Najdete na veletrhu - e-SALON


Francouzské elektromobily Aixam je možné řídit již od 15 let

Vystavovatel: AUTO-ROCH s.r.o. - Hala - 3, Stánek - B06

Společnost Auto-Roch s.r.o. je výhradním importérem francouzské automobilové značky Aixam pro Českou republiku. Již od roku 2013 je evropským lídrem elektromobilů v kategorii L6e – tedy lehkých čtyřkolek, které lze řídit od 15 let. Na veletrhu představuje nové modely 100% elektrických vozů z řady Sensation. Neváhejte ozkoušet modely City a Coupé, které vynikají svým vzhledem, jízdními vlastnostmi i bezpečností. Budoucnost elektromobilů není zaměřena jen na dospělé, ale i na teenagery – Aixam je ideální parťák a dopravní prostředek do města nejen pro dospělé, ale i pro děti od 15 let.


Společnost Pražská plynárenská a.s.

Vystavovatel: PRAŽSKÁ PLYNÁRENSKÁ, a.s. - Hala - 3, Stánek - C05

Společnost Pražská plynárenská a.s. je v první řadě spolehlivý dodavatel energií, ale mimo jiné také provozovatel první CNG autopůjčovny v ČR, se kterou působí na trhu již od roku 2007. V půjčovně má zákazník k dispozici celou škálu vozidel od malých městských vozidel, rodinná, dodávková a nově jsou k dispozici i vozidla s čistě elektrickým pohonem. Vozidla lze zapůjčit jak na krátkodobé tak i na dlouhodobé zvýhodněné pronájmy.  Více informací se dozvíte na www. cng.ppas.cz/cng-autopujcovna


WM Profi s.r.o.

Vystavovatel: WM Profi s.r.o. - Hala - 3, Stánek - C12

Naše elektrokola jsou zajímavá především tím, že mají baterii zcela zabudovanou a ukrytou v rámu kola, takže na první pohled není poznat, že cyklista jede na elektrokole.


Asociace pro elektromobilitu České republiky, z.s.

Vystavovatel: Asociace pro elektromobilitu České republiky, z.s. - Hala - 4, Stánek - C02

Líbí se Vám myšlenka účinné dopravy bez zbytečných emisí a hluku?

Chcete se dozvědět něco o elektromobilech?

OSE známe odpovědi!


CAR4WAY a.s. již 4 roky na trhu sdílení vozů

Vystavovatel: CAR4WAY a.s. - Hala - 3, Stánek - C06

Společnost CAR4WAY a.s. již 4 roky působí na trhu sdílení vozů, tzv. carsharingu. Nejen díky obsáhlosti a rozmanitosti vozového parku, ale také díky službě volného carsharingu, je C4W jedničkou na trhu. Díky samoobslužnému systému můžete sdílené vozy využít 24/7 bez nutnosti papírování, skládání vratné kauce nebo striktního místa vyzvednutí vozu, jako je to u autopůjčoven. Služba carsharingu je nejen ekologickou, ale také ekonomickou variantou pro řidiče, kteří nevyužívají své vozy na 100%. S CAR4WAY platíte pouze za to co projezdíte. Nemusíte řešit náklady za servis, povinné a havarijní pojištění, pneumatiky a další náklady spojené s vlastnictvím auta. Sdílená auta CAR4WAY jsou vám kdykoliv k dispozici, a to od 1 minuty až po týdenní využití. Více informací se dozvíte na www.car4way.cz

 


Elektrická motorka Super SOCO TC

Vystavovatel: eco Gear s.r.o. - Hala - 3, Stánek - C10

Malý a lehký elektrický moped s dojezdem až 160 km a vzhledem klasického motocyklu 50. let. Moderní technologie, nízká hmotnost a výborná obratnost jej předurčují pro rychlý a pohodlný průjezd městem.

www.super-coco.cz 

 


eForce FEE Prague Formula

Vystavovatel: Valeo

eForce FEE Prague Formula je tým mezinárodní soutěže Formula Student pod Elektrotechnickou fakultou Českého vysokého učení technického v Praze. Od svého založení v roce 2010, tehdy pod hlavičkou CTU CarTech, zůstává eForce Prague Formula jediným českým týmem soutěže Formula Student, který úspěšně staví formuli s elektrickým pohonem.

