Najdete na veletrhu - e-SALON


LOGAREX Electricity Smart Metering Solutions

Vystavovatel: LOGAREX Smart Metering, s.r.o. - Hala - 2, Stánek - C06

Společnost Logarex Smart Metering s.r.o. je česká firma založená v roce 2011.  Jako vývojová, výrobní a dodavatelská firma se specializuje na pokrytí potřeb energetického odvětví se zaměřením na měření, zpracování a přenos dat. Společnost se zaměřuje na komplexní řešení požadavků zákazníka. Všechny technické činnosti firmy navazují na znalosti a dlouholeté zkušenosti vývojových a marketingových specialistů v oboru. Tyto zkušenosti zavazují k dalšímu vývoji nových technologií a produktů, které budou splňovat potřeby českých i zahraničních zákazníků, a k dalšímu rozšiřování své působnosti především na zahraničích trzích.

Rozmach internetu věcí

Technologicky orientované společnosti se zaměřují nejen na další zdokonalování výše koncových zařízení pro široké „osobní“ využití, ale také na rozšíření do mnoha dalších lidských činností. Hledají další prostor pro výrobu milionů koncových zařízení a pokouší se vyvolat poptávku po svých výrobcích v dosud neobsazených oblastech lidské činnosti. Díky tomu vznikají spousty konkrétních projektů, zaměřených na zvýšení efektivity a optimalizaci činností, jako je výroba a distribuce elektrické energie

Pro sítě internetu věcí existuje celá řada technologií. Ty nezákladnější jsou prostřednictvím kabelů připojeny k internetu prostřednictvím rozličných převodníků. Další jsou vybaveny běžně používanými bezdrátovými modemy s rozhraním Wi-Fi, Bluetooth nebo třeba Zigbee, které jsou vhodné pro komunikaci na malou vzdálenost, a jejich energetická náročnost není právě optimální. V neposlední řadě jsou to také zařízení schopná komunikovat přes mobilní sítě 2G, 3G nebo LTE. Nakonec jsou ještě specifické technologie optimalizovány pro přenos krátkých zpráv o malém objemu dat s minimální možnou energetickou náročností. V praxi jsme si ověřili jako velmi vhodný systém LoRa.

Technologie LoRaWAn využívá radiové komunikace, která tvoří přístupovou část obousměrné komunikační sítě.

Nabíjecí stanice pro elektromobily 2*22 kW

Nabíjecí stanice   je  vybavena dvěma vývody  a je určena pro montáž na  stojan nebo na  stěnu. Skládá se  z čtečky RFID, elektroměrů, modulu pro řízení nabíjení (včetně rozhraní komunikačního režimu), indikátoru stavu nabíjení a nabíjecího rozhraní. Nabíjecí stanice  má více ochranných funkcí. Při nabíjení lze sledovat stav připojení nabíjecího kabelu v reálném čase. Pokud dojde k poruše v nabíjení nebo vadnému připojení, nabíjení je  okamžitě ukončeno, aby byla zajištěna bezpečnost osob a vozidla během nabíjení. Externí komunikaci s monitorovacím centrem v reálném čase zajišťuje komunikační rozhraní Ethernet  s protokolem OCPP 1.6 (v přípravě),  a umožňuje sledování stavu nabíjení v reálném čase. Nabíjecí stanice má vysokou  odolnost proti prachu a vodě, kterou zajišťuje krytí s  ochranu  IP54. 

Základní parametry

   Vstup

AC 3*230/400V±15%   
    50±1Hz  TN-S
    I max = 3*64A

 

    Výstup

    2* 32A max

    2* 22 kW max

 


Inovativní produkty, systémy a řešení pro elektrotechniku a automatizaci

Vystavovatel: PHOENIX CONTACT s.r.o. - Hala - 2, Stánek - A16

Jsme dceřiná společnost německé společnosti působící 25 let na českém trhu, dodáváme kompletní sortiment elektro výrobků a služeb v České republice.

Jedná se o výrobky, které jsou určeny nejen do rozváděčových skříní - svorky a příslušenství, materiály pro značení svorek, vodičů a zařízení, relé, převodníky napětí, napájecí a záložní zdroje, přepěťové ochrany, PCB konektory a průmyslové konektory, Phoenix Contact dokáže také zajistit jednotlivé prvky nebo kompletní řešení z oblasti automatizace.

Samostatnou skupinou jsou pak produkty pro oblast emobility - řídící jednotky, zásuvky, kabely a ochranné prvky. Zástupce těchto produktů naleznete na našem stánku.

