než je dosud v segmentu kompaktních vozů obvyklé.

ID.3 – trvale udržitelná hodnota. Dlouhá životnost je zajištěna. Volkswagen bude poskytovat záruku na akumulátory modelu ID.3 po dobu 8 let, resp. do ujetí 160 000 kilometrů. ID.3 dává najevo také svým vzhledem, že je více než jen dalším novým modelem. Jeho vizionářský design již zdaleka ohlašuje novou éru elektromobility, ale současně také vytváří nabídku prostoru, která zcela využívá výhody kompaktní konstrukce elektrického pohonu. Při vnějších rozměrech, které jsou srovnatelné s modelem Golf, nabízí interiér modelu ID.3 vnitřní prostor, který nemá v této třídě obdoby. Vzhledem k tomu, že základní cena sériově vyráběného modelu bude v Německu pod hranicí 30 000 eur, bude ID.3 po odečtení pravděpodobných státních subvencí porovnatelný s typickými kompaktními vozy – a tedy elektromobilem pro široké vrstvy motoristů. Mimořádnou pozornost zasluhuje jedinečný poměr mezi cenou a dojezdem, který bylo možné zrealizovat pouze díky důslednému strategickému zaměření Volkswagenu na elektromobily, jež přineslo nezbytné úspory z rozsahu. První vozy ID.3 budou  předány zákazníkům v polovině roku 2020.

 


soutěž EcoCar

Vystavovatel: ČISTÁ MOBILITA z.s. - Hala - 2, Stánek - C01

Spolek Čistá mobilita (na veletrhu expozice č. 2C01) v součinnosti s organizátorem veletrhu pořádá soutěž EcoCar.

Hlasování v anketě EcoCar probíhá od 14. listopadu do 31. listopadu 2019. Veřejnost, novináři a odborníci budou moci hlasovat na webu Čistá mobilita nebo formou vyplněného formuláře v rámci veletrhu čisté mobility E-Salon konaného v PVA Praha Letňany. Každý hlasující má pouze 3 hlasy z unikátní IP pro každou kategorii nominovaných vozidel (Elektromobil, Hybrid, Vozidlo spalující plyn).

V kategorii Elektromobil, Hybrid a Vozidlo spalující plyn se nominují všechna prodávaná vozidla u oficiálních dealerů výrobních značek na českém území v období od 1.1. do 31.10.2019. V kategorii Hybrid budou zařazena jen vozidla s emisní stopou do 50 g CO2 na ujetý kilometr.

Cílem této speciální ankety, ve které o vítězi rozhoduje odborná i široká veřejnost, je vyzdvihnout modely nejšetrnější k životnímu prostředí. Hodnotí se přitom modely nominované v anketě a varianty, které jsou v době ankety již v oficiální české distribuci.

Více informací naleznete na: https://www.cistamobilita.cz/ecocar-2019/


Lehký užitkový elektromobil eTGE

Vystavovatel: MAN Truck & Bus Czech Republic s.r.o. - Hala - 3, Stánek - B04

Společnost MAN Truck & Bus v letošním roce rozšíří svou nabídku o lehký užitkový elektromobil eTGE, který je dvojčetem již dříve představeného modelu e-Crafter značky Volkswagen Užitkové vozy.

MAN TGE se poprvé představil v létě roku 2016 a je výsledkem spolupráce společnosti MAN Truck & Bus se značkou Volkswagen Užitkové vozy, což potvrzuje jeho vzhled i technika, kterou sdílí s aktuální generací modelu Volkswagen Crafter.

Společnost MAN Truck & Bus nabízí vozidla modelové řady TGE v řadě verzí od klasické skříňové dodávky přes valník až po podvozek s kabinou připravený pro montáž účelové nástavby.

V letošním roce pak nabídku dále rozšíří provedení eTGE, jehož označení odhaluje, že k jeho pohonu slouží elektromotor. Sériová výroba této verze se podle materiálů společnosti MAN Truck & Bus rozběhne v červenci letošního roku.

MAN eTGE je stejně jako sesterský Volkswagen e-Crafter vybaven elektromotorem o výkonu 100 kW a točivém momentu 290 N.m. Potřebnou energii pohonné jednotce poskytují lithium-iontové baterie s kapacitou 36 kWh, které mají při správném způsobu dobíjení a údržby přijít po deseti letech a dvou tisících dobíjecích cyklů maximálně o 15 % své kapacity.