Na projektu se podílejí studenti z mnoha studijních oborů, nejčastěji z Fakulty elektrotechnické nebo Fakulty strojní. Na toto navazuje i struktura týmu, která se tak skládá z elektrotechnické a mechanické skupiny, pracujících za podpory IT skupiny, projektové skupiny a fakultního koordinátora.

Sezóna 2017/2018

Velká vítězství vybojovala formule týmu eForce FEE Prague Formula na evropských letních závodech. O úžasné překvapení se monopost postaral na závodním okruhu v Mostě (31. 7. až 4. 8.), kde jako první elektrický tým v soutěži Formula Student Czech získal celkové vítězství z obou soutěžních kategorií. Druhé prvenství získal v estonském Tartu.

Letošní model přinesl řadu změn, například v konstrukci monokoku, jehož přední a střední část byla zcela přepracována pro zvýšení torzní tuhosti a lepší ergonomii. Díky vylepšenému pohonu má nyní monopost zrychlení z 0 na 100 km/h pod 2,8 s. Rychlejší časy na kolo si formule dopřává díky nově nasazené kontrole trakce, novým článkům v akumulátoru a efektivnějšímu aeropaketu s lepším poměrem přítlaku ku odporu.


Autosalon TV Prima

Vystavovatel: Autosalon - Hala - 4, Stánek - B05

Pořad Autosalon TV Prima na veletrhu e-salon doslova oslní. Na jeho stánku v hale 4 budou zářit dva zlaté elektromobily z exkluzivní sběratelské edice modelů BMW i8 a BMW i3 STARLIGHT Edition. Jejich jedinečnost spočívá v použití zlatého prachu s ryzostí téměř 24 karátů, kterým je originálně vyvinutou metodou pokryta polovina obou vozů. Od každého modelu je vyroben jen jediný kus. Exkluzivitu potvrdí i nejrychlejší hybridní sedan světa Panamera Turbo SE Hybrid a příbuzná Panamera ST hybrid. Chybět nebude ani hbitý elektrický skútr. Těšit se můžete i na experty Autosalonu a jejich autogramiády.


Louda Auto přiváží eGolfa – ideální auto do města

Vystavovatel: Louda Auto a.s. - Hala - 3, Stánek - C06

Louda Auto nabízí svým zákazníkům autorizovaný prodej automobilů 10 značek v 9 městech po celé České republice. V kategorii elektromobilů se specializujeme se elektromobily německého koncernu Volkswagen, převážně pak na prodej jejich eGolfů. V současné době disponujeme více než 50 skladovými vozy. E-Golf, díky elektromotoru o výkonu 100 kW, zvládne na jedno nabití s přehledem 200 – 250 kilometrů a stává se tak ideálním vozem pro jezdění ve městech a po jeho periferiích.  Na některých pobočkách Louda Auto zároveň najdou uživatelé elektromobilů nabíjecí stanice.


Představení společnosti Webasto

Vystavovatel: Webasto Thermo & Comfort Czech Republic s.r.o. - Hala - 3, Stánek - A03

Webasto patří mezi přední německé výrobce a mezi významné dodavatele na poli automobilového průmyslu. Tradičně je známo jako dodavatel nezávislých topení ve výkonech 2-15 kW,  střešních a kabrioletových  systémů, kdy pravidelně sbírá ocenění od známých auto moto časopisů i nezávislých zkušeben. A to činí už přes sto let.  Samozřejmě nezůstává stranou a bedlivě sleduje poslední dění a reaguje i na sílící trend elektromobility. Proto přichází s vlastní nabídkou nabíjecích stanic o výkonu až 22 kW vhodných především pro domovní použití. Základní produkt ve spodní části cenového spektra má název Webasto Pure a doplňuje ho Webasto Live s možností ovládání pomocí aplikace.