Stejně jako v mateřské společnosti i my plníme hlavní poslání dané mottem Phoenix Contact- Inspiring Innovations.

 


Udržitelná mobilita v letectví

Vystavovatel: Sport Prop spol. s r.o.

Projekt udržitelné mobility v letectví PURE FLIGHT představí své elektrické letadlo ΦNIX. Tento letoun je momentálně světovou špičkou letadel na baterky v doletu a délce letu. Dále představí evoluci tohoto stroje pro příští roky a tou bude elektroletadlo s vodíkovým palivovým článkem. Toto nové letadlo nebude potřebovat nabíječky a jeho dolet se ještě zdvojnásobí. Na systému pohonu HEAD (Hydrogen Electric Aircraft Drive) se již pracuje a jeho prototyp bude představen v následujícím roce.


e-Niro: praktický crossover s obdivuhodným dojezdem

Vystavovatel: KIA MOTORS CZECH s.r.o.

Model e-Niro je první čistě elektrický crossover značky KIA. Díky svému dojezdu 615 km v městském provozu a 455 km v kombinovaném cyklu WLTP se řadí mezi nejpraktičtější elektromobily, které jsou dnes na trhu k dispozici. Jedním z důvodů je fakt, že model Niro byl od počátku vyvíjen jako praktický automobil pro alternativní pohony. Díky uložení baterie pod sedadly nabízí například prostorný zavazadelník o objemu 451 l.

Také e-Niro je k dispozici s vysokokapacitní lithium-iontovou baterií 64 kWh a výkonem 150 kW (204 k) nebo s baterií o kapacitě 39,2 kWh a výkonu 100 kW (136 k). Obě verze se při použití rychlodobíjecí stanice dobijí na 80 % během 42 minut. Při použití domácího Wallboxu trvá nabití na 100 % kapacity 6 nebo 9,5 hodiny v závislosti na typu baterie.

Jako první z elektromobilů značky KIA nabízí e-Niro systém autonomního nouzového brzdění, který umí detekovat kromě auta a chodců i cyklisty. Prodejní cena verze s prodlouženým dojezdem až 455 km v kombinovaném režimu činí 1 199 980 Kč, model s kapacitou baterie 39,2 kWh stojí o 50 tisíc korun méně. Bezkonkurenční 7letá tovární záruka platí na celý vůz včetně baterie s omezením do 150 tisíc km.

Více informací k modelu KIA e-Niro naleznete zde.

KIA letos slaví 75 let od svého založení

Automobilka KIA letos oslaví už 75 let své existence. Je tak vůbec nejstarší korejskou automobilkou. Zároveň je dohromady se svojí sesterskou značkou pátým největším výrobcem automobilů na světě. KIA vznikla v roce 1944 a původně pod názvem Kyunsung Precision Industry vyráběla díly pro jízdní kola. Následně přešla k výrobě malých motocyklů a nákladních vozů a v roce 1974 vyrobila také první osobní vůz KIA Brisa. Zlom v historii značky KIA na evropském trhu přišel v roce 2006, kdy začala s výrobou vozů ve slovenské Žilině a zároveň postupně najala nejlepší evropské automobilové kapacity. Díky tomu vznikl například oblíbený model cee‘d, který se stal českým autem roku 2008. Velkolepý úspěch zaznamenala také třetí generace SUV KIA Sportage (zakladatel celého segmentu SUV), která poprvé dokázala, že SUV vozy mohou nejen praktické, ale zároveň hezké.

V roce 1993 se KIA usadila díky společnosti KIA Motors Czech také na českém trhu. Jedním z prvních modelů, které zde KIA nabízela, přitom byla právě KIA Sportage. Od roku 2007 je nejprodávanějším modelem značky KIA na českém trhu model Ceed, jehož třetí generace byla na trh uvedena v roce 2018.

Více informací o automobilce KIA naleznete zde.


KIA na e-SALON poprvé přiveze 2. generaci modelu e-Soul

Vystavovatel: KIA MOTORS CZECH s.r.o.