Společnost MAN Truck & Bus uvádí, že dojezd modelu eTGE na jedno nabití se má pohybovat kolem 160 km a jeho maximální rychlost je s ohledem na plánované využití v městském provozu omezena na 90 km/h. Při využití nabíjecí stanice o výkonu 40 kW mají mít baterie během 45 minut až 80 % své kapacity. Přibližně devět hodin je zapotřebí pro plné nabití s napájecím napětím 220V.

Při uvedení na trh bude MAN eTGE nabízen se standardním rozvorem náprav, vysokou střechou a užitečným zatížením od 950 do 1700 kg. Podle současných informací zamíří první exempláře do metropolitních oblastí Německa, Rakouska, Belgie, Francie, Norska a Nizozemska.


Přijďte k nám do stánku PRE a nahlédněte s námi do budoucnosti mobility

Vystavovatel: Pražská energetika, a. s. - Hala - 2, Stánek - A04

A na co se můžete těšit? Ukážeme vám žhavou novinku roku 2019 - čistě elektrickou Škodu Citigo iV s dojezdem 260 km. Uvidíte také jednu z prvních ultrarychlých dobíjecích stanic na našem území, která dokáže nabíjet elektromobily výkonem až 300 kW. Představíme vám aktuální plán rozvoje sítě našich dobíjecích stanic PREpoint. Vysvětlíme vám, jak můžete dobíjet svůj vůz ve vlastní garáži. Navíc si můžete na unikátním stroji vyrobit svou vlastní elektřinu. Ukážeme vám také moderní řešení pro pražské ulice a to chytrou lampu PRE, která nejenom svítí, ale také šíří signál Wi-Fi, má tlačítko pro přivolání pomoci v případě nouze a senzory hluku, teploty, prachu a vlhkosti. Lampa je navíc dobíjecí stanice.


Inovativní produkty, systémy a řešení pro elektrotechniku a automatizaci

Vystavovatel: PHOENIX CONTACT, s.r.o. - Hala - 2, Stánek - A16

Jsme dceřiná společnost německé společnosti působící 25 let na českém trhu, dodáváme kompletní sortiment elektro výrobků a služeb v České republice.

Jedná se o výrobky, které jsou určeny nejen do rozváděčových skříní - svorky a příslušenství, materiály pro značení svorek, vodičů a zařízení, relé, převodníky napětí, napájecí a záložní zdroje, přepěťové ochrany, PCB konektory a průmyslové konektory, Phoenix Contact dokáže také zajistit jednotlivé prvky nebo kompletní řešení z oblasti automatizace.

Samostatnou skupinou jsou pak produkty pro oblast emobility - řídící jednotky, zásuvky, kabely a ochranné prvky. Zástupce těchto produktů naleznete na našem stánku.

Stejně jako v mateřské společnosti i my plníme hlavní poslání dané mottem Phoenix Contact- Inspiring Innovations.

 


Innogy Energo - aktuálně největší provozovatel CNG stanic

Vystavovatel: innogy Energo, s.r.o. - Hala - 2, Stánek - A10

Společnost innogy Energo se zaměřuje především na podnikatelské aktivity spojené s výrobou tepelné a elektrické energie, čistou mobilitou, provozování lokálních distribučních soustav elektřiny a nově i instalace fotovoltaických panelů společně s bateriovými úložišti. Čistá mobilita pak pokrývá jak činnosti v oblasti stlačeného zemního plynu (CNG), tak i v elektromobilitě. Jedná se především o výstavbu a provozování plnicích stanic CNG, jeho prodej v dopravě a také výstavbu a provoz nabíjecích stanic pro elektromobily. Aktuálně je innogy Energo největším provozovatelem CNG stanic.


Modernizovaný Hyundai IONIQ vstupuje na český trh

Vystavovatel: Lenner Motors s.r.o. - Hala - 3, Stánek - C02

Hyundai Motor uvádí na trh novou modelovou řadu IONIQ s rozsáhle vylepšenou konektivitou a designem, z níž si mimořádnou pozornost zaslouží nejnovější verze revolučního elektromobilu. IONIQ byl v době své premiéry v roce 2016 prvním automobilem na světě koncipovaným od začátku pro tři různé elektrifikované pohony – hybridní, hybridní s možností vnějšího nabíjení a výhradně elektrický. Nabídka modelové řady IONIQ byla nyní vylepšena rozšířenou technickou výbavou a modernizovaným vzhledem. Hyundai znovu potvrzuje své postavení lídra budoucí mobility, zatímco ostatní výrobci svá první ekologická vozidla teprve plánují nebo zahajují jejich prodej.  


soutěž EcoCar

Vystavovatel: ČISTÁ MOBILITA z.s. - Hala - 2, Stánek - C01

Spolek Čistá mobilita (na veletrhu expozice č. 2C01) v součinnosti s organizátorem veletrhu pořádá soutěž EcoCar.