Expozici virtuální reality

Vystavovatel: Asociace virtuální a rozšířené reality s.r.o.

Expozici virtuální reality připraví ve spolupráci s Operátorem ICT eventová agentura VRbee.cz. Evetová agentura VRbee.cz pro návštěvníky veletrhu vyvinula unikátní průzkum povrchu planety Mars. Při toulkách kráterem Gale budete moci detailně prozkoumat vozítko Curiosity, které na Marsu přistálo v roce 2012. Dalším zážitkem a zkouškou odvahy bude adrenalinový virtuální seskok z výšky 100 metrů, na který si ne každý troufne. A výukovou VR aplikaci pro automechaniky představí společnost Cleverlance.


Zažít Lexus

Vystavovatel: Toyota Central Europe - Czech s.r.o. - Hala - 4, Stánek - A02

Na poli alternativních pohonů jsme v prémiovém segmentu výjimečnou značkou, protože full hybridní technologii nabízíme u všech našich modelů. Proto jsme pojali účast na e-Salonu velmi vážně a budeme se snažit návštěvníkům představit naší kompletní modelovou řadu, která je již dnes velmi široká a rozmanitá. Hlavním lákadlem na stánek naší značky by pak měla být ne jedna, ale rovnou dvě české premiéry vozů, které budou pro naší budoucnost klíčové. České veřejnosti představíme dva zbrusu nové modely, a to nový manažerský sedan vyšší střední třídy Lexus ES a městský crossover Lexus UX. Spolu s našimi vozy se budeme snažit návštěvníkům přiblížit i filosofii naší značky, založenou na tradiční japonské pohostinnosti Omotenashi. Přijďte na e-Salon Zažít Lexus.


NEJPRODÁVANĚJŠÍ UŽITKOVÝ ELEKTROMOBIL

Vystavovatel: EUROGREEN CZ s.r.o. - Hala - 3, Stánek - B07

Eurogreen CZ se již pátým rokem věnuje importu užitkových elektromobilů na český a slovenský trh. Využívá více jak 20 let zkušeností se zastoupením komunální techniky Iseki, Zemmler a nově Orec. K prémiových značkám a jejich kvalitním produktům poskytuje prvotřídní prodejní a servisní síť po celé ČR. Servisní místa jsou vybavena kompletním diagnostickým zařízením a jsou připraveni na servis lithiových baterií e4V i Kaitec.

Více na www.polaris-goupil.cz

 


Doma ve vzduchu i na silnici

Vystavovatel: NIRVANA SYSTEMS s.r.o. - Hala - 3, Stánek - C13

Český výrobce technologie GyroMotion pro mobilní vírníky AGN SYSTEMS s.r.o. představuje na AERO 2017 FRIEDRICHSHAFEN stroj schopný letu a zároveň jízdy na pozemních komunikacích.

Vírníky na rozdíl od vrtulníků pro létání využívají princip autorotace. Rotorové listy nejsou poháněny aktivně, ale roztáčí se nabíhajícím větrem s pomocí tlačné vrtule. Vírník dokáže letět rychlostí až 180 km/h, ale posádka se může kochat krajinou i při velmi pomalém letu. Na silnici však nesmí, a tak tomu bylo až dodnes.

Dosavadní koncepty měnily automobily nebo tříkolky v létající stroje. V  AGN SYSTEMS v Bochoři u Přerova na to šli odlišným způsobem a jako vysokou přidanou hodnotu k létání do vírníku AutoGyro Cavalon instalovali technologii, která změní vírník v auto, i když se mu moc podobat nebude. Implementací elektropohonu do kol podvozku vírníku a dodržením povinné výbavy pro automobil místní technici umožnili vírníku pozemní mobilitu s možností přepravy při rychlosti do 40 km/h. I když na dálnici to nestačí, na přejezd ze vzletové nebo přistávací dráhy domů je limit dostačující.