Automobilka KIA přiveze coby jeden z leaderů elektrifikace v České republice na veletrh e-SALON dva čistě elektrické modely, oba s dojezdem přesahujícím 450 km v kombinovaném cyklu a 600 km v čistě městském provozu. Vůbec poprvé v České republice bude k vidění druhá generace modelu e-Soul a vystaven bude také první čistě elektrický crossover značky KIA, model e-Niro. Kromě dvou praktických elektromobilů přitom KIA v České republice nabízí další 3 elektrifikované modely (Niro Hybrid, Niro Plug-in Hybrid a Sportage Mild Hybrid). Díky tomu nabízí jedno z nejširších portfolií ekologických vozů na českém trhu. Do roka přitom kromě dalších elektrifikovaných modelů představí také první model na vodíkové palivové články.

e-Soul: premiéra 2. generace kultovního elektromobilu

Ve své české výstavní premiéře se na veletrhu e-SALON představí zcela nová generace elektromobilu e-Soul, který nabízí v kultovním, typicky hranatém designu dojezd až do vzdálenosti 452 km v kombinovaném cyklu a až 648 km ve městě podle metodiky WLTP. To vše díky vysokokapacitní lithium-iontové polymerové baterii s kapacitou 64 kWh. Synchronní AC elektromotor nabízí maximální výkon 150 kW (204 koní), maximální točivý moment 395 Nm a kombinovanou spotřebu (dle WLTP) 15,7 kWh na 100 km.

e-Soul bude k dispozici také s baterií o kapacitě 39,2 kWh, se kterou nabídne výkon 100 kW (136 koní) a dojezd až do vzdálenosti 277 km. Obě verze se na rychlodobíjecí stanici (100 kW) nabijí na 80 % za 42 minut a v domácím prostředí při využití dobíjecí stanice Wallbox (max. 7,2 kW) se na 100 % kapacity dobijí za 9,5 hodiny, respektive za 6 hodin v případě slabší baterie.

V základní výbavě modelu e-Soul bude mimo jiné prémiový audio systém Harman Kardon nabízející 10 reproduktorů. Prodejní cena činí 1 199 980 Kč za model s vysokokapacitní baterií, v případě slabší baterie je o 50 tisíc Kč nižší. Stejně jako na ostatní vozy z portfolia značky je i na model KIA e-Soul a všechny jeho komponenty nabízena dosud nepřekonaná 7letá tovární záruka.

Více o modelu e-Soul se dozvíte zde.


Přední český výrobce nabíjecích stanic VOLTDRIVE - již 10 let na trhu

Vystavovatel: VOLTDRIVE s.r.o. - Hala - 2, Stánek - A11

VOLTDRIVE je tradiční český výrobce nabíjecích stanic pro elektromobily s již desetiletou historií. Na e-Salonu 2019 představí své nové nabíjecí stanice, které jsou oblíbené nejen díky svému designu, odolnosti a kvalitě, ale také pro svou variabilitu a možnosti řady „smart“ funkcionalit jako je například on-line připojení k centrále, autentizace uživatele  nebo bezhotovostní platby. Z širokého portfolia nabíjecích stanic VOLTDRIVE si vybere opravdu každý. Nejen díky tomu, že dosahují až 9x rychlejšího nabíjení než z běžné zásuvky, ale rovněž pro široké uplatnění na trhu, které není vázáno na licenční poplatky.

Značka VOLTDRIVE mimo jiné představí odborné i laické veřejnosti novou sloupkovou nabíjecí stanici SILENTIUM P, která je předvojem produktů nové generace. Mimo nabíjecí stanice se budou moci návštěvníci seznámit rovněž s využitím systému VoltGuard, který umožňuje bezproblémové a chytré nabíjení elektromobilů i na místech, kde je k dispozici pouze omezený elektrický příkon.

Pro návštěvníky výstavního stánku VOLTDRIVE bude připraveno i malé překvapení k výročí 10 let na trhu.

Více informací najdete na: www.voltdrive.com   


Technologie pro samořídící auta vznikají v České republice

Vystavovatel: VALEO AUTOKLIMATIZACE k.s. - Hala - 2, Stánek - B04

Valeo vás zve na svůj stánek na výstavě e-SALON, kde vás nechá nahlédnout do budoucnosti aut. Nejenže se podíváte na auto, které testuje senzory pro budoucí samořídící vozy, ale s virtuální realitou se přenesete do pařížského provozu, abyste si ověřili, že jsme autonomii již velice blízko. Svou cestu do budoucnosti můžete díky rozšířené realitě zakončit na Valeo testovacím polygonu, kde se připravuje prostředí pro testování špičkových systémů samořízení.  