Hlasování v anketě EcoCar probíhá od 14. listopadu do 31. listopadu 2019. Veřejnost, novináři a odborníci budou moci hlasovat na webu Čistá mobilita nebo formou vyplněného formuláře v rámci veletrhu čisté mobility E-Salon konaného v PVA Praha Letňany. Každý hlasující má pouze 3 hlasy z unikátní IP pro každou kategorii nominovaných vozidel (Elektromobil, Hybrid, Vozidlo spalující plyn).

V kategorii Elektromobil, Hybrid a Vozidlo spalující plyn se nominují všechna prodávaná vozidla u oficiálních dealerů výrobních značek na českém území v období od 1.1. do 31.10.2019. V kategorii Hybrid budou zařazena jen vozidla s emisní stopou do 50 g CO2 na ujetý kilometr.

Cílem této speciální ankety, ve které o vítězi rozhoduje odborná i široká veřejnost, je vyzdvihnout modely nejšetrnější k životnímu prostředí. Hodnotí se přitom modely nominované v anketě a varianty, které jsou v době ankety již v oficiální české distribuci.

Více informací naleznete na: https://www.cistamobilita.cz/ecocar-2019/


Hyundai NEXO

Vystavovatel: Lenner Motors s.r.o. - Hala - 3, Stánek - C02

NEXO je po technické stránce vlajkovou lodí neustále rozšiřované nabídky ekologických automobilů značky Hyundai. Jeho základem je nově vyvinutá speciální platforma. Hyundai Motor pro ni používá označení FUV – Future Utility Vehicle (vozidlo budoucnosti s mimořádnou úrovní užitných vlastností) – kombinující praktičnost SUV/crossoveru s vyspělou technikou elektrického pohonu, komplexní nabídkou asistenčních funkcí a inovativními, velmi přitažlivými stylistickými prvky. Nový NEXO má nejdelší dojezd v segmentu elektromobilů s akumulátory, resp. palivovými články. Jeho hodnota 666 km (podle metodiky WLTP)/756 km (v kombinovaném jízdním cyklu EU) je porovnatelná s vozidly poháněnými spalovacím motorem a umožňuje řidičům cestování na dlouhé vzdálenosti.


Unicorn představí své produkty v oblasti e-mobility

Vystavovatel: Unicorn a.s. - Hala - 2, Stánek - A08

Oblast E-Mobility považujeme za jednu z klíčových strategických priorit. V posledních letech do této oblasti znatelně investujeme, vyvíjíme nové produkty a domlouváme strategická partnerství. Přijďte se podívat jak fungují naše produkty v praxi.

ChargeUp – snadná aplikace pro koncové uživatele i provozovatele stanic

Řešení v oblasti elektromobility musí zajistit spojení mezi provozovateli nabíjecích stanic, obchodníky i distributory elektrické energie na straně jedné, s koncovým zákazníkem (uživatelem elektrovozu) na straně druhé. Potřeby obou jsou rozdílné. I informační systémy, jsou pro plnění jejich potřeb odlišné, ale bezpodmínečně nutná je jejich dokonalá integrace. To přesně řeší naše aplikace ChargeUp.

Pro provozovatele a distributory splňuje bezproblémový provoz nabíjecích stanic a jejich optimální využití s cílem výdělku z nabíjení. Díky aplikaci mohou své stanice snadno spravovat odkudkoliv, mají přehled o veškerých chybách, mohou evidovat základní informace o zákaznících, spravovat platby a faktury. Aplikace je navíc osvobozuje od řešení veškeré administrativy.

Koncoví zákazníci přijdou do přímého styku se systémem, buď přímým kontaktem s nabíjecí stanicí nebo prostřednictvím webové aplikace. Aplikace by proto měla být připravena tak, aby dokázala nejen naplnit hlavní cíle, ale plnila i požadavky na rychlou identifikaci provozovatele a jednoduché grafické rozhraní.

I tak hlavním cílem aplikace zůstává komfortní nabití vozu. Naši aplikaci není potřeba instalovat a uživatel se nemusí nikam registrovat. Zahrnuje přehlednou mapu a seznam stanic a po vybrání stanice odnaviguje uživatele přímo k ní. Uživatel má přehled o svém nabíjení, veškeré daňové doklady k dispozici, placení je rychlé a snadné a funguje i prostřednictvím platební karty.