GyroMotion se samozřejmě neobejde bez homologovaného osvětlení, umístění a fixace registrační značky, zpětných zrcátek, odrazových světel, klaksonu a další doplňků. Výhodou je rychlá implementace povinných prvků stejně jako fixace rotorových listů a umístění výstražného trojúhelníku na tlačnou vrtuli. S takto vyzdobeným strojem můžete přijet a zaparkovat jako standardní automobil.

Přelet a přejezd na požadované místo, tankování na běžných čerpacích stanicích a v neposlední řadě bezpečný nadhled nad stále komplikovanější dopravní situací na zemi. To jsou výhody GyroMotion.

„ Nejsme na světě jediní, kdo uvažuje podobným způsobem, ale jsme v současnosti nejblíže uvedení novinky do reálného provozu. Již nyní víme, že zájem potencionálních majitelů je vysoký, a proto pamatujeme i na školení a možnost získání letové licence. Pořizovací cena představuje cca. 100 tisíc EUR a provozní náklady 15 litrů na hodinu v konečném důsledku kopírují cenu přepravy vozem. Asi nejžádanějšími parametry pak jsou úspora času, bezpečnost, originalita a komfort“, uvádí Pavel Březina, autor myšlenky a CEO AGN SYSTEMS s.r.o.


Renault na E-Salonu

Vystavovatel: TUkas ČSAO a.s. - Hala - 4, Stánek - C01

Renault, jednička na trhu elektrických vozů v Evropě, se zúčastní E-Salonu s kompletní řadou svých 100% elektromobilů.

Představí se celkem tři modely:

Prvním bude Renault TWIZY, nejmenší zástupce modelové řady Renault Z.E. Zaujme svými miniaturními rozměry, překvapivě prostornou kabinou a hravým charakterem. Díky výklopným dveřím ho na stánku rozhodně nepřehlédnete.

Dalším zástupcem modelové řady Z.E. bude vůz Renault ZOE, který budí zájem nejen svým minimalistickým designem, ale také dojezdem až 300 km v reálných podmínkách na jedno nabití.

Na stánku značky Renault samozřejmě nebude chybět ani Renault KANGOO Z.E., který je nejprodávanější elektrickou dodávkou v Evropě. K jeho silným stránkám bezesporu patří rekordní dojezd 270 km podle metodiky NEDC (až 200 km v reálných podmínkách) a několik karosářských provedení.

 


Český výrobce nabíjecích jednotek

Vystavovatel: Heger-eu s.r.o. - Hala - 3, Stánek - A09

Společnost Heger-eu, s.r.o.je český výrobcem nabíjecích jednotek pro elektromobily , motocykly a kola, čerpající z dlouholetých zahraničních zkušeností jejího zakladatele a majitele pana Vladimíra Hegera. Nabíjecí jednotky vynikají robusní ocelovou konstrukcí odolávající jak prostředí garáže tak městské zástavbě. Největší předností je variabilita provedení a funkčnosti dle přání zákazníka. 

www.enabijecky.cz


Alkè - užitkové elektromobily

Vystavovatel: MIKEŠ-CZ, s.r.o. - Hala - 3, Stánek - A13

Víceúčelové, výkonné a ekologické elektromobily značky ALKÈ působí na celosvětovém trhu více než 15 let. Jsou vhodné do měst, obcí, rekreačních a sportovních areálů, letišť, výstavních areálů, průmyslových areálů, zoologických zahrad nebo nemocnic a dalších zařízení, kde se dbá na šetrnost k životnímu prostředí a tichý provoz.

Vyrobeno pouze z evropských a severoamerických komponentů, 3x vyšší životnost než u vozidel s tradičním pohonem. Náklady na údržbu jsou nižší o 50% a náklady na spotřebu jsou nižší o 80%.

Stroj je vhodný na silnici i do terénu. Výkon motoru je až 14kW. Ošetřeno antikorozní úpravou (kataforézou). Stoupání až do sklonu 35%. Regulátor CURTIS s rekuperací. Tři druhy baterií včetně předehřevu pro zimní provoz, nabíjení ze sítě. Dojezd až 150km. Maximální hmotnost jízdní soupravy je až 4500kg. Možnost nasazení 40 konfigurací příslušenství (např. radlice, sypač, vysokovýklopná nástavba pro odvoz odpadu, atd.).