Tři technologické a sociální revoluce utvářejí největší historický vývoj v automobilovém průmyslu za poslední dobu: elektrifikace, autonomní vozidla a digitální mobilita. Tyto tři vzájemně propojené revoluce přinášejí rychlou, radikální změnu automobilů a způsob, jakým je používáme, přičemž vozidlo v klasickém pojetí postupně ustupuje do pozice chytrého auta, podobně jako byl telefon nahrazen chytrým telefonem.

Valeo, jako technologická firma je v epicentru všech těchto tří revolucí. Na e-SSALONU představíme technologie pro autonomní řízení, naše výzkumné a vývojové aktivity v České republice v tomto oboru a naše technologie pro e-mobilitu.

Jsme průkopníkem ve vývoji systému pro autonomní řízení. Nabízíme nejširší spektrum senzorů zahrnující ultrazvukové senzory, kamery, systémy LiDAR (detekce pomocí laserových paprsků) či radary. Tato zařízení fungují jako oči a uši vozidla. S technologií SCALA® je Valeo první a zatím jediný výrobce v oblasti automotive, který sériově vyrábí laserové snímače. SCALA® je také jediný senzor na trhu, který dokáže detekovat jak pevné, tak pohyblivé předměty, a to do vzdálenosti až 150 m v zorném poli 145°. Sledování okolí vozidla je jednou z našich hlavních know-how. Zpracování dat pořízených těmito snímači je další oblastí high-tech znalostí a zkušeností. Náš software spojuje data stejným způsobem, jak mozek zpracovává informace z pěti lidských smyslů. Vyvíjíme také systémy umělé inteligence (AI), které vozům umožňují se samostatně učit. Algoritmy pro zpracování informací a systémy umělé inteligence jsou propojeny, aby umožnily vozidlu provádět vlastní rozhodnutí. Výsledky vývoje autonomních systémů jsme již ukázali během mnoha předváděcích jízd našeho prototypu autonomního vozidla Cruise4U, konkrétně při 24hodinovém testu po pařížském okruhu, či cestou po Evropě a po Spojených státech.

Výrazem „e-mobilita“ neoznačujeme pouze nástup elektromobilů, ale i různých hybridních řešení. Valeo, které vynalezlo systém Stop-Start používaný v milionech vozidel po celém světě, vyrábí zhruba 25 milionů 12V mild-hybrid systémů ročně. Stejně jako systémy Stop-Start pomáhají tyto technologie zvyšovat účinnost spalovacích motorů tím, že dochází k rekuperaci brzdné energie.

Valeo také vyvinulo hybridní systém spojující nízkonapěťový (48V) elektromotor s tradičním spalovacím motorem, který dokáže obnovit kinetickou energii získanou při brzdění a zpomalování a jež následně použije k pohonu vozidla. Valeo již podepsalo 25 smluv na toto mild-hybridní řešení snižující spotřebu paliva a emise CO2 přibližně o 10 %, a to za velmi přijatelné náklady.

V rámci společného podniku Valeo Siemens eAutomotive ale nabízíme samozřejmě i vysokonapěťové řešení (nad 60V) určené pro hybridní, plug-in hybridní i elektrické modely. V prvních čtrnácti měsících své existence společnost Valeo Siemens eAutomotive získala objednávky v celkové výši 10 miliard eur. S 15% podílem na trhu v roce 2018 jsme lídrem také v oblasti chladicích systémů baterií, které jsou potřebné pro zajištění dostatečné životnosti a výkonu baterie.

 


Přijďte k nám do stánku PRE a nahlédněte s námi do budoucnosti mobility

Vystavovatel: Pražská energetika, a.s. - Hala - 2, Stánek - A04

A na co se můžete těšit? Ukážeme vám žhavou novinku roku 2019 - čistě elektrickou Škodu Citigo iV s dojezdem 260 km. Uvidíte také jednu z prvních ultrarychlých dobíjecích stanic na našem území, která dokáže nabíjet elektromobily výkonem až 300 kW. Představíme vám aktuální plán rozvoje sítě našich dobíjecích stanic PREpoint. Vysvětlíme vám, jak můžete dobíjet svůj vůz ve vlastní garáži. Navíc si můžete na unikátním stroji vyrobit svou vlastní elektřinu. Ukážeme vám také moderní řešení pro pražské ulice a to chytrou lampu PRE, která nejenom svítí, ale také šíří signál Wi-Fi, má tlačítko pro přivolání pomoci v případě nouze a senzory hluku, teploty, prachu a vlhkosti. Lampa je navíc dobíjecí stanice.ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA veletrh e-SALON 2018