Aplikace ChargeUp je navíc plně responsivní, tzn. že veškeré operace lze realizovat jak na desktop, tak na mobilním zařízení. Výhodou takového přístupu je například možnost nabití elektromobilu díky mobilnímu zařízení a následné stažení daňového dokladu z pohodlí domova přes PC.

Více naleznete na stránkách www.chargeup.cz.

 


Zcela nová Kona Electric a Kona Hybrid

Vystavovatel: Lenner Motors s.r.o. - Hala - 3, Stánek - C02

Zcela nová Kona Electric je nejnovějším členem úspěšné rodiny a upevňuje vedoucí postavení společnosti Hyundai Motor v segmentu ekologických vozidel. Kombinuje silné stránky SUV s výkony a výhodami elektrického pohonu. Hyundai je první automobilovou značkou v Evropě, která nabízí všem zákazníkům malé SUV se zcela elektrickým pohonem. Kona Electric umožňuje zákazníkům kombinovat dva nejrychleji rostoucí automobilové trendy – elektrifikaci a styl SUV. Od konvenčního modelu Kona přebírá progresivní design a charakter automobilu, který dojede kamkoli. Zcela elektrická verze odráží individuální životní styl moderních zákazníků, kteří profitují z mimořádného potěšení z jízdy a minimálního vlivu elektromobilu na životní prostředí. Zcela nová platforma modelu Kona umožňuje prostorově nenáročné uložení sady akumulátorů, která neubírá interiéru na prostornosti.

KONA Hybrid se vyznačuje odvážným designem, hospodárným hybridním pohonem a rozsáhlou výbavou včetně řady technicky vyspělých prvků, mezi něž patří funkce systému Bluelink v oblasti konektivity, soubor prvků aktivní bezpečnosti a asistenčních systémů SmartSense™ a také nejmodernější informační a zábavní funkce.Zcela nový model KONA Hybrid je vybaven zážehovým čtyřválcem Kappa GDI 1,6 litru s přímým vstřikováním benzinu, který poskytuje nejvyšší výkon 77 kW (105 k) a maximální točivý moment 147 Nm. Synchronní elektromotor s permanentním magnetem dosahuje nejvyššího výkonu 32 kW (43,5 k) a maximálního točivého momentu 170 Nm.


Horizon GRAND PRIX

Vystavovatel: Horizon Fuel Cell Europe s.r.o. - Hala - 2, Stánek - D03

Společnost Horizon již po mnoho let zaměřuje na výchovu mladých techniků pro udržitelnou budoucnost. Díky inovativnímu vzdělávacímu programu Horizon GRAND PRIX dokázali nadchnout studenty po celém světě v oblasti udržitelné energetiky a ekologické dopravy. Studenti, kteří mají za úkol sestavit svůj vlastní vodíkový model auta se během účasti v Horizon GRAND PRIX zdokonalují také v týmové práci, designu i pokročilém programování. V rámci veletrhu e-Salon budete svědky nejen exhibičního závodu a zahájení již šestého ročníku soutěže, ale také si můžete jízdu s vodíkovými speciály vyzkoušet na vlastní kůži. Připravme se na vodíkovou budoucnost společně!


Moderné nabíjacie stanice pre elektromobily

Vystavovatel: ejoin, s.r.o. - Hala - 2, Stánek - B07

Sme slovenská firma, ktorá vyvíja a produkuje moderné nabíjacie stanice pre elektromobily. Prinášame nové a inovatívne riešenia na poli elektromobility. K nabíjacím staniciam ponúkame jedinečné funkcie, ako napr. čítačku EČV či čítačku čiarových kódov.

 


Svět elektrokol.cz = největší specializovaná prodejna a prodejní portál elektrokol v ČR

Vystavovatel: SVĚT ELEKTROKOL - Hala - 0, Stánek - A01

Svět elektrokol.cz = největší specializovaná prodejna a prodejní portál elektrokol v ČR, se zázemím v Brně a v Praze. V naší nabídce naleznete kompletní sortiment osvědčených značek, které si můžete pohodlně vybrat a nechat zdarma doručit prostřednictvím internetového obchodu. Můžete také zavítat do našeho prodejního a servisního centra s celkovou plochou přes 1000m2, kde je trvale vystaveno více než 150 nových modelů elektrokol s možností kterýkoliv z nich si zdarma vyzkoušet a nechat si poradit našimi vyškolenými prodejci. Vzhledem k tomu, že máme stovky elektrokol trvale skladem, Vámi vybrané elektrokolo si od nás můžete v plně seřízeném stavu také ihned odvézt anebo nechat zdarma doručit kamkoliv po ČR.