Další iínformace na: www.alkeelektromobily.cz


Značka Volkswagen Užitkové vozy

Vystavovatel: Porsche Česká republika s.r.o. - Hala - 4, Stánek - B03

Značka Volkswagen Užitkové vozy:

„Nabízíme našim zákazníkům na celém světě nejlepší řešení pro přepravu.“ Volkswagen Užitkové vozy nese jako samostatná značka v koncernu Volkswagen globální zodpovědnost za vývoj, výrobu a prodej lehkých užitkových vozů, přičemž vyrábí modelové řady Transporter, Caddy, Crafter a Amarok. Volkswagen Užitkové vozy vypracovává v dialogu se svými zákazníky vhodné koncepce vozidel, jakož i telematická a logistická řešení pro šetrné využívání zdrojů s nejvyšší možnou efektivitou. V roce 2017 prodala značka cca 498 000 lehkých užitkových vozů, které vyrábí v závodech Hannover (D), Poznań (PL), Września (PL) a Pacheco (ARG). Volkswagen Užitkové vozy má na celém světě více než 21 000 zaměstnanců, včetně 14 000 zaměstnanců v závodě Hannover.


Smart Signege v prostředí autosalonů

Vystavovatel: eD system a.s. - Hala - 3, Stánek - B12

V prostředí autosalonů jsou profesionální displeje Samsung využívány ve výlohách, na recepcích, či přímo u prodejců nebo v čekacích zónách.

Dotykové displeje jsou využívány jako car konfigurátory či k dohledání doplňujících informací o nabízených vozech či službách.

MagicInfo je technologie, která umožňuje lokální nebo vzdálenou správu multimediálního obsahu jako jsou videa nebo obrázky,

které můžete podle potřeby různě kombinovat a plánovat jejich zobrazení v požadovaném čase. Toto řešení umožňuje používat

velkoformátový displej jako samostatnou jednotku bez nutnosti použití externího přehrávače. Obsah je možné přehrávat

z interní paměti monitoru, externího USB nebo vzdáleně prostřednictvím serveru.


SKUPINA ČEZ

Vystavovatel: ČEZ, a. s. - Hala - 3, Stánek - B11

Elektromobilita je pro energetickou společnost logickým trhem, Skupina ČEZ se proto elektromobilitě systematicky věnuje již 10 let. Provozujeme největší tuzemskou síť veřejného dobíjení, která čítá přes 120 stanic po celé České republice. Více než polovina jich umožňuje rychlé dobití – doplnění 80 % kapacity baterií vozu za cca 25 minut. Rychlodobíjecí stanice vznikají i díky podpoře z dotačního programu financovaného Evropskou komisí CEF (Connecting Europe Facility), část Transport.

Současně Skupina ČEZ v oblasti elektromobility nabízí širokou paletu souvisejících služeb a produktů jak pro jednotlivce, tak i pro firmy, municipality a kraje: prodej či pronájem elektromobilů, návrh a instalaci dobíjecích stanic na klíč, speciální tarify a sazby, platformy pro dobíjení, včetně IT řešení a elektrifikaci fleetů. Samozřejmostí je realizace a provoz dobíjecích stanic elektrobusů, případně komplexní řešení spadající do konceptu tzv. chytrých měst.


VOLTDRIVE je ideální řešení pro nabíjení elektromobilů

Vystavovatel: VOLTDRIVE s.r.o. - Hala - 3, Stánek - B03

VOLTDRIVE je předním českým výrobcem nabíjecích stanic pro elektromobily. Již od roku 2010 se zaměřuje na vývoj a výrobu nabíjecích stanic a  příslušenství , včetně návrhu a tvorby komplexních systémů nabíjecí infrastruktury..

Nabíjecí stanice VOLTDRIVE zahrnují celou škálu řešení od domovních stanic pro vnější i vnitřní montáž přes nabíjecí komplexy stojanů na velkokapacitních parkovištích až po nabíjecí stojany veřejně přístupné infrastruktury.. Společnost dodává své řešení také větším korporacím, které je využívají v rámci svých vlastních projektů.

VOLTDRIVE je ideální řešení pro nabíjení elektromobilů.


Homeport a elektrokolo Freebike

Vystavovatel: HOMEPORT s.r.o.

Společnost Homeport s.r.o. se sídlem v Karlíně se specializuje na bikesharingové systémy od roku 2007. Svoje systémy má v několika zahraničních městech např. ve Velké Británii, Francii, Polsku, Saúdské Arábii či Gibraltaru. Specializuje se na technologii elektrokol a e-bikesharingu.

Nové elektrokolo Freebike nabízí díky elektromotoru a pokročilému softwaru inovativní řešení pro kopcovité terény a umožňuje pohodlný průjezd městem bez námahy pro všechny věkové kategorie i méně zdatné cyklisty. Podporu elektromotorem však mohou cyklisté podle své libosti vypnout a používat Freebike jako běžné kolo. Jedná se o nejvyspělejší e-bikesharingový systém na trhu s průlomovou technologií, která umožňuje komfortní a rychlé výpůjčky přes aplikaci či kompatibilní kartu (Lítačka, Inkarta, ISIC, aj.), parkování ve virtuálních nebo pevných stanicích. Právě parkování Freebiků může být regulováno skrze vytyčené zóny, ve kterých mohou uživatelé parkovat buď ve virtuálních stanicích, za poplatek i na dalších místech v zóně, nebo je možné parkování kol na některých místech zcela zakázat. Freebike na jedno nabití ujede až 120 km a vybité baterie se dají technikem jednoduše vyměnit a nabít.

 

Od jara příštího roku bude možné Freebike vidět v pražských ulicích, kam Homeport bude expandovat s 500 koly. Jedná se o ryze český projekt, technologie byla vyvinuta tuzemskými experty a kola jsou vyráběna v České republice.


Specialista na terénní vozy a jejich úpravy.

Vystavovatel: DAJBYCH, s.r.o. - Hala - 3, Stánek - B08

Specialista na terénní vozy a jejich úpravy. Prodej a servis Isuzu, Land Rover a Jaguar, příslušenství ARB a servis Toyota.

 

Toyota Electric Cruiser

Řada Land Cruiser 70 je po světě vyzkoušený spolehlivý terénní vůz a ideální platforma pro přestavby. Společně s partnery jsme vyvinuli Electric Cruiser s nulovými emisemi vhodný například do podzemních provozů. V motorovém prostoru je Li-Ion akumulátor a elektrický motor Bosch, který a přímo pohání převodovku Toyota. Systém řídí jednotka, která zajišťuje řízení spotřeby a zatížení, rekuperaci, bezpečnost a diagnostiku.

Zatížený vůz se standardní sestavou baterií nabízí dojezd 80-100 km. Kromě emisí snižuje i hluk, tepelnou zátěž a v neposlední řadě náklady provozu díky menší poruchovosti a energetické náročnosti.

 

https://www.dajbych.cz/toyota-electric-cruiser

 


Inovativní produkty, systémy a řešení pro elektrotechniku a automatizaci

Vystavovatel: PHOENIX CONTACT, s.r.o. - Hala - 3, Stánek - A15

Jsme dceřiná společnost německé společnosti působící 25 let na českém trhu, dodáváme kompletní sortiment elektro výrobků a služeb v České republice.

Jedná se o výrobky, které jsou určeny nejen do rozváděčových skříní - svorky a příslušenství, materiály pro značení svorek, vodičů a zařízení, relé, převodníky napětí, napájecí a záložní zdroje, přepěťové ochrany, PCB konektory a průmyslové konektory, Phoenix Contact dokáže také zajistit jednotlivé prvky nebo kompletní řešení z oblasti automatizace.