Společnost Spandex distribuuje přední značky materiálů a zařízení pro signmaking, digitální tisk, polepy vozidel a na výrobu grafiky

Vystavovatel: Spandex SyndiCUT, s.r.o. - Hala - 2, Stánek - C04

Nabízíme poradenství, ceny na zakázku, školení na aplikaci produktů a technickou podporu. Denně posíláme nebo rozvezeme více než 630 objednávek s 99,4% dodanými objednávkami následující den našim 1900 zákazníkům po celé České republice.

Veletrh e-salon je pre pro nás šance prezentovat množství materiálů, které je možné použít pro automobily. Materiály pro změnu designu nebo barvy, a materiály digitálne potisknutelné pro volitelný design. Ukážeme vám vše pro změnu designu, pomůcky pro úpravu a přípravu povrchu, pomůcky pro aplikaci, aplikace, tisíce možností pro změnu barvy, digitální potisk od předních světových výrobců jako 3M, Avery Dennison, Orafol, Arlon a taktéž materiály naší vlastní značky ImagePerfect. Předvedeme vám, jak je možné snadno nakupovat v našem e-shopu a také nejlepší aplikaci s barevnými vzorkovníky Spandex ColorBox – digitální vzorkovníky s tisíce barvami na jednom místě, kterou si můžete stáhnout úplně zdarma a jediným stisknutím knoflíku. Během veletrhu vám naši aplikátoři ukážou jak se dá pomocí fólií změnit barva vozidla a nebo jak je možné umístnit na něj vlastní reklamu a design na 2 automobilech Huyndai Electric. 

Během veletrhu e-salon bude na našem stánku slavnostně uvedena edice Avery Dennison® Supreme Wrapping™ Film / Spandex GP, což je unikátní řada deseti metalických barev AveryDennison Supreme Wrapping Film vyvinutých pro Spandex.


Žhavá novinka letošního podzimu

Vystavovatel: KeelCraft s.r.o. - Hala - 3, Stánek - A01

 

 

 

 

 

 

KeelCraft je žhavou novinkou letošního podzimu. Jedná se o luxusní elektrickou loď určenou pro sportovní volnočasové vyjížďky. Pyšní se nejmodernějším elektro pohonem s bateriemi o kapacitě 60kWh, které jí umožní ujet až 100km.


Letoun JA-400 Elektro s elektrickým pohonem

Vystavovatel: Zall JIHLAVAN airplanes, s.r.o. - Hala - 3, Stánek - B02

Dne 15.01.2018 byl na letišti v českých Budějovicích za účasti techniků z LAA ČR poprvé oficielně předveden letoun JA-400 Elektro s elektrickým pohonem, vyvinutý a vyrobený firmou Zall JIHLAVAN Airplanes. Tento letoun vychází z typově schváleného UL letounu JA-400 se spalovacím motorem Rotax. V letounu je použit elektrický synchronní motor MGM RE 80 s rotačním pláštěm o max.výkonu 80 kW, chlazený kapalinou. Motor a regulátor byly vyrobeny českou firmou MGM Compro. Vrtule je použita kompozitová třílistá E-props DURANDAL 100M o průměru 1700mm. Zdrojem energie byly dvě trakční do serie spojené baterie Li-ion o kapacitě 55 Ah a celkovém napětí 324 V, složené z téměř dvou tisíc jednotlivých článků, umožňující i v podmínkách nízkých teplot kolem nuly provoz o délce několika desítek minut. Letoun splňuje požadavky pro kategorii ELSA a je převážně určen k dalším zkouškám a vývoji elektrického pohonu. Lety proběhly úspěšně v sole i ve dvojím obsazení, kdy letoun vykazoval stoupavost přes 3 m/s.


Udržitelná mobilita v letectví

Vystavovatel: Sport Prop spol. s r.o. - Hala - 3, Stánek - B02

Projekt udržitelné mobility v letectví PURE FLIGHT představí své elektrické letadlo ΦNIX. Tento letoun je momentálně světovou špičkou letadel na baterky v doletu a délce letu. Dále představí evoluci tohoto stroje pro příští roky a tou bude elektroletadlo s vodíkovým palivovým článkem. Toto nové letadlo nebude potřebovat nabíječky a jeho dolet se ještě zdvojnásobí. Na systému pohonu HEAD (Hydrogen Electric Aircraft Drive) se již pracuje a jeho prototyp bude představen v následujícím roce.ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA veletrh e-SALON 2018