Samostatnou skupinou jsou pak produkty pro oblast emobility - řídící jednotky, zásuvky, kabely a ochranné prvky. Zástupce těchto produktů naleznete na našem stánku.

Stejně jako v mateřské společnosti i my plníme hlavní poslání dané mottem Phoenix Contact- Inspiring Innovations.


Stánek BESIP

Vystavovatel: Ministerstvo dopravy - BESIP - Hala - 6, Stánek - A05

Zveme Vás na stánek BESIP, kde se budete moci seznámit s problematikou bezpečného provozu na elektrokolech, jízdy v elektromobilu a jak se bezpečně pohybovat v silničním provozu. Na stánku bude možné vyzkoušet e-testy, otočný simulátor dopravní nehody, elektrokola a další.


V Praze autem bez starostí

Vystavovatel: JUDr. Antonín Blažek - Hala - 4, Stánek - C04

Potřebujete být mobilní v Praze a jezdíte často do centra, kde jsou velké potíže s parkováním? Nechcete platit pokuty za špatné parkování? Právě na tento problém máme elegantní a pro Vás velmi výhodné řešení. Jaké?

Krátkodobý nebo i dlouhodobý pronájmem elektromobilů!

Výhody: Velice nízké provozní náklady, snadná údržba, parkování v Praze na všech modrých zónách a mnoho dalších výhod.

Nabídky vozů:

  • Fiat 500e, velice oblíbený malý městský elektromobil s dojezdem až 180 km 
  • BMW i3, kompaktní elektromobil spojující luxus, preciznost BMW s technologiemi budoucnosti, které můžete mít už dnes.
  • Tesla X75, je zřejmě nejpopulárnější elektromobil na světě. Nabízí velký komfort i dojezd a k tomu zrychlení jako supersport.
  • Smart Cabrio Electric perfektní kompaktní stylový vůz s možností otevřeného nebe nad hlavou

 

Více na: www.autodozásuvky.com        

Kontakt: 602 208 793, 724 122 083

 

 


Jaguar a Range Rover na veletrhu

Vystavovatel: Jaguar Land Rover - Hala - 4, Stánek - B04

Jaguar I-PACE:

První ryze elektrický vůz značky Jaguar s výkonem 400 koní a točivým momentem 696 Nm. Díky 90 kWh baterii a sofistikovanému tepelnému čerpadlu, které udržuje ideální teplotu baterií, motorů a interiéru nabízí dojezd až 470 km dle nejnovější normy WLTP. Vůz je prošpikován moderními technologiemi, jako je například hlasová asistetka Alexa, dokonce se sám dovede učit a odhadnout preference řidiče.

 

Range Rover a Range Rover Sport PHEV:

Ikony britského designu nyní i v plug-in hybridní verzi. Kombinovaný výkon pohonného ústrojí přes 400 koní umožní srovnatelnou dynamiku s 8 válcovými vznětovými motory. Oba vozy se nezaleknou i terénu, jsou to stále Range Rovery. Spotřeba paliva činí pouze 3,1 l/100 km v kombinovaném režimu. Další novinkou u omlazených modelů Range Rover a Range Rover Sport je také nový infotainment Touch duo, který se ovládá pomocí dvou 10palcových dotykových obrazovek, přičemž je minimalizovaný počet klasických tlačítek. 

 


Valeo – průkopník ve vývoji systému pro autonomní řízení

Vystavovatel: Valeo - Hala - 3, Stánek - B04

Valeo, jako technologická firma je v epicentru všech těchto tří revolucí. Na e-SALON představíme technologie pro autonomní řízení, naše výzkumné a vývojové aktivity v České republice v tomto oboru a naše vlastní technologie pro e-mobilitu. Návštěvníci se mohou těšit mimo jiné na interaktivní ukázku toho, jak autonomní auto vnímá svoje okolí pomocí různých senzorů, jak rozpoznává chodce, auta, cyklisty a další objekty na silnici. Budou mít příležitost prohlédnout si testovací auto, které využíváme k vývoji a testování senzorů a softwaru. Ti odvážnější si mohou vyzkoušet virtuální jízdu po pařížském městském okruhu v našem prototypu autonomního auta Cruise4U.


elBlesk - dostupné elektromobily = bouře v dopravě

Vystavovatel: BLOHMANN spol. s r.o. - Hala - 3, Stánek - A08

Chcete i vy jezdit za 20 Kč na 100 km? elBlesk vám přináší 100% elektrickou dopravu v podobě velmi levných, jednoduchých a spolehlivých elektrických vozidel. S projektem elBlesk pochopíte, že ne ve všech situacích je běžný osobní automobil ideální dopravní prostředek. Na elBlesk vozy není potřeba hledat nabíjecí stanice - nabijete je z každé běžné zásuvky 230V. elBlesk vozy komfortně odvezou nejen vás, ale ještě druhou osobu. A Pozor! elBlesk je možné řídit již od 15 (tříkolka) nebo od 16 let (autíčko City S). Díky celorepublikové prodejní a servisní síti vám bude elBlesk vždy nablízku. Přijďte si sami elBlesk vozy vyzkoušet do jednoho z našich prodejních a servisních center a staňte se i Vy součástí projektu elBlesk - bouře v dopravě! www.elblesk.cz

 


Váš partner pro mobilitu

Vystavovatel: innogy Energo, s.r.o. - Hala - 3, Stánek - A10

Rozšiřte svůj vozový park o elektromobily nebo CNG vozidla. innogy Vám k tomu zajistí dodávky paliva CNG, výstavbu CNG stanic, dodávku nabíjecích stanic a jednotný platební systém pomocí tankovacích CNG karet. Aktuálně v České republice provozujeme 30 veřejných CNG stanic a jsme jedním z předních evropských provozovatelů veřejné i firemní infrastruktury pro nabíjení elektromobilů s více než 7 tisíci nabíjecími místy ve 22 zemí. Doporučíme nabíjecí stanice dle vašich potřeb a dokážeme poskytnout přehledné údaje o nabíjení (kdo, kdy, kde, kolik) i rychlý servis. Pro firmy nabízíme slevový systém na palivo CNG. Naši motoristé používají naši aplikaci Navigace CNG stanic.

 

Přidejte se k nám.

 


TOYOTA

Vystavovatel: Toyota Central Europe - Czech s.r.o. - Hala - 4, Stánek - A01

Toyota oslavila v loňském roce 20 let od uvedení prvního hybridního modelu, Toyota Prius. Za tu dobu prodala po celém světě více než 12 milionů hybridů. Aktuálně v Česku nabízí celkem sedm modelů s plně hybridním pohonem. Na e-Salonu se představí kompletní hybridní řada (modely Yaris, Auris, C-HR, RAV4, Prius Plug-in), které doplní jedna ze zásadních novinek příštího roku, Toyota Camry. Vodíkovou budoucnost pak bude reprezentovat model Toyota Mirai.


Letadlo „na baterky“ už není hudbou budoucnosti, ukáže e-SALON

Vystavovatel: Sport Prop spol. s r.o. - Hala - 3, Stánek - A01

Létá rychlostí 200 kilometrů v hodině, uveze dva pasažéry a k jeho rozpohybování stačí nabíječka. A navíc skvěle vypadá. Řeč je o elektroletadle ΦNIX, které si budou moci osahat návštěvníci veletrhu e-SALON už v polovině listopadu. Co dokáže tento malý zázrak a kam směřuje budoucnost letadel s alternativním pohonem?

Premiéra veletrhu čisté mobility e-SALON přinese mnoho unikátů ze světa alternativních pohonů. Nebudou to ale pouze silniční vozítka, své zastoupení mezi elektrickými trendy v PVA EXPO PRAHA bude mít i letecká doprava. A to díky letounu ΦNIX. Jedná se o elektrický dvousedadlový sportovní letoun, jehož předchůdci jsou benzínový Phoenix a elektrické letadlo Electra. Vyrábí jej konsorcium firem Pure flight solution v České republice a chlubí se unikátním designem s výbornými letovými vlastnostmi.